השכרת דירה

IpadandGalaxy

New member
השכרת דירה

יש מריבות ביני לבין ההורים בבית.
לצערי, אצטרך לעזוב את דירת הפאר לדירה שכורה לא כל כך פאר.
הבעיה: אני לא יודע איך עושים כביסות. אני חושש לערבב צבעים ולהרוס את הכביסה. למשל, לא מובן לי למה בגד שחור שיש בו קצת פס צבעוני מתאים לשאר הבגדים השחורים או לבן עם קצת פס שחור. יש צבעים מנוגדים לא? אני לא מבין בזה כלום את האמת חחח. אני גם לא יודע מי יעיר אותי בבוקר לעבודה. השעון מערר לא מצליח להעיר אותי, רק אמא מעירה אותי והיא שופכת עליי מים בבוקר וצועקת, לוקחת את המאוורר ועושה לי לא קל רק שאתעורר. אני יודע שזה נשמע מצחיק אבל זה המציאות.

אני גם לא יודע איך אוכל לנהל שיחות נפש בטלפון כששאר הדיירים בדירה השכורה עלולים להאזין. אמנם יהיה לי חדר אבל זה צמוד לכולם.

מה גם שזה לא לבוא לדירת פאר מהעבודה אלא לבוא לדירה עלובה (כמו רוב הדירות השכורות שצעירים משכירים) ולגור עם עוד כמה אנשים. ממש לא נוח. אוף ):

ואני גם מסיים את המשכורת מהר כי אני קונה דברים שאני אוהב. עכשיו אצטרך להצטמצם ובנוסף אצטרך לעשות מנוי בחדר כושר כי האיזור שאני הולך לגור כל כמה מטרים יש רמזור וזה לא נוח לעשות ככה הליכות. עכשיו לא עשיתי הסרת שיער בלייזר בגלל מחלה שיש לי בגוף ולא נעים לי להתפשט במלתחות ליד עוד גברים. מה גם שגם ככה יסתכלו עליי כעוף מוזר כי אני גם קצת מתאפר וזה יהיה גם במלתחות. אני שם זין על אנשים בדרך כלל אבל מודע לכך שגם אני בעצמי עוף קצת מוזר... אני לא יודע לעשות כביסה ויש לי לא מעט בעיות. אפשר ייעוץ ממקום שהוא לא בקורת ולעג? :)

אה ועוד דבר, אפשר להשכיר דירה במשכורת של 4-5 אלף? זה נראה לי ממש כמו לחיות בעוני

IpadandGalaxy

New member
אה ועוד דבר

לגבי החדר כושר אני מעדיף להתקלח שם ולא בבית כי אני אהיה חייב אחרי החדר כושר לללכת לעבודה אני עובד משמרות ערב ומעדיף לעבוד ערב (ככה שזה לא רלוונטי להציע להתאמן אחרי העבודה). נמאס כבר מסכיני גילוח ושעווה זה כואב!!!

אוף,, זה קצת מפחיד אותי להשכיר דירה. אני חי בדירת פאר. אף פעם לא השכרתי דירה... אבל אני חייב לעזוב... אני כבר גדול ולא מסתדר עם ההורים (למרות שגם כילד ונער לא הסתדרתי איתם חחח)

תשמע אתה ממש דורש וזה יותר מדי קשה אז לא.

ובגלל זה כנראה גם אין לך תגובות. יש כאן הרבה חומר ללעג וביקורת "תן לעצמך כאפה ותתעוררי נסיכה חמודה" ותו לא. :)סמיילי של אחד שכבר כמה שנים מחוץ לדירת הפאר וכוסות המים של אמא)

Purple Mushroom

New member
מעניין. מנסה לעזור.

זה קצת מזכיר לי את היחסים עם אמא שלי ואיתי. למרות שלא גדלתי בדירת פאר, גדלתי ברמת אביב גימל, אבל למשפחה מרובת ילדים, ולא היינו עשירים, הדירה של אמא שלי עד היום, זה בעצם בבניין של משפחות צעירות, או משהו כזה, מסוף שנות ה 70. לא בוילה, ולא משופצת, ולא בביניין פאר. (למרות שיש תוכניות לזה עוד המון שנים, של תמ"א כלשהו. ).

אתה צריך ויכול להצתמצם בהוצאות. סך הכל נראה שאתה קצת ילד מפונק. כמו כולנו, פחות או יותר :D.

אין ברירה, תצטרך להשתפשף בעולם האמיתי, וללמוד לבד לעשות כביסה.
שוב, אצלי הדוגמא של החיים, ושל האוניברסטיה של החיים, לוותה, (לפחות מאז שאני בתפוז, כבר כמעט 15 שנים (מעגל), בעיקר. בעיקר מאז 2001, במסגרות שיקומיות של פגועי נפש. אז היו לי הרבה עובדות סוציאליות, ומדריכות, ומדריכים, בעיקר בהוסטל, שלימדו אותי לעשות כביסה, וכו'. כל מטלות הבית, כולל קניות. (היה לי קשה בגיל 19 ו20, אבל כבר ה תרגלתי.).
קניות, וכל מטלות הבית.
ובמציאות התל אביבית זה באמת קשה התקציב.
עברתי הרבה. ונתמך כלכלית מאמא שלי,
אבל מצאתי דירה , דירת שותפים, שסבלתי קשות מהרבה שותפים אלימים, ובלגניסטים, ולא מתאימים. (עד היום). אבל המחיר בקרית שלום הוא נמוך יחסית, כיום, אחרי הרבה העלאות של 5%, השכר דירה עומד על 1360 ש"ח בחודש, וזה לא כולל תשלומים של עוד 350 ש"ח. וזהו, לא כולל אוכל. ועומד יפה בתקציב. בקצבה. ומחפש עבודה עוד.
בהצלחה עם כל זה.
מצטער עם כתבתי קצת תגובה לא קשורה. זה השעה. אבל כתבתי מנקודת מבטי, עם השכרת דירה, והחיים וכל זה.
בהצלחה בחיים האמיתיים , באוניברטיסה של החיים :)

למעלה