בן שנה ושלושה חודשים

ריקי258

New member
בן שנה ושלושה חודשים

היי,
אני פונה לעזרה לגבי בני בן שנה ושלושה חודשים. הוא בעייתי מאוד לגבי אוכל ואני מתחילה לדאוג. בבית וגם אצל המשפחה שלנו תגובתו הראשונית זה לסרב להכניס כל דבר שהוא לפה. אם מקרבים לו משהו לפה הוא מסרב וממש נועל את הפה. אלא אם כן הוא מזהה איזשהו מאכל שנגיד אוהב כמו קציצה מרוסקת או בטטה או במבה וביסקויט הוא פותח את הפה ואוכל יפה וגם לא תמיד רוב הזמן. מלבד זאת לא מוכן לנסות שום דבר חדש וניסיתי הכל פרוסות לחם, חביתה, ביצה, ירקות, פנקייקים פירות חתוכים, הכל. הוא במסגרת של מעון שאציין שמטפלת שם אומרת שהוא אוכל מצוין מרק וגם פירות אבל טחונים וגם מנשנש לפעמים פרוסות לחם. אוכל שלושה בקבוקים ביום אחד בבוקר אחד במעון ואחד לפני השינה. אציין שיישן טוב בלילה רוב הזמן לילה שלם בלי לקום. הבעיה שלי זה הזמן שהוא בבית בשבתות והערבים שאני מנסה לתת לו ארוחת ערב הוא לא מוכן לאכול וזה ממש מקשה ואני דואגת שיסגל הרגלי אכילה לא נכונים(במבה ופתי בר אוכל בלי בעיה בכלל ואני דואגת שלא יתחיל לרצות רק את הדברים הללו פשוט כל דבר שהוא מכניס לפה אני נרגעת קצת) וגם כי שנה הבאה עובר גן ופוחדת שלא יאכל שם כלום אולי כי התרגל למשהו מסוים בגן הנוכחי. אציין שהיו לו הרבה שיניים שבקעו ופצעים בפה שגם גרמו לו לנסיגה. הוא שוקל בערך 10 קילו. חשבתי שבערבים אולי לא רעב פשוט אבל בשבתות הוא לא אוכל כמעט אוכל מוצק, בקבוקים אוכל לרוב. רציתי לדעת האם לבקש הפנייה לאיזשהו רופא או פשוט להמשיך לנסות וזה דבר טבעי שקורה בגיל הזה?
תודה רבה רבה

למעלה