בחירת מנתח לניתוח חוזר

יניב 99

New member
בחירת מנתח לניתוח חוזר

היי.
כתבתי לפני חודש וחצי על תהליך שאני עובר לניתוח חוזר לאחר שרוול שבוצע לפני 7 שנים.
נפגשתי עם המנתח פרופ' דוד גויטיין לאחר המלצות רבות שקראתי אודותיו.
אני עם 43 BMI ובתחילה הופתעתי שאמר לי האם בכלל כדאי לשקול ניתוח חוזר לאחר שהסברתי מדוע עליתי במשקל עקב מוות של אימי וכניסה למצב דכאון ושבדק את צילום ושט קיבה וראה את התרחבות הממשית של השרוול אמר שיש הצדקה לניתוח חוזר.
התרשמתי ניתן לומר מהמקצועית, אך לא ממש "התחברתי" אליו ברמת האישית.
מאוד נכון בעיני לא "לקפוץ" ישר ולהציע ניתוח אלא לברר את הסיבות לעלייה במשקל זו מבחינתי יושרה רפואית וטוב שעדיין יש מנתחים שלא רק רואים את הכסף מול העיניים אלא גם את המטופל לפניהם.
הסביר לי את הסיכויים והסיכונים בניתוח חוזר שאני בחרתי בו מראש - מעקף קיבה רגיל.
לא ממש ידע לענות לי על הסטטיסטיקה של ניתוח חוזרים באחוז היעילות שלהם אך כן ברמת הסיכונים.
אמר לי משהו שהפריע לי עד עכשיו ציטוט בערך שזכור לי: "אם תרצה להגיע לניתוח - תגיע, אם לא רק תודיע לנו". או משהו כזה. (לא הבעתי התנגדות כלשהי בפגישה).
כשאני מוכן למעשה להגיע לשולחן הניתוחים ולסמוך על איש מקצוע בתחומו, הגעתי כנראה עם הרבה ציפיות גבוהות מהתגובות שקראתי עליו שהוא אנושי ובן אדם אבל לא יצאתי מהפגישה איתו נעול בהחלטתי לחלוטין שזה המנתח שינתח אותי. כמובן שהתחושות שלי הן סובייקטיביות - כל אחד תופס את זה אחרת.
האם לדעתכם אני צריך לפנות למנתח/ת אחר או לבלוע את ה"צפרדע" וללכת עם המקצעיות שלו.
מבולבל במעט, אשמח תגובתכם.

ד קובי

New member
בחירת מנתח לניתוח חוזר

שלום לך
ד"ר גויטיין אכן רופא מנוסה כבר בתחום הבריאטריה (ניתוחים לטיפול בהשמנת יתר).
הגישה שלו כפי שעולה מדברייך הכתובים מעט שחצנית או מתנשאת לטעמי,
אני באופן אישי לא הייתי מרגיש בטוח להתנתח על ידי רופא שאומר לי אם תרצה תגיע לניתוח.
בכל מקרה ישנם רופאים נוספים עם לא מעט ניסיון בתחום הניתוחים החוזרים,
הייתי הולך לחוות דעת נוספת.
יש לך אפשרות להיוועץ עם ד"ר אניה פייגין, ד"ר אנדרי קידר ועוד...

בהצלחה

למעלה