היי לכולם וערב נפלא!

galit 03

New member
היי לכולם וערב נפלא!

רציתי להתייעץ עמכם לגבי מטופל שלי... זאת פעם ראשונה שאני מטפלת בחולה סופני(סרטן בכבד וגרורות בעצמות וריאות). נכון לעכשיו ריאות נקיות, עצמות-אמר שגם כן אבל הגרורות בכבד גדלו קצת... הוא עבר כימותרפיה וכרגע מטופל בתרופה ביולוגית אחת ל 3 שבועות. בטיפול איתו אני מתמקדת בעיקר בהרגעה באופן כללי, עבודה מאסיבית על צ'אקרות, עבודה על הפרדה בין האלמנטים והרבה מאוד עבודה על מערכת הנשימה ועל רוחב ראשון(אחת מתופעות הלוואי של הכימו היא הצטברות קריסטלים ממש צפופה על כריות המדרך...) - כל זה בשביל לעזור לו לצאת קצת מהמתח-כל פיפס שקשור לבריאות שלו מקפיץ אותו.. לעזור לו לקבל את מה שעובר עליו ובעיקר לעזור לו להרגע ולעשות לו הרבה מאוד נעים כפי שהוא מכנה את זה. הוא אוהב מאוד עבודה על קו סרעפת ועל הסולר ולכן אני מקפידה לתת דגש גם לאזור הזה. יש משהו נוסף שהייתם ממליצים לי לעשות? אם יש כאן מישהו שטיפל בחולים סופניים ומוכן לשתף אותי גם בתחושות שלו- אשמח, כי לי קשה. הוא אדם מקסים ומדהים, אבל אני יודעת שהזמן שלו קצוב... וכמו שהוא הגדיר זאת בטיפול הראשון שלנו- את מטפלת ב dead man walking... יש לו חוש הומור מקאברי משהו... כל דבר יתקבל בשמחה, ערב נפלא, גלית

סיוקה7

New member
טיפול בחולים סופניים - לגלית

הי גלית, קודם כל כל הכבוד לך ונשמע לי שהמטופל שלך מצחיק אותך וזה טוב!.. בתור רפלקסולוגית ומורה ליוגה, רציתי להוסיף לך (אולי..) עוד עניין. מתיחות, מכל סוג שהוא, משחררות אנדורפינים, ועוד חומרים טובים שהגוף מייצר בעצמו על-מנת להפיג כאב. לכן אפשר לבצע כל מיני מתיחות בכף הרגל ובקרסול. אממ-מה? כדאי להתייעץ עם מומחים לטיפול בחולי סרטן המוגדרים כסופניים, משום שלא בכל סוגי הסרטן מותר למתוח. אני שמעתי פעם מקולגה שמטפל בחולי סרטן סופניים דרך יוגה (חבל ששכחתי את שמו, אבל בארגון מורי היוגה הישראלי ישמחו למצוא לך אותו - הוא מחיפה), שיש כאלו שמצבם כ"כ מתקדם, עד שמעדיפים שהם יעשו מה שבא להם. וגם - שבאמת יש הבדל בין הסוגים השונים. יש חולי סרטן שלא טוב להם שום סוג של תנועה, גם לא עיסוי (מסאז'). אז כדאי לברר. הרבה בהצלחה, סיון סניור מורה ליוגה 10 שנים ומטפלת הוליסטית במרכז ת"א.

עוד דבר מה קטן...

ערב נפלא גם לך. יש לי להוסיף לך דבר מה. העבודה על קו הסרעפת היא עבודה על המעבר בין תהליכים - גשר - בטן - מים - זמן הווה לבין כריות כפות הרגליים - חזה - אש - זמן עתיד. בפועל זו פעולה על אזור ריצפת בית החזה ובו בזמן פעולה על תקרת בית הבטן. בבית הדירות זה מקום לשלום בית בבית הגוף. כמו כן עבודה על קו המעבר בין העקב - אגן הירכיים - אדמה - זמן עבר. לבין הגשר וכל מה שנאמר עליו. משמע פעולה על תקרת בית אגן הירכיים ועל ריצפת בית הבטן. גם כאן יש השלכה על שלום בית בבית הגוף. אם תצליחי לפעול קואורדינטיבית על שני אזורים אלה בו זמנית הרי יתכן שתגבירי את המסרים שלך לנושא של שלום הבית. פעולות קוארדינטיביות יש בהן העצמה... תמיד. בברכה שמוליק

galit 03

New member
תודה רבה על כל התשובות!

הרופא שלו מאשר לו כל סוג של פעילות שתעשה לו טוב :) אני עושה לו מתיחות של כף הרגל ומתיחות בכלל של הרגל והגב - זה עושה לו המון טוב. שמוליק- אני בהחלט עובדת על המעברים ורואים שזה עושה לו טוב, אני אקח את עצתך לעבוד קוארדינטיבית על על המעברים בין אש - מים - אדמה ובכלל לעבוד קוארדינטיבית על שתי הרגליים שזה בד"כ מה שאני עושה רק איתו הייתי מאוד מקובעת כי המצב שלו קצת הקפיא לי את היצירתיות :) תודה רבה שוב ואני מאחלת לכולנו שנה של בריאות, אושר, אור ושפע :) גלית

למעלה