דם רירי בצואה

מיכל142

New member
דם רירי בצואה

שלום, אני בת 37, בריאה בד"כ ואחרי 3 לידות (האחרונה - לפני 3 שנים). מזה מספר ימים הבחנתי בריר דמי סביב הצואה. לעיתים אני סובלת מעצירות.אין לי כאבי בטן ניוחדים. הייתי רוצה לפנות לרופא לבדיקה מעמיקה של העניין. אני גרה בארה"ב (בשלחות לשנתיים) ויש לי בעיה עם המונחים הרפואיים. אודה לך אם תוכל להנחות אותי לגבי המונחים באנגלית כדי שאוכל לפנות לרופא: צואה דמית בדיקה של המעי הגס (צילום? אולטרסאונד?) אולי בדיקות דם מסויימות שכדאי לבקש ואולי צריך עוד משהו. אגב, סבא של אבא שלי נפטר מסרטן המעי הגס. תודה על תשובתך. מיכל

דם בצואה

שלום שילוב של דמם דרך פי הטבעת (rectal bleeding) ושינוי בהרגלי יציאה (bowel habits) כגון עצירות, מהווה התוויה לביצוע בדיקה אנדוסקופית של המעי הגס (colonoscopy), בעיקר אם יש סיפור משפחתי של סרטן המעי הגס (colon cancer). רוב הסיבות לדמם הינם סיבות שפירות כגון טחורים או פיסורה של פי הטבעת, אך בנסיבות שאת מתארת מומלץ לבצע קולונוסקופיה על מנת לודא שאין מחלה אחרת במעי הגס, כגון גידולים שיפירים או ממאירים או מחלה דלקתית. בנוסף כדאי להבדק על ידי פרוקטולוג (colorectal surgeon) על מנת לאבחן ולטפל בבעיה. אין צורך בבדיקת דם בצואה מאחר ולפי תיאורך נראה דם באופן ברור. דר קריב

למעלה