האם יש פה ילדים המשולבים בחינוך הרגיל?

• פותח הנושא brum
  • פורסם בתאריך

brum

New member
האם יש פה ילדים המשולבים בחינוך הרגיל?

הבן שלי עולה לכיתה א' שנה הבאה, בועדת השמה לא רוצים לשלב אותו בכיתה רגילה בגלל שהם טוענים שהוא צריך יותר מדי תווך (כאן אני מקנאה באוטיסטים שתווך = סייעת), הוא בתפקוד מאוד גבוה. אשמח אם יש כאן הורים שהצליחו לשים את ילדים בכיתה רגילה ו/או ילדים שהצליחו לערער על החלטת ועדת השמה - כל טיפ יבורך. אני מראשל"צ

מבחינת החוק יש לך אפשרות ליישם את חוק השילוב

האם ניתנה לך כבר החלטה של ועדת ההשמה? אני נציגה בועדות השמה ואשמח לעזור לך את מוזמנת ליצור איתי קשר הפרטים בחתימה שבת שלום

brum

New member
תודה

הועדה הייתה ביום ראשון, אני מחכה לתשובה הרישמית אבל אמרו לי משהו בסגנון שבכלל הם חשבו לשים אותו בבית ספר לח"מ (ההרגשה שזה נתן לנו, ההורים - תגידו תודה שהוא בכלל יהיה בבי"ס רגיל) אמרו לי בפרוש שבגלל שהוא צריך כל כך הרבה תווך כיתה קטנה תתאים לו ואנחנו יכולים לערער אבל מה שיחליטו בערעור יהיה סופי (מוזר, אני חשבתי שמי שקובע סופית זה רק ההורים למעט מקרים יוצאי דופן) נציגת ההורים שם לא הוציאה הגה במשך כל הדיון. תודה על ההצעה ונראה לי שאתקשר ברגע שאני אחזיק את ההחלטה ביד.

בני לוקה בתסמונת דאון והוא משולב בכיתה רגילה

(היום בכיתה ד') בליווי סייעת צמודה. אם את חושבת שבנך יכול להתאים לחינוך הרגיל ויטיב עימו אין סיבה שלא יצליח לך לשים אותו בחינוך רגיל, יש את חוק השילוב וזכותכם לממש אותו לפחות לתת לילד את הצ'אנס (ומי כמוך יכול לדעת?) וגם אם הוא צריך את התווך שיתנו לו מה שמגיע לו, הבן שלי מקבל את תווך ובכלל נפלנו על צוות מדהים שמקדם אותו והילד שמח ומאושר. הטיפ שלי, תעשי כמו שעשיתי, קודם ליפני שהכנסתי אותו לגן או לבה"ס רגיל הלכתי קודם למנהלת המסגרת שרציתי שיהיה בה ושאלתי אם הם מוכנים לקבל את הילד, כשקיבלתי תשובה חיובית נלחמתי והצלחתי. הכי חשוב לבדוק אם הוא רצוי במסגרת ואם לא אז יהיה חבל על הזמן ועל המלחמות. מאחלת בהצלחה ותעדכני.

brum

New member
תודה ../images/Emo24.gif

איזה טיימינג, היום התייעצתי עם פסיכולוגית פרטית וגם האחראית על וועדות השמה שדיי הרפו ידיי מהרעיון, כבר חשבתי לוותר, אף אחד לא רואה את מה שההורים רואים. איפה נמצא הבית ספר הזה? (עיר)

אם את חושבת ומאמינה ביכולות של הילד, אל לך

להרים ידיים תני לילד צ'אנס. לחינוך המיוחד תמיד אפשר להעביר אם חלילה לא מצליח ברגיל. מהמיוחד לרגיל בד"כ יש בעיה עם זה. הב"ס שלנו בעפולה. הקבלה והאהבה שבה התקבל נריה על ידי כל צוות בה"ס, המורים, הילדים וההורים אין דברים כאלה, וזה יאמר לזכות מנהלת בה"ס שדאגה תמיד להסביר בכל הזדמנות איך לקבל אותו, ובכלל לא לוחצים על הילד זורמים איתו לפי היכולות שלו. כבר שולחת לך מסר שיהיה בהצלחה ויום נעים
מימי.

אשמח אם תצרי איתי קשר

שלום brum אני רכזת של אזור השפלה באקים ישראל ועובדת בין השאר עם סניף אקים ראשל"צ אשמח מאוד אם תצרי עמי קשר, ואולי אוכל לסייע... אור וטוב, פרידה 052-3857809

תודה רבה מיכלי תבורכי יקירתי ../images/Emo25.gif../images/Emo24.gif

חג שמייח לך ולמשפחתך, ולכל החברים והמשפחות
מימי

למעלה