הבייביסיטר מתפרעת 2
!!!

אני חיה בחלום שלי

וכבחורה פרגמטית ברור לי שגם חלומות בלהה קורים לנו בזמן החלימה פה ושם וגם בהם - כשאין ברירה - אני חיה
וברצינות לגבי המשחק - אני מאמינה ובטוחה שרישום כזה אכן מקרב אותנו ליעדינו. כדי להגיע לאנשהו, צריך לדעת לאן הולכים. העירו לי השבוע (ציינתי את זה לגבי תכנית עסקית כלשהי) שזה לא מה שחשבה עליסה, שאמרה שחשוב שהיא הולכת והיעד כבר ייקרה על דרכה. לא כל מה שטוב לעליסה טוב לנו ואנחנו - בארץ המראות שלנו - רואים השתקפויות שונות משלה. אחת מהן היא ההשתקפות של רצונותינו ושאיפותינו ואם הם לא רשומים ובולטים לעינינו - הם גם לא ישתקפו שם... אני בעד רשימות. או מחשבות חיוביות שחרוטות לנו בבירור מול העיניים ושמובילות אותנו קדימה. ובעד תרגילים אוטוסוגסטיביים שכיתרון נלווה, מסייעים לנו להאמין בעצמינו די הצורך כדי להשיג את יעדינו. אז...תודה לבייביסיטר על העלאת הנושא.

amonit

New member
ואני נגד רשימות../images/Emo70.gif

בעד הנושא- נגד הרשימות.. רגע אני מסבירה, הגדרה של חלום- יעד היא מעולה. הגדרת הדרך אלו היא טובה אך יש פה בעיה סמויה . כשאנו יושבות ומתכננות פרט לפרט איך נגיע מנקודה א´ לנקודה ב´ זה דומה לשרטוט מפת נהיגה= הדרך הקצרה והחסכונית להגיע, עם כמה שפחות משאבים,טירטורים, וסטיות. אבל מה קורה אם נעצרנו? מה קורה אם יש עיכוב? מה קורה אם לא כל העולם משתף פעולה באותה רשימה? מה קורה אז? רשימה מסודרת יש לה סוג של קיבעון. היא אינה מאפשרת גמישות,סטיות,חיפוש מחדש של הדרך להגשמת היעד, היא עלולה ליצור תסכולים וכעסים מיותרים. החיפוש = הדרך=הלמידה תוך כדי חשובות מהשגת היעד. אני תופסת את עצמי כאחת שהגשימה, שלא נתנה לעצמה להתקע זמן רב מדי בתוך התסכול. מספר פעמים בחיי הצבתי לעצמי יעדים, גם של קרירה, גם בתחומים אחרים חלמתי פעם חלום מדוייק של קרירה- עמדתי בכל היעדים שהצבתי לעצמי-השגתי את המטרה ויותר מכך, אבל מה קרה? דבקותי העיקשת במטרה גרמה לי לשכוח דברים אחרים בדרך- כולל את עצמי בדרך. לאחר כמה שנים של עבודה קשה עשיתי "ספירת מלאי" ומה קיבלתי במשוואה: התוצאה היתה נכונה ואמיתית אבל חסרו לי כמה מרכיבי גמישות בדרך, חסרו לי מרכיבים בכדי להרגיש שלמה ואז באה מעין החלטה לחיים- המטרה אינה מקדשת לא את הדרך ולא את אמצעים. חשובה לי הדרך, חשוב לי לשנות, חשובה לי הגמישות, חשובים חיי בדרך. חשוב להציב את היעד אבל החיים לא עשויים רשימות רשימות, אלא יותר דומים לתרשים זרימה צבעוני.... היו גם מטרות שעדיין לא הגשמתי, אך אין דבר שיגרום לי לחוש שאני מפספסת את החיים שבדרך. אבא גאה שאל אותי אם אני נהנת בעבודתי המלאה במשימות אדמניסטרטיביות רבות. עניתי לו כי אני איני רואה את המשימות כמטרה אלא כדרך להשיג את התוצאה וככל שאסלק אותן מהר יותר מדרכי כך אני מרוצה יותר, אני רואה את האופק. יש דברים שאני עושה "על הדרך" ויש דברים שאני עושה כ-דרך.

למעלה