הרבה זמן לא כתבתי אשמח לעצתכן

מסק28

New member
הרבה זמן לא כתבתי אשמח לעצתכן

היי בנות לא יודעת מתי פעם אחרונה כתבתי ואם לא עברה שנה מאז.. מזכירה שאובחנתי באנדו לאחר שהמחלה התפרצה ב2012 ללא התראה מוקדמת... לאחר מכן ניתוח ממש מוצלח אצל דר סוריאנו שהוציא לי ציסטה של סמ שישבה על עצב סכיאטי וגרמה לי לצלוע לפני ולאחר הניתוח כאילו ולא היה כלום.. הבעיה היא כזו... בגלל אופי ההתפרצות של האנדו (?!) שאובחן לאחר הניתוח בניירת "עלול להתאים לנגע של אנדומטריוזיס ומאחר ולא היה ודאי ללחלוטין ולמרות שדר סוריאנו אמר שהיה את הנגע וזה דמה לאנדו כהיה לי נגע בגרון לפני ניתוח האנדו שהוסר ב"פה ולסת" והתגלה ה"פיברומה" בקשתי שיבדקו שזה לא מקרה נדיר של אנדו בגרון אבל מאז יש לי 2 נגעים מורגשים בעמוד שידרה צמוד לשכם וגב אמצעי שעושים בי שמות:( הם נקודתיים והייתי אצל מס מנתחי גב וכולם צוחקים לי בפנים עשיתי MRI לא מצאו כלום יש לי ציסטה שהוסרה לחי ימין (בפנים וציסטה קיימת לחי שמאל) משהו באופי של גידולים אצלי בגוף ולאחרונה יש לי ראייה מטושטשת... נזכרת שבקשרתי ב5 שנים אחרונות אצל נוירולוג שחשד שיש לי מחלה אחרת "נוירופיברומטוזיס" - מחלה של גידולי עצב נדירה יחסית.. עד לא אובחנתי משמעית ועד היום האבחנה היא אנדומטריוזיס עם חשד למעורבות של נגעים מרוחקים באיזור גב עליון שזה גם נדיר מאחר וכל יומיים לפני מחזור וביוץ כואב לי הגב והעיניים שלי אדומות מאוד והשכם שלי בהתכווצויות שבא למות וזה גם בזמן ביוץ ולכן בגלל שדר סוריאנו מצא לי את הנגע מאחורי הרחם ואמר שדומה לא היו עוד שאלות...... כבר באמת לא יודעת מה יש לי רק הרגשה שכל הגוף שלי מתפרק לא יודעת אם זה אנדו או המחלה השניה מאחרויש לי יותר סמפטומים למחלה השניה ... מה הייתן מייעצות לי לעשות? איפה להתחיל:(??

נועהב1

New member
היי

סיטואציה בהחלט מלחיצה!
קחי בחשבון שלפעמים מוציאים "נגעים" או ציסטות וכולרות אחרת- סתם, ולא בהכרח על רקע מחלה כללית.
בכל מקרה כדאי ללכת לנוירולוג ולו רק בגלל טשטוש ראייה ונגעים ליד חוט השדרה.
לרוב בדיקה היסטולוגית תוכל לאושש אחת מהמחלות האלו, אבל בהחלט נשמע שאת זקוקה לחוות דעת רפואית מקצועית ולא ייעוץ פורום. לרוב פנייה למרפאות בבתי חולים יכולה להוביל לשיתוף פעולה בקלות יותר מאשר ברפואה הפרטית (נניח גניקולוג ונוירולוג). בהצלחה ותעדכני!

אנדו 35

New member
נדרש חווד מקצועי

הי
לדעתי האישית , תפני לחוודים עד שתגיעי לרופא שלא יצחק לך בפנים ...
אלה שצוחקים בד"כ לא יודעים מה הם מדברים ונבוכים מכך ..
המקרה שלך נשמע לא קל וכאב זה דבר שדורש טיפול בכמה רמות , בין היתר : ספורט, תזונה וטיפול נפשי (מניסיון אישי)

למעלה