בירור מעסיקים קודמים

• פותח הנושא ארנון879
  • פורסם בתאריך
א

ארנון879

Guest
היי, התפטרתי לאחרונה מעבודתי כמתכנת, ומנהליי לשעבר מסרבים לענות לי לטלפון. אני שוקל להשמיט אותם מקורות החיים,
אבל שמעתי שחוקר פרטי יכול לדלות את עברו התעסוקתי של מועמד לעבודה, ואני מפחד להיתפס בשקר.
האם בירור כזה חוקי, ועל אילו רישומים פומביים הוא מסתמך? ועד כמה ביצוע בירור כזה אודות מועמד נפוץ בהייטק?
תודה ובריאות שלמה, ארנון.

k-don

Well-known member
היי, התפטרתי לאחרונה מעבודתי כמתכנת, ומנהליי לשעבר מסרבים לענות לי לטלפון. אני שוקל להשמיט אותם מקורות החיים,
אבל שמעתי שחוקר פרטי יכול לדלות את עברו התעסוקתי של מועמד לעבודה, ואני מפחד להיתפס בשקר.
האם בירור כזה חוקי, ועל אילו רישומים פומביים הוא מסתמך? ועד כמה ביצוע בירור כזה אודות מועמד נפוץ בהייטק?
תודה ובריאות שלמה, ארנון.
המידע על כלל המעסיקים שלך נמצא בביטוח לאומי (אבל זה מידע פרטי שלך) כנ"ל במס הכנסה

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
ככל שהחוקר הפרטי אינו עובר על החוק, רשאי מעסיק להעסיק חוקר פרטי אשר יבדוק קורות חייהם של מועמדים (הגם שלמיטב ידיעתי דבר זה - נדיר, ולו רק בשל עלויות המיון הנכבדות).
ודאי שרשויות המס והביטוח הלאומי מעודכנים בזהות מעסיקייך, כמו גם קרנות הפנסיה בהן הינך מבוטח, אולם הם אינם אמורים למסור מידע זה.
מכח הפסיקה, קורות חיים שאינם נכונים עשוים לשלול או להפחית פיצויי פיטוריו של עובד, אם וכאשר יפוטר מהטעם הזה.
כן קיימת אפשרות (אם כי נדירה) לתביעה כנגד העובד בגין מצג שווא.

למעלה