הודעת פתיחה

רוייקו

New member
הודעת פתיחה

שלום רב בישראל מבוצעים מדי שנה למעלה מ 2000 ניתוחים להגבלה או קיצור קיבה (כ 50ניתוחים מדי שבוע, בממוצע). ישראל היא אחת המדינות המובילות בתחום, בעיקר משום שניתוחים אלה בישראל מוגדרים כ ``כירורגיים``, ניכללים בסל הבריאות ומבוצעים כמעט בכל מרכז רפואי בארץ (במקומות אחרים בעולם, הניתוח נחשב ``קוסמטי`` ולכן נעשים שם באופן פרטי). כניראה שגם התרבות הישראלית הפכה את הניתוחים האלה לפופלאריים במיוחד וכך מוצאים עצמם ישראלים רבים בפני דילמה לא פשוטה: התמודדות עם ניתוח ודיאטה משולבים יחד והתמודדות יום יומית מורכבת, הן מבחינת השינוי באורך החיים והן בבחינת פתירת הבעיות שנוצרות ``עם הזמן``. הפורום הזה ינסה לתת את חלקו בתמיכה החברתית, על בסיס חוויות ונסיון אישי של כל אחד פה ובכך, ננסה לצמצם טעויות וסיבוכים לבלתי מנוסים. לאחר שנה של השתתפות בקבוצת תמיכה אינטרנטית למנותחי קיצור קיבה, אני שמח להשיק ב``תפוז`` את פורום התמיכה למנותחי קיצור קיבה. הפורום מיועד לתמיכה חברתית על סמך נסיון וחוויות של כל משתתף והעברת הידע שכל אחד צבר, על מנת להעשיר את אלה החדשים המעוניינים באינפורמציה והתמיכה שהם כה נחוצים לה לאחר הניתוח. הפורום הזה אמור להיות מעניין במיוחד, משום שפה אפשר יהיה לראות תהליך של שינוי שכל אחד עובר. למשל, חדשים שמתעניינים בניתוח נכנסים לברר פרטים ומחליטים או לא מחליטים ללכת על הרעיון... אלה שמחליטים מלווים על ידי חברי הפורום בכל התהליך, החל מההחלטה, דרך הניתוח עצמו ומשך תקופת הירידה, עד לתוצאה הנכספת. אז שיהיה לכם גלישה נעימה, ובברכת ברוכים הבאים, שלכם, רוייקו :)

פני

New member
ת ג ו ב ה

נחמד שפתחתם אתר כזה. אכן יש אנשים רבים שעוברים ניתוח קיצור קיבה (אני כבר עברתי פעמיים) ואין להם מספיק תמיכה פסיכולוגית כדי להתמודד גם עם המצב החדש הנתון, וגם עם העבר שהוא בדרך כלל הגורם להשמנת היתר. מאחלת לכולם הצלחה ושיתוף פעולה.

רוייקו

New member
שלום פני וברוכה הבאה. מדוע עברת

ניתוח פעמיים ? מתי נותחת ? את יודעת איזה סוג ניתוח ?

פני

New member
תשובה לשאלה

עברתי פעמיים כיוון שבפעם הראשונה זה היה אחד מהניתוחים הניסיוניים בארץ והתחלתי להשמין חזרה לאחר שנה שהרופאים אמרו שאנסה להתחיל לחוזר לחיים רגילים כולל אכילה, מאחר ושמנתי חזרה לממדים לא בריאים התחננתי שיבצעו ניתוח שני, בבית חולים אחר ולאחר שיכנועים רבים, כאשר הייתי מודעת למצב שניתוח שני הוא בדרגת סיכון גבוהה, ויכול להיות שיפתחו את הבטן ולא יעשו דבר, הסכמתי. הניתוח הראשון היה מעקף BY PASS והשני סיכות לפני 6 שנים סגרתי את תיבת הדואר כיוון שהתקשורת התנתקה

שירז29

New member
פני-מסכימה איתך בכל מילה....

במיוחד בתמיכה הפסיכולוגית, שלי אישית לא היתה בכלל, הצטרכתי להתמודד לבד,עם הכל,ועם הרבה שאלות,והרבה פחדים. תודה לאנשים,שחשבו נכון,ופתחו פורום זה. באהבה שירז.......

למעלה