התייעצות קלה...

Just A Firefly

New member
התייעצות קלה... ../images/Emo9.gif

לילה טוב לכולם!
אז ככה, לפני כחודש וכמה ימים שברתי את עצם הבריח השמאלית שלי (אני רוכבת על סוסים, והייתה לי תאונת אורווה קלה
. כלומר, לא נפלתי מהסוסה שלי בעת הרכיבה.. אלא במקרה אחר
) - אם אני לא טועה: Left Collar Bone Fracture - Clavicle Fracture. השבר הוא שבר נקי (ללא רסיסים, חשש לפרפורציה וכ'ו). כמו כן, נוצרה בליטה, שעוברת עם הזמן. בבית החולים שמו לי שמינייה ומתלה ליד כאות התחלה ולאחר שמונה ימים, בעת הביקורת במחלקה האורטופדית הורידו לי את השמינייה (המאוד לא נוחה אגב
) והשאירו אותי עם המתלה. לפני מספר ימים הייתי בביקורת השלישית (והאחרונה מסתבר) בבית החולים, בה לפי הצילום נראה שישנה חפיפה של סנטימטר אחד בין החלקים. הייתי אצל האורטופד והוא אמר, ציטוט: "תרימי ידיים, תורידי ת'מתלה, תחזרי לביצפר, שום פיזיותרפיה ושום כלום, ביי ביי" (במילה אחת... אימאלה...
). בלי פיזיותרפיה?!
השרירים שלי מאוד התקצרו ויכולת התנועה שלי מאוד מוגבלת ושאר הרופאים שהייתי אצלם (והרבה..) - אמרו שאני חייבת פיזיותרפיה.. אז מה עושים?! כן פיזיותרפיה?! לא פיזיותרפיה?! נראה לי שאני כן אעשה (משבוע הבא בנוסף לתרגילים שאני עושה כל יום). יש אולי עוד אמצעים אחרים לחזק את היד ולהחזיר את כל טווח התנועה בנוסף לפיזיו? האם שחייה עוזרת? פשוט מאוד מאוד חשוב לי להחלים כמה שיותר מהר. במיוחד בעקבות העובדה שאני רוצה לחזור לרכב בהקדם האפשרי.. (אחרי איזו מסגרת זמן משוערת כבר אפשר לחזור לפעילות (כמעט) שגרתית? ולעשות ספורט?) אני יודעת, אתם בטח חושבים לעצמכם איזה שרוטה אני אם רק נפצעתי, ועוד בגלל הספורט הזה - וכבר אני רוצה לחזור. אבל זאת התמכרות, אין מה לעשות
. כנראה שאני באמת שרוטה
.. אשמח לעזרה! תודה רבה רבה מראש! יום (לילה) טוב!

שבר בעצם ה(רב)בריח ../images/Emo8.gif

לא ברור לי כמה זמן את אחרי השבר, אבל בכל מקרה, בדר"כ בשבר באיזור הזה הטיפול הינו שמרני ז"א מתלה ומנוחה תקופה קצרה בלבד ואחריה חזרה לפעילות. החזרה לפעילות תלויה במידת הכאב שממנו את סובלת (אם בכלל). טיפולי הפיזיותרפיה כוללים בדיקה של כל האיזור מבחינת כוח השרירים, טווחי התנועה, תיפקוד ועוד. רצוי לקבל טיפול על מנת לחזור מהר ככל שניתן לפעילות השגרתית במיוחד אם היא קשורה בפעילות ספורטיבית. בטיפול יוכלו להמליץ לך איזה תרגילים את יכולה וצריכה לבצע באופן עצמאי בים, באוויר וביבשה וממה רצוי להמנע. בהצלחה לך ולסוסה...

למעלה