המלצה על תרופות...

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
המלצה על תרופות...

היי אני עם פיברו מאובחן מעל 14 שנה בערך..לא במעקב סדיר..

יש לי עוד גורמי כאב אחרים..דלקת מפרקים שני סוגים. פריצות דיסק צווארי ומותני...FMF ...ועוד ..
בגדול לא טיפלתי בכאב ..יש לי טיפול תרופתי אחר ..נפשי..בעיות לחץ דם לב דלקת מעי..

אתמול הייתי אצל רופא מומחה עמוד שדרה..החליט לבדוק בMRI עםם ניגוד את המצב ..לשלול למשל גידול שם, טרשת נפוצה..בנתיים טיפול לכאב ..או בכלל עד שתתבהר התמונה..הוא אמר לי קח לפיברו..
אלא מה ? 2 דברים

1 יש כמה וכמה תרופות אלטרולט אני לא רוצה קיבלתי פעם לא עשה טוב..טבעתי בים של מידע ומה לבקש בעיקר נוגד כאב ..כי נפשי יש לי תרופות נפרדות..מה מתאים יותר ארקוקסיה סימבלטה..יש גם עלויות שונות..מה בסל מה לא..אבל העיקר מה מוריד כאב הכי יעיל

2 בכלל שווה לקחת? ראיתי הרצאה שהראו שאחרי שנה אחת 90% מפסיקים את התרופות לא משנה איזה...בגלל שלא מורידות משש את הכאב והתופעות לוואי אינן נסבלות..

בעצם עוד שאלה הידרוטרפיה הבנתי שעוזר זה בסל ? אני בכללית ביטוח מושלם ותעודת נכה אם זה שווה משהו..

אני עושה קצת יוגה מותאמת למצב שלי , פעילות חברתית. כל מיני הסחות דעת מהכאב...טיפול נפשי.
זה כבר עוזר פחות..מדד הכאב והתופעות עולה..הגישה של תתעלם מהמחלת כאב הפיברו ובכלל..ותתפקד כאילו אינה קיימת איבד יעילות...

אשמח לקצת מידע מהניסיון שלכם...תודה :)

RoeeAhar710

New member
טיפול פרמקולוגי

טיפול פרמקולוגי לפיברו עלול (בדגש על עלול) להיות בעייתי ואכן עלול להיות מלווה בתופעות לוואי על כל גווניהן. הייתי ממליץ לך אולי לקרוא קצת על ד"ר שי אפרתי ועל רפואה היפרברית בהקשר של פיברו - גם חיפוש פשוט בגוגל או שתוכל להתרשם ממחקרים בנושא ב-PubMed (תריץ hyperbaric fibromyalgia). שיטה סומטית עם המכניזם מאוד מעניין בהקשר הספצפי הזה.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
תודה רבה

&nbsp
איני יודע איך הגעת לטיפול בדמנציה זה מה שעלה בקישור לד"ר שי אפרתי..אבל באופן מעניין זה גם קשור אליי..
כל זה מעניין קראתי...אבל זה חזון למועד אין טיפול כזה זה מחקרי.
&nbsp
בכל אופן הבדיקות שעשיתי מראות על פריצות דיסק והתסמינים משם אך אין צורך בניתוח. יש חשש לנוירופתיה ( פגיעה בעצבים עצמם ) אך מן הסתם יתר הבירור קפא על מקומו בשל הקורונה...
כמו גם הרעיון שלי לבקש הידרותרפיה..
&nbsp
מתרופות ירדתי עד היום לא לקחתי והסתדרתי...הכאב שמקורו בבעיות הגב מטופל כרגע באופייאטים עלי פי צורך..
&nbsp
שיעבור המצב נבדוק הלאה ..
&nbsp
תודה שוב :)
&nbsp

למעלה