ביטוח לאומי..

magal101

New member
ביטוח לאומי..

רואה החשבון שלי הצהיר עלי לביטוח לאומי בשנה שעברה שאני מרויח 2000 שקלים ועובד מעל 10 שעות שבועיות. הוא הטעה אותי ואמר לי שאני פטור מתשלום ביטוח לאומי כי אני גם שכיר ובעיקר שכיר. בתכלס הרוחתי בעסק רק כ-700 שקלים לחודש. הגיע אליי פנקס ביטוח לאומי לשנת 2008 ששם רשום שאני חייב לשלם 1500 שקלים על שנה קודמת ועוד 200 שקלים כל חודש בשנת 2008. הלכתי לביטוח לאומי והפקיד אמר לי שמאחר שחתמתי על ההצהרה, לא משנה כמה בתכלס הרוחתי-אני חייב לשלם את התשלום לשנת 2007 ואני יכול לשנות מעמד מעצמאי+שכיר, לעצמאי שאינו עומד בהגדרות ושעובד 3 שעות בשבוע ואז לא לשלם ביטוח לאומי כעצמאי ולא להיות מבוטח. האם אני באמת חייב לשלם את הסכום של שנה קודמת- זה פשוט יוצא כמעט כל ההכנסות שלי באותה השנה.

דן סלס

New member
ביטוח לאומי

הסוגיה מסובכת אכן מסתמכים על ההצהרה שלך אולם לאחר שיקלטו את השומה שלך בביטוח לאומי תשלם כ 15% מההכנסות שלך כעצמאי כלומר לאחר קליטת הנתונים צריך לרדת החיוב שלך מי שבעיקר שכיר ומעט עצמאי יכול לפטור את הכנסותיו כעצמאי אם עובד פחות מ X שעות כעצמאי, אז לשנה זו דאג לדווח זאת לשנה קודמת דווח את הנתונים האמיתיים וכנראה שיקטינו את החיוב תודה לרו"ח טל בר שאן שסייע במענה

magal101

New member
כשאתה מתכוון לשומה אתה מדבר על הדוח השנתי....

שיוגש למס הכנסה?יש לי כרגע חוב של 1800 שקלים כולל הצמדה וכ"ו-האם כדאי לי לשלם אותו או לחכות להגשת הדוח השנתי ואז לשלם רק מה שצריך?

דן סלס

New member
הכוונה לדיווח לביטוח לאומי

אבל אסור להשאיר מצב של חובות אז דווח ביוזמתך לפני מועד התשלום

magal101

New member
אז זהו-שעניין הדיווח לא מעניין אותם

לא מעניין אותם כמה הרוחתי אלא רק שהצהרתי על 10 שעות עבודה ולכן אני חייב לשלם מינימום של ביטוח לאומי.

דן סלס

New member
רו"ח

אני מציע שתתיעץ עם רואה החשבון שלך (או אם אתה לא סומך עליו כי הוא הכשיל אותך בעבר - החלף אותו)

למעלה