אשמח לשמוע עצות והארות למקרה שלי. מצורף קובץ

vca

New member
תוכן המכתב

צירוף קובץ רק מקשה על העניין .. התוכן ========= שלום חברים אני חדש בעולם הרפלקסולוגיה במהלך שנה ב' ללימודיי קיבלתי מטופלת, שהגיע אלי עם המון סערת רגשות ולדעתי עוברת תהליך "הישרדותי" כל שהוא, ואני אפרט בצורה כללית. נתחיל באופן כללי על כפות רגליה של המטופלת: כפות הרגליים בפוטנציאל המולד הוא "מים" והדומיננטי הינו "אדמה" ישנן שכבות יובש רבות בכפות הרגליים, בין אם זה באף, בגרון ובלב באיזור האש ישנו עור קשיח דק אך עם זאת האיזור אדמדם ב"מים" האיזור מלא כיסוני אוויר, יבש (למרות ששותה 2 ליטר מים ביום) ומלא חריצים עם כיוון מערכת השתן. (יש דלקת בשתן) קשתות הרגליים מאד גבוהות ב"אדמה" ישנה שכבת יובש בעקב המטופלת בשנות ה-30 לחייה, היא חרדתית, סבלה בחייה הרבה מדיכאונות והתקפי חרדה ולעיתים עם מחשבות אובדניות. טופלה בעבר אצל פסכולוג, ניסתה טיפולים שונים בתחום האלטרנטיבי. נוטלת תרופות למחלה (שום סימן מעיד על מרקם העור או הכבד) אשר גורמת לה לנפיחות באיזורים שונים של הגוף (לאחר מספר ימים הנפיחות יורדת). סובלת מעודף משקל כמעט כל חייה, עשתה אין ספור דיאטות וכיום היא בעודף משקל גבוה מאד. לפני 4שנים עברה גירושים, על אף שנשארה חברה טובה של בעלה. (הם בקשר מצויין) היא אינה מצליחה למצוא זוגיות חדשה. בעבודה היא בתפקיד ניהולי בכיר אך אינה מרוצה ממקום עבודתה כלל. תלונתה העיקרית זה שהיא כל הזמן חושבת על אוכל, גם שאינה רעבה, היא חושבת מה אוכלים אחרי שסיימה ארוחה- בקיצור, הכל סובב סביב האוכל. העיסוק באוכל די ברור שמדובר בפיצוי על מסכת חייה שהצגתי כאן על קצה המזלג. כאמור לטיפול היא הגיע נסערת וספרה כי רצתה לשים קץ לחייה ואז אמרה שמרגע שזה עלה, היא קמה על רגליה והמשיכה הלאה... בנוסף היא ספרה שהיא נמצאת בבדידות קיומית שמשפיעה גם כן על חייה. להערכתי מדובר במצב שבו המטופלת נמצאת בסיטואציה הישרדותית לגמרי אבל הייתי שמח לשמוע מכם עצות והעירו את עייני איך מטפלים בעיסוק הכפייתי באוכל בברכה וסופ"ש נפלא ==========

vca

New member
נשמע כאילו אין לה "עמוד שדרה"

מקריאה ראשונה נראה לי כאילו היא מוחזקת ע"י משהו חיצוני במקום להסתמך על עצמה, יכולות וחוזקים. מה, למעשה, אתה שואל ? איזה טיפול נתת ועל איזה כיוון טיפול חשבת ? ש.

csh018

New member
ברכות ובהצלחה ינשוף חמישי

ולעינינינו, התאור שלך מראה לנו גברת שנמאת בערפל אין לה כיוון היא מאד מבובלת ותפקידך לעזור לה למצוא את הדרך שלה. למטופלת בעייה בהתחלות ברמה של לראות במחשבות את העשייה . מהתאור שלך ללא תמונת כף רגל קשה לי לדעת אך היא בלהוציא לפועל. כמו כן יש לה בעיית אמון היא לא מאמינה לאף אחד כנראה שנפגעה בנושא אמון עם אנשים מאד קרובים לה. בנוסף יש לה בבטן הרבה דברים וקשה לה להוציא אותם החוצה. כמו כן היא היא נמצא בעודף נתינה וכרגע כאשר אין לה מה לתת היא בתיסכול עמוק. אני הייתי מנסה לתת לה משימות לייט של שינוי. ושינויים אצלה לדוגמה מי הרגליי התעוררות או שינוי קל בביגוד. בהצלחה שלומי

csh018

New member
למעשה אתה ציירת את מה שתארת לנו במלל

אלי לציין בשנהם עשית עבודה מעולה. אך עדיין אני אישית לא יכול הפיק עוד אינפורמציה, מעבר למה שציינתי קודם. נמתין לחברים. בהצלחה שלומי

תודה על תגובתך. לגבי אסטרטגית טיפולית

בשלב זה אני מעניק למטופלת טיפולי הרגעה על מנת להוריד את מפלס "הסטרס" הקיים אצלה. רציתי פשוט לשמוע רעיונות לאסטרטגיה טיפולית אפשרית.

avorly

New member
ינשוף,

לאחר שהתבוננתי בציור של הרגליים שצרפת, נראה לי שהיא "תקועה באדמה", יותר נכון נטועה באדמה. מהסתכלות כללית על הרגל נראה כמו "מלחמה" בין כל האלמנטים, ממש בלבלה: יש סיכוי לצילום של הרגליים?

למעלה