היצור היומי - והיום: ELF.

faerydust

New member
היצור היומי - והיום: ELF. ../images/Emo29.gif

האלף הינו דמות מהאגדות הבריטיות, איסלנדיות, סקנדינאביות. ניתן לבטא את השם של הדמות: elf,Alfe,Alve,Elve,Ylf. במקור האנגלו-סכסוני פרוש המילה הוא כל סוגי הפיות אך מאוחר יותר קיבל המוגש קטגוריה מיוחדת משלו ושינוי זה אומץ ע"י תרבויות אחרות. האלפים הם יצורים על טבעיים דמויי אדם קטנטנים אשר יכולים לשנות את צורתם עפ"י רצונם. באנגליה, האלפים הגברים מתוארים כ זקנים קטנים בזמן שהאלפיות הנשים מתוארות כצעירות ויפיפיות. האמונה הרווחת כי הם חיים בקהילות עם עם ממלכות ומלכים בדיוק כמו בני האדם. האלפים גרים ביערות וחורשות לרוב בתוך גזעי עצים חלולים, אך לעיתים ניתן למצא אותם גבעות קבורה עתיקות אשר מהן הם יוצאים בלילות לרקוד על העשב לאור הירח. במיתולוגיה הצפון גרמנית ה-Alfar מתחלקים לאלפים טובים ורעים אשר באופן יחסי הם אכזריים ומיטיבים עם בני האדם. בפולקלור הגרמני אלף היערות נקרא Schrat. בפולקלור הדני ה-Ellen או Elle Folk הם אכזריים במיוחד כלפי בני האדם אם הם מתגלים ביערות. הם נחמדים כלפי בעלות בית אשר ביתם נקי במיוחד אבל יחד עם זאת הם נוטים לגנוב את לחמה ועוד חפצים שונים מהבית. בשוודיה האלפים ידיעים כ: Elvor,Grove Folk, Grove damsels. באיסלנד הם ידועים כ - Spae-wives. לעיתים הם ידידותיים כלפי בני אנוש אשר לעיתים עוזרים להם, אך קהילת האלפים בדרך כלל היא מאוד עצמאית ומאוד חזקה, וסיפורים מספרים כי קהילת אלפים מתנקמת נקמות נוראיות כלפי כל בן אנוש אשר פוגע בהם. הם יכולים לגנוב תינוקות, עדרים, חלב ולחם או לכשף בחורים צעירים ללא שחרור מהכישוף במשך שנים.

opherk

New member
עלפים אצל טולקין

האם אילו העלפים (או האלף בכתיב של מתרגם אחר) מסיפורי ההוביט ושר הטבעות של טולקין? אם כן, אזי רוב תכונותיהם שמנית כאן, אינן מוזכרות שם, אלא בעיקר שהם חכמים, יפים, אמיצים, בעלי קולות פעמונים. העם הנאווה וכיוצ"ב תכונות נהדרות

Ergil

New member
הממממממממ... מעניין למה זה....

כי אלפים הם לא אותם אלפים בכל מקום!

faerydust

New member
כל אחד ופירושו הוא....

טולקין הציג את האלפים כבני לילית נפלאים, ואכן הם כך, אבל המיתולוגיות מייחסות להם גם תכונות נוספות שאותם מניתי.

green lantern

New member
שפת האלפים

לפי ספרים שנכתבו בנושא (אני סתם אומר את זה כדי להישמע רישמי, זה מתוך סדרת מחזור שער המוות): שפת האלפים כתובה ומדוברת בדיוק כשפת בנ האנוש אך בצורה אחרת לדוגמא: איל ואך נה, יכול ליהיות אני אוהב אותך .... אבל לפי טולקין זו שפה אחרת לגמרי זו שכתובה על הטבעת כ´ו... GREEN LANTERN ולפי טולקין הORCים הם ELFים שעברו לצד השני....

Ergil

New member
אמממממ

אלף של טולקין הוא לא אלף של TSR, למשל. אלפים של TSR הם נמוכים מבני האדם וצבע העור שלהם אחר. אז "אלף" יכול להיות כל דבר. האורקים לא עברו לצד השני, העבירו אותם לצד השני, בעינויים וכו´.

נתן.ל

New member
סליחה? TSR ?

TSR זה ההוצאה של, בין היתר, רומח הדרקון, לא? ואילו שם האלפים מאד דומים לעלפים של טולקין . נראה לי שהסופרות מכירות את יצירותיו של טולקין ורוב היצורים בשני העולמות האלה די דומים. נ.ב ... אך איזה פורום ... דיונים על אלפים וספרים שגדלתי עליהם ... זה מעלה כל כך הרבה נוסטלגיה :-*

The Wraith

New member
TSR

זו חברה למשחקי תפקידים מאוד ישנה שבין היתר רומח הדרקון זכה לחותמה. אם אני זוכר נכון היא שייכת לWizards of the coast שיצרו את מבוכים & דרקונים, או שזה להפך... בכל מקרה, אני אשאל את הקבוצה שלי למבוכים & דרקונים.

אאווין

New member
לא ממש נכון...

לפי הספר אורקים הם חיקוי עלוב של עלפים (זקנעץ) לפי הסרט הם עלפים שנשבו ועוותו. כמו כן השם בני לילית הוא תרגום עלוב שכלל לא משקף את אופיים הטוב של העלפים. ודרך אגב: משמעות השם עלפים היא צחורים או ברבורים

melindo

New member
תיקונים....

באלפית אני אוהב אותך אומרים amin mele lle ואורקים לא סתם עברו לצד השני...הם הושחתו בעינויים וקסמים רבים...

Ergil

New member
דרך אגב

השפה שכתובה על הטבעת היא לא שפת האלפים אלא השפה השחורה של סאורון.

אלפים

*טולקין כתב ספר בדיוני, ושם הוא המציא את האלפים לפי איך שנוח לו. אבל הנה תיאור של אלפים עפ"י אדיין מקקוי. אני מקווה שאני לא מפרה זכויות יוצרים וכו´, זה נלקח מהספר A witch´s guide to Faery folk שכבר המלצתי עליו בחום לכל מי שמתעסק בכישוף. תירגמתי את זה מאנגלית, אז אני מקווה שלא יהיו כל מיני שגיעים... אלפים: (Elves) מיקום: כל העולם. שמות אחרים: Elb, Erl, Mannikin - אלה שמות גרמניים. יסוד: אדמה. מראה ומצב רוח: קטנים ושמנמנים, בדר"כ נחמדים ועוזרים לבני אדם, רק מעטים מהם מסוכנים. בכלליות, כשהאלפים נמצאים בקבוצות הם נחמדים יותר מאשר כשהם לבד. זמן בו הם הכי פעילים: לילה. אלפים יכולים לתפור טוב מאוד, ואפילו להפוך תבואה לזהב (הסיפור על עוץ-לי-גוץ-לי). הם גם טובים מאוד בהכנת נעליים, וידועים בטוב ליבם ובעזרה שלהם לאנשים בצרה.יש להם אויבים מעטים, ביניהם חתולים. בן-הבית שלהם הוא העכבר, ובגלל זה לפעמים האלפים נמצאים בשירי ילדים מחופשים לעכברים. איפה למצוא אותם: בשדות, בתים, וכמובן ב- Faeryland (הבית האסטרלי של כל הפיות). איך ליצור איתם קשר: הזמינו אותם לתוך המעגל שלכם (בכישוף) או לבית שלכם, השאירו להם אוכל וחלב, ואל תשכחו לנעול את החתול שלכם! עזרה מאגית וטיקסית: תלוי מאיפה האלף בא ובסוג שלו. מרובם אפשר לבקש עזרה בהגנה על הבית שלכם, ועזרה בהרמת האנרגיה בשביל כל סוג של כישוף או טקס.

benlilit

New member
Spae-wives???

שלום רב faerydust וברכת האנשים הקטנים עליך. לא ידעתי שSpae-wives שייכים לאלף. את יכולה לתת לי עוד חומר עליהם (הפניות) תודה בן לילית

green lantern

New member
מעיין

תוכלי לכתוב איך מזמנים למעגל? GREEN LANTERN תגידו נושא הפורום כולל בתוכו גםאמונות כביכול "תפלות"?

זימון פיה למעגל

כדי לזמן פיה למעגל, צריך קודם כל לסגור את המעגל, כמובן. אבל אחרי זה יש טקס די מסובך שאין לי כל כך כוח להעתיק אותו מהספר, וגם אני מרגישה שצריך קודם לקרוא קצת יותר על פיות, ועל איך הן יכולות לעזור בכישופים וטקסים, חוץ מזה שצריך לעשות די הרבה טקסי הגנה מפני פיות פחות ידידותיות. ומעבר לזה - אני לא כל כך מנוסה בזימון פיות, בסך הכל קראתי את הספר, ועדיין לא הספקתי לישם דברים בפועל, כי אני עדיין רק לומדת את התיאוריה של הכישוף. בשביל מה אתה רוצה לזמן פיה למעגל?

לפי מה שאני יודע

אלפים, הפיות, הם בגובה של כ2 מטר וחיים כ400 שנה, ישנים 3 שעות בלילה. לפי האגדה האלפיות היו רוקדות במעגל עירום בלילה וכל מי שנכנס למעגל לעולם לא שב, מה שנותן לעניין נופך אירוטי. האלפים מגלמים את התגלמות השלמות בעולם הפנטזיה. אני משחק Elf Ranger...

The Wraith

New member
אלף סייר??

אוף! שוב כל הסטריאוטיפים האלה! אורקים הם כולם לוחמים ואלפים כולם סיירים, אוף! לא נמאס! אני משחק אלף שהוא צייד ראשים, הא! אני לא עושה סטריאוטיפים, אז יש לי חצי-אורק ברברי, אז מה? ........לא משנה

נכון!! לי יש גמד מכשף!

זה ממש מוזר .. אין לי מושג איך יצרתי אותו , יותר נכון הורישו לי כי רציתי ליצור בעצמי אבל לא ידעתי איך יש לו גם כישורי לחימה כשל גמד (גרזן וכל אלה ) וגם יש לו קסמים .. אבל זה היה מזמן הגמד

RainBird

New member
ולי יש משהו מוזר לי יש מכשפה/כוהנת שמתה וחיתה מחדש בגוף של דרקון אז היא מכשפה היא חצי דרקון... :)

למעלה