דלקת פרקים פסוריאטית

zitasky

New member
דלקת פרקים פסוריאטית

שלום
לאחר שנים רבות של בלגן, כשמרבית הראומטולוגים אבחנו אותי כחולת פיברומיאלגיה, רופאי עור אבחנו אקזמות למיניהן..הגעתי לראומטולוגית שהחליטה שיש לי דלקת פרקים ופיברומיאלגיה וגם פסוריאזיס כפות ידיים ורגליים.
קיבלתי את כל התרופות נגד כאבים , אופייטים, עירוי לידוקאין, קנאביס..ולבסוף סימפוני שהחמירה מאד את הפסוריאזיס והכאבים(עד שלא יכולתי ללכת), אח"כ אנברל שגרמה לי לחום גבוה וצמרמורות...
לפני חודשיים הגעתי לראומטולוגית שטוענת שאין לי פיברומיאלגיה!~!!
יש לי דלקת פרקים פסוריאטית(פסוריאזיס של כפות ידיים ורגליים), והחליטה על ביולוגית שתוקפת אחרת..קוסנטיקס..
אני אחרי חודש העמסה(300מג פעם בשבוע למשך חודש) ועוד 300 שמעכשיו זה יהיה אחת לחודש.
מבחינת כאבים קשה לי לשפוט כי כשבוע לפני תחילת הטיפול חדלו הכאבים ועד עכשיו(טפו טפו טפו..) לא חזרו.
אבל הפסוריאזיס החמיר ברמות קשות
אינני יכולה לדרוך על כפות הרגליים..
יש לי תור אליה בסוף ינואר(היא טוענת שהשפעות התרופה מגיעות לאחר 16 שבועות לכן קבעה תור לעוד 4 חודשים)
בינתיים הסבל הוא רב ואשמח לדעת אם זה מוכר שיש החמרה בהתחלה לקראת ריפוי..או שזאת עוד תרופה שלא מתאימה לי..ואז מה כן?
אודה לכל התייחסות

תגובה לקוסנטיקס

הי,
את מתארת בעצם משהו שנקרא תגובה פרדוקסלית.
יש יותר תאורים בבולמי TNF כמו אנברל, רמיקייד וכו על חולים שמקבלים ומפתחים החמרה של פסוריאזיס קיימת או מפתחים פסוריאזיס לראשונה בחייהם לאחר התחלת הטיפול. חלק גדול מהתיאורים הוא של palmo-plantar psoriasis כמו שאת מתארת.
הדיווחים בקוסנטיקס על תגובה דומה קיימים, אם כי פחות נרחבים (אני מניח גם כי זו תרופה חדשה יותר).
אני חושב שאם הופיעה החמרה ברורה של העור לאחר הטיפול חייב לקבוע תור מוקדם יותר לרופאה שרשמה שתתרשם לפני מועד הזריקה הבאה.
נטיית הלב שלי (מסוייגת כי איני מכיר אותך ולא בדקתי אותך) שאם מצב המפרקים היה טוב לפני התחלת הטיפול והיית ללא כאבים, והעור החמיר תחת הטיפול הייתי משהה את הטיפול.

למעלה