התנדבות בצבא

mos60

New member
התנדבות בצבא

שלום לכולם,
שמי משה ואני חדש בפורום הנ"ל..
שמחתי למצוא את הפורום הזה.
הפורום נראה מאד טוב ובפרט למי שלא שמע או יודע על הפרוצדורות בצבא.
לצערי לפני מספר שנים אובחנתי כחולה קרוהן, היום הייתי בלשכת הגיוס לצורך גיוס רגיל והתברר לי למפרע שאני לא יכול בכלל להתגייס בגלל המחלה אלא להתנדב בלבד.
נקבעה לי פגישה עם הועדה הרפואית לעוד כחודשיים.
כיום אני סטודנט שנה שלישית ואני רוצה לסיים את התואר שלי לפני שאני מגיע לצבא.
השאלה שלי היא: האם אפשרי לעכב את הגיוס עד לסיום התואר? מדובר בערך בחצי שנה.. לא משהו ארוך מדי.
שאלה שניה היא: ברגע שאני מגיע לצבא עם תואר האם אני אקבל מיד קצונה?
בתודה רבה מראש לכל מי שיעזור או אפילו ינסה לעזור.

noboya

New member
כן ולא

ברוך הבא לפורום!
אכן קרוהן היא מחלה נפוצה מאוד אצל מתנדבים (תחרות בינה לבין סכרת).
אפשרי לעקב את הגיוס, זה אפילו די קל בשביל מתנדבים (אני דחיתי גיוס לשנה וחצי בשביל שנת שירות וטיול שורשים). פשוט תפנה למדור מתנדבים ותגיד להם שאתה מעוניין לדחות את הגיוס ובכמה.
תואר לא נותן קצונה. יש קצינים בלי תואר יש חיילים (לא קצינים) עם תואר. אם תרצה קצונה, תצטרך להרוויח את זה. צריך לבקש מהמפקד הישיר אם בכלל רוצים, ואז יש מיונים לקצונה וכו'...
&nbsp
בהצלחה בסוף התואר!

mos60

New member
המשך..

אז מה הפרוצדורה לקבל קצונה??
זמן/תקופת שירות??

noboya

New member
לא

כמו שרשמתי קודם.
צריך לבקש מהמפקד הישיר (רק אחרי שאתה כבר מתגייס) לגשת לקצונה.
יש גם סיכוי מסויים שלא יאשרו לך.
זה משתנה טיפה בין החילות השונים והתפקידים. יש תפקידים שדורשים בנוסף גם זמן שירות לפני ויש כאלה שאין להם מספיק הקצאות לקצינים ולכן גם אם תבקש הם יעדיפו לפעמים לשלוח מישהו שלא מתנדב.
למה אתה נעול על קצונה? אתה חושב ששאר החיילים לא משפיעים? לא מקבלים החלטות? לא מפקדים? לא מקבלים אחריות?
בכל מקרה, תהליך קצונה (להבדיל מתהליך עתודה - דומה אבל שונה) מתחיל אחרי שכבר יש לך תפקיד והתגייסת.

mos60

New member
המשך..

אני מעוניין בקצונה מכיון שזה יכול להשפיע עלי בהמשך דרכי באקדמיה.
לא אכפת לי להתחייב לעוד מספר שנים של התנדבות.

hillator

New member
תבקש מתא מתנדבים לבצע אקדמיזציה

ואז סוג של תהיה כמו עתודאי רק עם פחות זמן שירות(5 שנים במקום שש נדמה לי ) ותשרת במקצוע . כל רפרנט מקצועי ישמח לזה כי זה יביא לו איש מקצוע יש מעין פתאום

noboya

New member
מי כמוך יודע?

מה נשמע הילה?
הרבה זמן לא ראיתי אותך פה...מקווה שהחיים זורמים ^_^

hillator

New member
מממ אני פחות מבינה בנושא היום

בגדול צריך לברר מול תא מתנדבים ולנסות ליצור אולי קשר עם רפרנט עודה באיזה חיל או יחידה שמתעסקת בתחום ואז הם יכולים למשוך אליהם..

למעלה