בלט בין L4, L5

tomi76

New member
בלט בין L4, L5

ד"ר געש שלום. אחרי CT שעשיתי גילה האורטופד כמו גם המנתח שאליו שלח אותי להתייעצות איתו, ד"ר רמי דוד(המנתח) מבי"ח מאיר, שיש לי בלט בדיסק שבין L4, L5 .(לצערי את הפיענוח עוד לא קיבלתי)!! אני הרביתי לקרוא כאן בפורום ובמקורות אחרים כמו גם לשאול אנשים שעברו אירועים כאלו ואחרים ולמרבה הצער, כמו שקורה כמעט לכל אחד, אני מאד מבולבל בגלל שכל אחד אומר לי לעשות משהו אחר. מצד אחד אני מאד רוצה לעשות בדיוק מה שהרופאים היותר והפחות מומחים ממליצים לי ומצד שני אני מבין שכירופרקטיקה יכולה לעזור לי מאד. השאלה היא מה לעשות? היום ביקרתי את המנתח ד"ר רמי דוד והוא אמר לי לא לגשת לכירופרקט כי זה לא יכול לעזור לי בשלב הזה/בכלל אלא ללכת למרפאת כאב ושם יטפלו בי ככל הנראה ע"י זריקות(אפידורל וכד'). אתה כתבת בפורום שזריקת אפידורל טובה למספר ימים והוא אמר שזה טוב לכמה שבועות ויכול להיות שבמקרים מסויימים אפילו אפשר להגיע בזמן זה להחלמה. מה לעשות???? האם אני אוכל לעבוד בעבודה פיזית, הרמה והזזה של כלים וציוד במשקל שבין 10 ל 35 ק"ג, כ - 10 שעות ביום? כדורגל? ריצה? וכדומה... ומה בדיוק כירופרקט עושה במקרים כאלו? קצת ארוך, אבל אני מקווה שתוכל לעזור לי. בברכה ותודה מראש תמיר

בלט דיסק

שלום תמיר, הבלבול שלך מובן כי יש הרבה דעות והרבה אפשרויות לטיפול בבלט דיסק. לכל טיפול יש יתרונות וחסרונות וצריך להחליט על הדבר שהכי נכון למצבך. הטיפול הכירופרקטי משיג הורדה בלחץ על הדיסק וכתוצאה נסיגה של בלט הדיסק. הקלה בכאב מורגשת בדרך כלל כבר אחרי 4 טיפולים אך משך הזמן להחלמה הוא בממוצע 3 חודשים. הרמה של משקל או פעילות פיזית מאומצת (ריצה, כדורגל) אסורה בתקופה הזו. תוך כדי טיפול תבצע תרגילי שיקום לחיזוק שרירי הגב. השורה התחתונה היא שאפשר להחלים מהבעיה אבל צריך סבלנות והתמדה בטיפול ובתרגילי השיקום. בהצלחה,

tomi76

New member
רציתי לשאול....

למי מהכירופרקטים כדאי/מומלץ ללכת באיזור נתניה-חדרה??

buba300

New member
טומי הי

רציתי שתדע שקיבלתי זריקת אפידורל והיא עזרה לי המון. כדאי שתקבל הפניה מהאורטופד שלך שיפנה אותך למרפאת כאב. צריך לקבוע תור ולפעמים זה לוקח זמן. עדיין רגל ימין שלי רדומה אך הכאבים בהרבה פחות. בהצלחה.

למעלה