אנדומטריוזיס מגיל 18

אלי201291

New member
אנדומטריוזיס מגיל 18

שלום, אני פונה לפורום לאחר שנים של סבל, בעוד שלאחר אינספור פניות לרופאים לא התקבל עדיין שום אבחון ודאי לגבי המחלה, אך קיבלתי את אישור הרופאים לתסמינים שנראים כתסמינים המאפיינים את המחלה.
הכל התחיל בגיל 18 כאשר נתקלתי בכאבים בעת קיום יחסי מין. אלו היו כאבים מאוד נקודתיים לעומק הנרתיק, כאבים משתקים שפוסקים ברגע שלא מופעל לחץ על האיזור. כאבים אלו נמשכים עד היום, ואני בת 24.
כל שחשבתי באותו הזמן הוא שמדובר בכאב חולף שאין לייחס לו חשיבות, אולם בהמשך כאשר הייתי הולכת לשירותים בזמן מחזור, ומנסה ״להתרוקן״, הייתי חווה כאב חדש, כאב משתק באיזור האגן, שהיה גורם לי להדבק לקיר ולרצות לצרוח, אבל שום קול לא הצליח לבקוע מפי, חוויתי שיתוק של ממש.
לאחר תקופה ארוכה, הבנתי ש״החבר״ החדש לא מתכוון לעזוב אותי, והתחלתי לחפש חומרים באינטרנט. האיבחון היה קל, תוך שניה הגעתי למונח ״אנדומטריוזיס״.
עשיתי המון בדיקות, כולל אולטרסאונד נרתיקי, ולא נמצא דבר.
החלטת הרופאים הייתה שאקח 3 חפיסות של גלולות ואמנע את המחזור החודשי.
הדבר עזר במקצת לכאבים, ועם השנים אותם הכאבים המשתקים הלכו ופחתו.
אולם צפו להן בעיות חדשות: המחזור שלי לא נפסק (יש דימום בין וסתי במשך כמעט כל החודש), נפיחויות בדמות ״בלון״ באיזור הבטן התחתונה, וכמובן הכאבים בעומק הנרתיק בזמן קיום יחסי מין.

כואב לי, אני סובלת. הרופאה שלחה אותי שוב לאחר שחלפו מספר שנים לאולטרסאונד נרתיקי.
אשמח ללמוד מנסיוכן, לאן עליי לפנות?
תודה מראש לעונות.

lozy

New member
הייתי הולכת לפגישה עם

רופא שמתעסק באנדומטריוזיס.

למעלה