האם פסוריאזיס מדבק?

roninoam

New member
האם פסוריאזיס מדבק?

היי, לא מזמן נכנסתי למערכת יחסים חדשה עם בחור, וכשהגענו למצבים יותר אינטימים, הבחנתי במעין פצעים כאלה על עורו של בן זוגי- בעיקר במרפקים ובחלק התחתון של הרגליים. לפי התמונות בגוגל זה נראה לי כמו פסוריאזיס. אני חייבת להודות שאני דיי בהיסטריה עכשיו
. קראתי שזו לא מחלמה מדבקת אך זה עדיין ממש מלחיץ. גם לא נעים לי לשאול אותו מה זה כי אני לא רוצה להביך אותו (אין לנו עדיין כזו רמה של פתיחות). רציתי לשאול ולוודא שבאמת אין כל חשש שאדבק- אנחנו ישנים ביחד, משתמשים באותה שמיכה, סדין...
תודה.

Liati95

New member
עדיף לא להתבסס על תמונות של גוגל

תשאלי אותו מה יש לו.... יכול להיות שזו מחלת עור אחרת שהיא כן מדבקת. בכל אופן, פסוריאזיס ב 100% לא מדבק.
ממליצה לך לעבוד על הפתיחות בקשר.

roninoam

New member
זה לא עניין של פתיחות

את גם לא מכירה את הקשר שלנו...לא ביקשתי עצות מהסוג הזה, תודה בכל אופן.
לגבי תמונות בגוגל את בהחלטת צודקת, אבל זה נראה לי פסוריאזיס. לכן שאלתי.

שלום לך RONINOAM

שלום לך RONINOAM
לשאלתך האם פסוריאזיס מדבק.
יש הרבה מידע באתר של ויקיפדיה :
http://he.wikipedia.org/wiki/פסוריאזיס
והדעה הכללית היא שמחלה אינה מדבקת כמחלת עור. ממה שידוע לי בתחום ונתקלתי בהרבה מאוד חולים עם המחלה, אם אין מחלה נלוות, אופורטוניסטית, המצטרפת ומקננת בעור הפגוע, אז אין חשש.
החולים במחלה צריכים לשמור על רמה מיטבית בעור שלהם דווקא בגלל הקילופים הרבים שיש באזור הפורח. יש לעיתים דלקות משניות עקב הגירוד בציפורניים לא נקיות או כל מיני חפצים שעזרתם מגרדים כדי להפיג את התחושה של נימול מתמיד מתחת לעור.
בעור מתקלף בקלות נכנסות לגור כל מיני פטריות עור שכלל אין להם קשר למחלה עצמה.
בדיקת משטח עור יכולה לגלות קיום של ישויות נוספות בעור המתקלף, לפעמים צריך משחה נגד פטריות ולפעמים צריך משחה אנטיביוטית בנוסף לאלה שכבר מטפלות בקילוף או הפצע.

ובכן את צריכה לעשות בירור כנה עם הבחור וזה מכיוון שבהחלט זה נוגע (תרתי משמע) לך.
בברכת הצלחה

אני חוששת שיש לי פסוריאזיס

מהם הסימנים הראשונים למחלה?? יש לי גירודים איומיים ברגליים. מה עלי לעשות?
יכול להיות שזו אלרגיה.....? מדובר על גירודים באצבעות הרגלים.
מחכה למענה, תודה.

גירודים ברגליים

שלום לך שרה רק
&nbsp
הסימנים הראשוניים של פסוריאזיס הם כוללים גירודים אבל בעור הברכיים או מרפקים. הם מלווים בפצעונים אדומים שאם הזמן מתחברים לפצע אחד גדול.
&nbsp
כדאי לך לבקר רופא עור לאבחון מדויק
&nbsp
http://he.wikipedia.org/wiki/פסוריאזיס
&nbsp
&nbsp
לי נראה כי המדובר הוא בפטרייה שתוקפת כפות רגליים והגירוד נשאר באזור, עם או בלי קילופים. את יכולה לקבל יעוץ חינם, אחרי שהלכת לרופא עור ולא נמצא פתרון, במרפאתי.
&nbsp
בברכת הצלחה, ד"ר ארוין סלומון PHD

למעלה