ההבדל בין פורמולה לראלי !

ההבדל בין פורמולה לראלי !

אלכס תקן אותי אם אני טועה ! בפורמולה המסלול מוכר מראש והוא חד גוני כזה,ואתה עושה את המסלול הזה מספר רב של לופים (LOOP),ככה שזה נמאס בשלב מסויים,אין אתגר מסויים למעט זה שאתה צריך להגיע ראשון,לעקוף את המתחרים שלך או לפחות לנסות. כאן אומנם טסים במהירויות של 250 קמ``ש אבל עדיין זה לא זה . כאן המסלול כל שנה אותו דבר שום דבר לא משתנה,לא על ידי שום גורם ! למעט מזג האוויר:גשום או נאה ! אבל בראלי זה שונה לגמרי ! המסלול אומנם ידוע מראש אבל כל הנוף תמיד משתנה,אתה את המסלול מההתחלה עד לסוף על ידי ניווט מסויים,ראלי לעולם איננו נמאס כי יש בו אתגר מסויים לעבור בכל מיני מכשולים או מעברי מיים וכאלה,המסלול כאן משתנה תמיד בהשפעת מזג האוויר אם גשום מושלג או נאה,שטח הנהיגה משתנה תמיד,יהיו בורות חדשים ומהמורות וכל מיני דברים שקצת מקשים על הנהיגה וככה עושים אותה יותר מעניינת ! אומנם כאן נוהגים במהירויות של 100-200 קמ``ש בממוצע,אבל אני רוצה לראות את הנהג שיקח סיבוב בזריקת זנב אדירה ולא יתרגש מזה עד שיזרום לו האדרנלין התוך האף והאוזניים ! תחשבו על זה !!!

alexsam

New member
אהמ....מתקן... B-)

זה לא רק סיבובים......סיבובים...... זה נכון שהמסלולים כמעט ולא משתנים משנה לשנה אבל במהלך המירוץ המסלול משתנה בכל סיבוב. השינוי בה בשינוי הטמפרטורה של המסלול ו גם ב``ציפוי`` של המסלול, במהלך הנסיעה הצמיגים מתפוררים והחלקים נשארים על המסלול ומדבקים אליו (אתה יודע הצמיגים שם הופכים להיות דביקים על עליה של טמפרטורה שלהם) וזה לא קל לנהוג כאשר בנוסף לצמיד שלך יש עליו את הצמיג של המתחרה שלך :). הרעיון הוא גם לעקוף את המתחרים פיזית וזה משהו לשא ממש קיים בראלי כי שם זה הכל על זמנים ועקיפה זה משהו מאוד מאוד מרגש :). אמרת שבראלי נוהגים במהירות של 100-200 קמ``ש...אז בפורמולה 3000 שאני נהגתי בה זה מגיע ל270 גג (זה לא פורמולה 1 ). ביי.

אכן כן ....

אבל בהקשר למהירות של הפורמולה 1,הנהיגה במהירות של 270 קמ``ש,היא לא מרגשת כל כך.

למעלה