האם עלי לקחת נקסיום?

Big Mama 2012

New member
האם עלי לקחת נקסיום?

נדבקתי מילדי לפני כחמישה חודשים בוירוס כלשהו שגרם להפרשות עיניים ואחר כך גם לדלקת גרון של למעלה משבוע. בחודשיים שלאחר מכן חוויתי דלקות גרון שבאו והלכו ולא היו במקום קבוע. בהמשך הקאתי ללא סיבה ממשית פעמים. רופא אף אוזן גרון שבדק אותי עם צנורית מהאף לגרון אמר שיש לי ריפלקס. ושיש סימני צריבה. אין לי ולא היתה לי צרבת, אלא תחושת בחילה קלה, לא נעים לישון על הבטן ולהרים דברים, כולל את ילדי, אז התחושה מוחרפת. הרופא נתן לי נקסיום 20 מ"ג פעמיים ביום, שהתחלתי לקחת רק היום
תודה.. אני לא מתלהבת מהרעיון של לקיחת תרופה על בסיס קבוע. מה גם שאני בת 50 ויש לי דילול קטנטן של העצם דבר שמין הסתם לא הולך להשתפר. שאלותי הן: האם זה ריפלקס? האם כדאי לבדוק אפשרות להליקובטר פילורי או פרזיטים אחרים? האם יש דרך לפתור את זה ולא רק להקל על התסמינים? אם זה ריפלקס האם לא עדיף לעשות ניתוח שיתקן את זה במידה והניתוח פשוט ומוצלח בד"כ?
תודה!

חשד לרפלוקס

מחלת GERD (רפלוקס של חומצת קיבה לושט) היא למעשה תסמנות שכוללת מספר תסמינים שעיקרן בחילה או צרבת, תחושת מזון עולה חזרה מהקיבה לפה, טעם חמוץ או מר בפה ולעיתים רחוקות אי נוחות בבטן עליונה. לעיתים רואים סימני דלקת באיזור מיתרי הקול ומניחים שחומצת קיבה הגיעה לשם ויצרה את הדלקת. לעיתים יש תסמונת רפקלוס ללא צרבת ממש
חיידק בקיבה לא עושה צרבות או דלקות בגרון. לכן אין טעם לבדוק אותו . התסמנין העיקרי שלו הוא כאבי בטן עליוהנ אך במקרים נדירים יכול לעשות בחילה.
הטיפול בנקסיום עשוי לעזור אם זה מחלת GERD. ניתן לקחת טיפול זה לתקופות קצרות, טיפולים חורים או טיפול ממושך. לפי צורך אך כן כדאי לבצע בדיקת גסטרוסקופיה לראות אם יש בקע סרעפתי (מגדיל סיכוי לרפקלוס) או דלקת בושט כעדות לרפלוקס כדי להחליט על משך הטיפול הנחוץ. מתחילים בפעמיים ביום ואז עוברים לפעם ביום לפני הפסקת טיפול
ניתן לנסות שינוי תזונה כומ אכילת ארוחות קטנות יותר פעימים ביום ולא 2 ארוחות גדולות, הפחחת אוכח שומני או מטוגן, לא לאכול 3 שעות לפני השינה, הפחתת עישון, אלכוהול, קפאין, מוצרים עם ריכוז קקאו גדול כמו שוקולד (בעיקר מריר) ומנתה וירידה במשקל לאנשים עם משקל עודף.
ניתוח שמור למי שמוכחת מחלת GERD ללא שום תגובה לטיפול וזה לא רלוונטי לדעתי במקרה שלך

למעלה