הפסקת גלולות...

הפסקת גלולות...

שלום,
מזה כ- 7 שנים אני נוטלת גלולות יסמין...
ביום חמישי שעבר (19.07) קיבלתי מחזור במהלך השבוע הפסקה וביום שני כאשר הסתיים השבוע הפסקה התחלתי כרגיל חפיסת גלולות חדשה... אז לקחתי ביום שני ושלישי גלולה כרגיל.
ביום רביעי קיימתי יחסי מין לא מוגנים ובאותו היום וביום שלמחרת(יום חמישי) לא לקחתי גלולות כיוון שהחלטתי שאני מפסיקה איתן...
השאלה שלי היא האם אני עדיין הייתי מוגנת ביום של יחסי המין (לקחתי גלולה ביום שלפני קיום היחסים...)על אף שבאותו היום לא לקחתי גלולה...
בנוסף, היום יום שישי ולאחר שיומיים כבר לא לקחתי גלולה אני מרגישה נפיחות מטורפת בבטן ותחושת כובד מוזרה... האם תחושה זו היא בשל הפסקת הגלולות ומתי אני עתידה לקבל שוב מחזור סדיר?(:)

דבר נוסף...

מאתמול בערב ( לאחר שלא לקחתי כבר יומיים גלולה), אני מרגישה לא טוב, כאבי בטן משונים, נפיחות בבטן, תחושת חולשה כאבי גב תחתון ואפילו עלה לי קצת חום ל- 37.4,
האם כל התופעות האלו ייתכנו בשל הפסקת גלולות? ואם כן זה יכול לקרות יומיים אחרי ההפסקה?
תודה.

כשאת מפספת גלולה,את לא מוגנת למשך שבוע לפחות

מהיום שבו שכחת את הגלולה. עכשיו, זרע חי בצוואר הרחם שלך במשך 72 שעות בערך , כך שאם את מבייצת עד 72 שעות מהיום שבו קיימת יחסים, את עלולה להיכנס להריון. מכיוון ששכחת גלולות ממש בתחילת החבילה וקיימת יחסים ממש בתחלה, הסיכוי להיכנס להריון לא גבוה אלא אם המשכת לקיים יחסים לא מוגנים אח"כ. אבל יש סיכוי בכל זאת .
לגבי תחושת הכובד והנפיחות בבטן, זה קרוב לודאי בגלל הפסקת הגלולות. אחרי שתקבלי פעם ראשונה בגלל ההפסקה, אמור לחזור מחזור סדיר.

תודה על המענה אך לא ברור לי איך אני יכולה

להיכנס להריון אם בזמן נטילת הגלולות אין ביוץ ויום לפני קיום היחסים נטלתי גלולה אך מאותו יום ואילך כבר הפסקתי...

כיווןן שברגע שאת מפספסת גלולה זקיק אחד

הולך כבר לכוון ביוץ ואז את יכולה לבייץ תוך מספר ימים, במיוחד כשמדובר בגלולות בשבוע הראשון לחבילה, שאז הזקיקים עוד לא עברו דיכוי . בקיצור, אין הגנה.

למעלה