אבחון טרנר

אבחון טרנר../images/Emo20.gif../images/Emo168.gif../images/Emo141.gif../images/Emo142.gif

הי, לא יודעת עדיין אם שייכת לכאן, אבל יש לי שאלה: איך מאבחנים תסמונת טרנר, מה המונח המקצועי לבדיקה שצריך, ואיפה עושים? האם בסל הבריאות? אני ב"כללית" שואלת עקב מנפאוזה מוקדמת (גיל 33). תודה מראש

elitp

New member
הבדיקה לאבחון טרנר נקראת קריוטיפ

או בעברית "סוג נשא". מדובר בד"כ בבדיקת דם, אבל במקרים של מוזאיקה לפעמים עושים גם ביופסית עור (לי עשו פעמיים בגיל צעיר, וזה די טראומטי כי עושים את זה בלי שום הרדמה). אין לי מושג איפה עושים, אבל ניתן לשער שרק בבתי חולים גדולים שיש להם מעבדה גנטית. אולי אפילו שולחים את הדגימה לחו"ל,אין לי מושג. הבדיקה נמצאת בסל הבריאות אם הרופא של הקופה חושב שיש סיבה. קחי בחשבון שמדובר בבדיקה יקרה מאד, וקופת החולים לא תאשר את זה בחפץ לב.

ברוכה הבאה

מה שאת יכולה לעשות - לפי דעתי כלומר זה לשיקולך - ללכת לרופא נשים שלך ולשאול אותו לגבי זה. מנפאוזה מוקדמת לא בהכרח קשורה לתסמונת . אני מניחה שהיה לך ווסת עד עכשיו ..??. אם כן , אז ברור שלא. אישה שיש לה תסמונת טרנר נולדת בלי שחלות (לרוב) ואז כמובן אין פעילות הורמונלית וגם אין ווסת. מקווה שקצת עזרתי - אשמח לענות לך על עוד שאלות דרומית

למעלה