האם אפשר לחשב סטיית תקן ללא שמירת הערכים

האם אפשר לחשב סטיית תקן ללא שמירת הערכים ../images/Emo35.gif

שלום לכולם, יש לי בעייה מתמטית קשה שאני מנסה בינתיים ללא הצלחה למצוא לה פתרון - אני מנסה לכתוב תוכנת מחשב שמחשבת סטיית תקן עבור רשימה בת 2000 מספרים שכל אחד מהם יכול לקבל ערך בין 0 ל 8000, הבעייה היא שהמערכת עליה אני עובד מוגבלת מאד בכמות הזכרון שלה, אני מקבל את רשימת 2000 המספרים שעליהם עלי לחשב את סטיית התקן אחד אחד בתור Input לתוכנה, אני יכול לסכם יחד את סכומם הכולל, ולחשב בעזרתו את הממוצע, אך בגלל כמות הזכרון המועטה במערכת אינני יכול לשמור את רשימת המספרים במלואה ולחשב בעזרתה סטיית תקן, כאמור לפי הנוסחה עלי להחסיר מערכו של כל מספר את הממוצע, ואת התוצאה להעלות בריבוע..... אני מקווה שההסבר ברור פחות או יותר, כלומר עלי לחשב סטיית תקן, ללא צורך בשמירת רשימת כל המספרים, אלא רק במעבר אחד בודד עליהם מהראשון ועד לאחרון. גם הסטוגרמה יהיה לי קשה מאד לבנות כי לצורך כך אזדקק למערך של 8000 תאים וממש אין לי מקום לכך במערכת, בקושי יש מקום להקצאה של 20 משתנים (שאחד מהם יכול להיות לדוגמה סיכום כולל של הערכים לצורך חישוב הממוצע). אשמח מאד אם מישהו יכול לתת לי כיוון לפתרון, זה חשוב מאד, אפילו משהו מקורב. תודה מראש!

למעלה