אימון אישי

coachingyou

New member
כיצד למצוא מאמן אישי

שונית שלום, מאמן טוב, כמו כל בעל מקצוע אחר,רופאים למשל, הוא טוב אם הוא טוב ומתאים לך, לצרכים שלך. חישבי על הדרך שהיית הולכת לרופא/דיאטנית/מאמן כושר וכד'. אני, בשלב הראשון, שואלת מבררת אצל מכרים/חברים וכד'. אם לא הייתי מקבלת תשובה מספקת - הייתי נכנסת (כמו שעשית) לאינטרנט ומחפשת עצות ורעיונות. לאחר מכן אני מתקשרת, מדברת עם אותו בעל מקצוע כדי להתרשם, נפגשת לראות אם יש הבנה וכימיה בינינו, אם היא/הוא מתאימים לתחושות שלי. כך אני נוהגת לגבי בעלי מקצוע שונים (ואפילו לגבי מי שמגיע אלי הביתה לתיקונים/שיפוצים וכד', אפילו כאשר אני הולכת לחנות לקנות בגדים אני קונה רק אם המוכרת 'מתאימה' לי'...). רק לאחר שאני מרגישה נוח עם אותו אדם, כשהאינטואיציה הפנימית שלי אומרת: לכי על זה - אני הולכת וסומכת, אבל לא בעינים עיוורות אלא תוך בקרה האם הדרך נכונה לי, האם אני יוצאת נשכרת ממנה, האם אותו מאמן - במקרה שלך - נותן לך הרגשה של התקדמות, עשייה או מלחיץ אותך, מרגיז וכד'. ברור ומובן מאליו, כי על המאמן להיות מאמן מוסמך, בעל ותק וניסיון חיים תואם את הצרכים שלך. קחי לדוגמא אדם שיוצא לפנסיה - יקשה עליו לקבל עצות ממאמן שרק התחיל דרכו, בשנות ה-20 שלו. זה לא יתאים לו. כך גם לגבי גבר דתי - שצריך מאמן גבר (מטעמי דת) וכד'. לכן - חשבי מה יתאים לך, האם את רוצה מאמן אשה/גבר, עם/בלי ניסיון באימון, מומחה לתחום שאת מחפשת (ביטחון עצמי/עסקי/קריירה וכו') ואז תוכלי למצוא את המאמן המתאים לך. בהצלחה, דורית גן-מור

תלתלית3

New member
ראשית

לכי לפגישת היכרות ובחני אותו ומה שיש לו להציע לך. בהמשך בחני את הכימיה בניכם. לא כל מאמן מתאים לך. גם המלצות של אחרים לא תמיד יתאימו לך. אח"כ את תוצאותייך בשטח: יש שינוי, יש התקדמות, ????? לא טוב, העלי את הנושא. לא קבלת תשובות ראויות לכי למאמן אחר. בב' טליה

yoavb10

New member
אמון באימון

שלום שונית211 השאלה שלך נובעת ממקום טוב. מנקודה של אי-נחת. זה בסדר.חוסר הביטחון או ביטחון מלא תלוי בנסיבות, לא צריך שיהיו חסמים לכאן או לכאן, מותר להרגיש כך, ומותר להרגיש כך, הכול לגיטימי. אף אחד לא יכול להמליץ לך, ייתכן, שמאמן א' היה מצוין לב' אך לא לג', אין חד משמעי. הכי חשוב לדעת שכול מאמן שעבר הכשרה מתאימה עם דיפלומה, הוא בעל תואר ראשון לפחות, עם ניסיון מעולה עם אנשים, עם יכולת תקשורת בינאישית והקשבה מעולה. שלא לדבר על אמפטיה ומנהיגות.לכן אם דפדפת ברשימות או התקשרת לבחון אפשרויות בדקי אם הוא/היא עונים על הקריטריונים ההתחלתיים. כול בחירה שלך צריכה לבוא ממקום של אמון באימון (התהליך) וגם באדם שמולך (המאמן). אם אחרי שתי פגישות אין "קליק", רצוי להיפרד כידידים ולנסות מאמן/ת אחר/ת.לא להתיאש, להאמין, לבחור, לנוע קדימה לתקופה שאין דומה לה, חוויה מרתקת.תוך מס' פגישות (עד 10) תחושי בהרגשה החיובית, שתתרום להגדלת אושרך. בהצלחה! יואב ברבי, מאמן אישי (ניהול וארגונים, זוגיות, העצמה אישית)

למעלה