איך הייתם מגדירים את מצב החוסר זוגיות, מבחינת הרגש?-

muhabarat

New member
איך הייתם מגדירים את מצב החוסר זוגיות, מבחינת הרגש?-

עם איזה משפט אתם מזדהים?
מצב החוסר/מיעוט נסיון זוגי הוא-

- בעיה רגילה כמו כל בעיות החיים (כמו אלרגיה לאבק, אסלה שבורה, דו"חות חנייה, עומס בעבודה וכו')- בעיות קטנות, בחיים שהם סך הכל מאושרים.
- כואב כמו אירוע טראומטי
- חוויה מעצימה ומעשירה
- הרגשה שהחיים מתנהלים על אוטומט, ללא משמעות מיוחדת או טעם מיוחד
- משהו שמשאיר את החיים "פרווה"- לא טובים מידי, אבל גם לא רעים
- דיכאון
- מצב שהוא לא מדהים, אבל עדיף מהמצב של להיות בזוגיות. הרע במיעוטו.
- משהו שמפריע לי לממש את עצמי ולגדול
- מצב לא טבעי, טרגדיה
- מצב לא נעים שאפשר לחיות איתו אבל אף פעם לא מרוצים ממנו- כמו עוני, או כאבי גב כרוניים
- הקלה מכאב הראש של זוגיות
-אחר

dori78

New member
נראה לי שזה ממש תלוי תקופה.

מעולם לא התייחסתי לחוסר בזוגיות כ'טרגדיה' או 'טראומה'.
ידעתי בדיוק מה אני רוצה והבנתי די מהר שאם אני לא מוכנה להתפשר רק כדי 'לסמן V' - כנראה שזה ייקח זמן.

חלק מהזמן חייתי על אוטומט, חלק מהזמן שמחתי בעצמאות שאיפשר לי הלבד.
הרבה פעמים הייתי מתוסכלת, אבל לא מה'לבד' אלא מהשוני לעומת אחרים.

נראה לי שלפני שנגררים להגדרות רגשיות כמו שציינת, חשוב להבין מה הסיבה ל'לבד' הזה,
כי מי שתולה את אושרו במציאת זוגיות מן הסתם לא יראה את הטוב שב'לבד'.
מי שלא משדר לסביבה שהוא אוהב את עצמו לא ימשוך אליו אנשים שיאהבו אותו
ומי שלא מרגיש שאוהבים אותו עלול לא לאהוב את עצמו...

muhabarat

New member
והלבד עצמו לא תסכל אותך?

הכמיהה למישהו? המחשבה של "אף אחד לא רוצה אותי"?

dori78

New member
תסכל. אז מה?

אם כל דבר שהיה מתסכל אותי היה גורר אותי למרה שחורה הייתי שוקעת מהר מאוד.
מה שכן, מגיל די צעיר הבנתי שאני שונה מלא מעט מהאנשים, לדעתי בקטע טוב.
אז כן, היו אנשים שלא הבינו את ההומור והציניות שלי.
להיות מתוסכלת מזה שרוב האנושות לא מספיק מתוחכמת?
לא נראה לי.

dory141

New member
הגדרה משלי

מצב עכשויי, שניתן לשנות אותו אם רק יודעים איך...

marcelino

New member
מסכים שזה תלוי בתקופה

זה בכלל קשה להכנס להגדרות, למרות שאני חושב שהבאת הגדרות טובות.

נראה לי שבשלב כזה או אחר הרגשתי את רוב הדברים שכתבת (את הראשון אולי לא, קצת קשה לי להשוות את זה לאסלה שבורה או לדוח חניה חח) . לפעמים אפילו כמה במקביל, סהכ רוב ההגדרות האלה לא סותרות אחת את השניה.למשל גם ברגעים ממש קשים לפעמים עדיין ראיתי את זה בתור חוויה מעצימה, משהו שהוא די ייחודי לטוב ולרע אבל בעיקר לרע.

אם לבחור מה אני מרגיש עכשיו זה יהיה-משהו שמפריע לי לממש את עצמי ולגדול.
אם כי אני מודה שבתקופה האחרונה עשיתי כמה צעדים מאוד משמעותיים ואני בהחלט רואה את זה בתור אתגר שאני יכול לעבור, משהו שעד לא מזמן באמת לא הייתי בטוח אם זה אפשרי בשבילי. אז המצב אצלי מאוד אופטימי היום, אולי הכי אופטימי עד היום.

muhabarat

New member
יש מצב שגם זוגיות מפריעה לצמיחה אישית?

ואולי אפילו יותר?
יש אנשים שאחרי הנישואין פשוט מזניחים את המראה החיצוני שלהם.
יש כאלה שהופכים ל"מכונות בית-עבודה-בית", כדי שיוכלו להאכיל את הילדים.
יש דפוסים ונטיות שמתקבעים ואז מידרדרים עם הזיקנה, כי בן/בת הזוג פשוט "התרגל לזה", וגם הילדים.
מצד שני, יש חסרי/מעוטי נסיון שמרגישים שהם "אף פעם לא נכנסו ממש למעגל החיים"- לא יודעים מה זה לדאוג לבן אדם נוסף, לקחת אחריות על ילדים שתלויים בך, להיות במערכת יחסים, ללמוד על עצמך דברים שלא ידעת, לחיות כמו שאר העולם.

marcelino

New member
כן, יש מצב

אני לא יודע אם יותר או פחות, לכל בחירה יש את ההשלכות שלה. ברור לי שבזוגיות צריך לעשות וויתורים וזה לא קל, בטח לא למישהו שרגיל להיות לבד כל החיים. אני בוחר בלהשקיע זמן ואנרגיה בלמצוא זוגיות (ובזוגיות עצמה אם תיהיה כזאת), מישהו אחר יכול באותה מידה לבחור להתקדם בקריירה או לימודים או בילויים. כל אחד מאיתנו מרוויח משהו ומפסיד משהו. אני אישית מעדיף להשאר עם הבחירה הראשונה.

לגבי הדפוסים והנטיות שמתקבעים אז זה בסדר קוראים לזה שגרה וזה חלק מהחיים. לא כולם צריכים כל יום להתעורר להרפתקה חדשה, לפעמים שגרה זה טוב.

dori78

New member
לא.

זוגיות טובה אמורה להיות משהו שמעודד צמיחה, לא מפריע לו.
יש תקופות שאדם רוצה לברר דברים עם עצמו, לפתור נקודתית דברים.
לא תמיד זה אפשרי כשאתה בתוך זוגיות, בעיקר אם הדברים שמפריעים לךקשורים למיומנויות זוגיות.
אבל בגדול - אני מאמינה שאם את מרגישה שהזוגיות מפריעה לך לצמוח - זאת פשוט לא הזוגיות הנכונה.

marcelino

New member
אני מקווה שאת צודקת

בנתיים, לפחות בחיפוש אחרי זוגיות, אני מרגיש שזה לוקח הרבה מאמץ שהיה יכול ללכת למקומות אחרים. אבל אולי זה באמת לא נכון להגיד שזה מונע צמיחה אישית, אלא שפשוט נראה לי שצריך לעשות וויתורים בדברים מסויימים בשביל זוגיות אבל מתוך הבנה שבסופו של דבר זה כן יביא אותי למקום טוב יותר.

Som30ne

New member
תלוי בתקופה

נע על כל הטווח מ"עדיף להיות לבד", דרך "פרווה" ו"הרגשה שהחיים חסרי משמעות", ועד סוג של כאב.

למעלה