הטיפול בטינטון

shay2110

New member
הטיפול בטינטון

שלום אני סובל מטינטון כרוני ללא ירידה משמעותית בשמיעה מזה כשנתיים מספר עובדות ידועות לי: טינטון יכול להופיע עקב חשיפה לרעש מזיק טינטון לא ניתן לריפוי אך ניתן לטיפול חשיבתי ידוע כי החרדה והלחץ מהטינטון רק מגביר את הטינטון ונוצר מעגל הרסני של החמרה ובנוסף רגישות יתר לרעש פחד מרעש שמע יחמיר את הטינטון אנו חיים בעולם מלא ברעשים שלא ניתן להסתגר במקום שקט (אולי לגור במנזר בהודו)כל החיים ותמיד נהיה חשופים לרעש כזה או אחר יללת אמבולנס או אזעקה של רכב רעש של מכוניות ושאר קולות השאלה איך יוצאים ממעגל ההרסני הזה זאת אומרת להפסיק לפחד מרעש באשר הוא ולקבל את הטינטון כחלק מחיי? והאם תמיד רעש יחמיר את הטינטון כי ברגע שניפגעה האוזן המצב תמיד יחמיר? תודה

אבי 8

New member
תלוי מה עוצמת הרעש

לא חייב לחיות במנזר בהודו, יש הרבה מקומות שקטים בארץ מלבד גוש דן. ולשאלתך, הרעש הסביבתי של המכוניות, אמבולנסים , אזעקה הוא בלתי נמנע, כי הם חלק מחיינו. לרעשים מסוג זה יש להחשף כמה שפחות ( למשל להתרחק מאזעקה של רכב, ולא להיות סמוך לכביש סואן הרבה זמן). על זה יש לנו שליטה ולפי עניות דעתי, חשיפה מועטה לרעש מסוג זה, אינה מזיקה. מקסימום תהיה החמרה רגעית, ולכן אין ממה לפחד מרעשים אלו. יש לתת לאוזן קצת להתרגל ולעלות בהדרגה את הסיבולת. בקשר לרעשים חזקים כמו מסיבות, הופעות, אירועים וכו - אכן אסור לנו להתקרב בתכלית האיסור. העוצמה והתדרים מאד חזקים ואנו חייבים ויכולים להמנע מזה. אם ממש חייבים להיות באירוע אז יש להשתמש באטמי אוזניים ואז נכנס כאן ההיבט הפסיכולוגי ( להרגיש כמו מפגר\מסכן\ילד....). העובדות שציינת נכונות, אבל אני רוצה להוסיף עוד אחת: אסור להיות בשקט מוחלט כל הזמן. האוזניים צריכות לקבל גירוי, לכן התבודדות מוחלטת אינה מומלצת. ( זאת הסיבה מדוע כשקמים בבוקר, אנו רגישים יותר )

noaalmog

New member
טינטון וטיפול בו

שלום לכולם אני כבר שנתיים בתוך הטינטון ואני יכול להגיד לכם שאיןןןן שום טיפול לטינטון.הדבר היחידי הוא לא להיחשף באירועים לרעש מיותר(פקקים אישיים) וכן להפסיק להתעסק עם מחשבות עליו ,תראו שעם הזמן עד שלא יזכירו לכם לא תרגישו בו,אתם צריכים להפוך אותו לחלק מכם ותראו כי אפשר לחיות איתו ולצידו,שנה טובסה לכולם ולא להתייאש

למעלה