וסטיבוליטיס

וסטיבוליטיס

שלום לחברי הפורום, משום מה אני מתקשה מצוא הסברים על הראיה הסינית של פתולוגיות המתבטאות במה שמוכר כוסטיבוליטיס. כאילו מדובר בבעיה זניחה... אשמח לתובנות ורעיונות

מציצה לרגע....

היי אבי, בסינית יש כתבה לא רעה בכלל על וסטיבוליטיס בראי הרפואה הסינית. תעשה חיפוש באתר ותמצא.... יעל

מאמר מעניין מאוד

תודה יעל! אין הרבה התייחסות לנושא ברשת והמאמר מעניין ומפורט. ישנה של התייחסות גם לנושא שעלה בהכתבות של שחף ושלי - מעניין ליראות את הגישות השונות אצל מטפלים שונים... תודה

shahaful

New member
אפשרויות

אני יכול לחשוב על כמה כיוונים: 1. חום שתקוע שאחד או יותר משלושת מרידיאני היין של הרגל (יכול להיות בעקבות סטגנציה). 2. יובש וחוסר בנוזלי הגוף או חולשה של יין הכליות. 3. פתוגן חום תקוע במחמם התחתון (מתון). 4. אם על רקע נפשי, אולי פלישת צ'י הכבד לעבר המחמם התחתון ויצירת חום מקומי. מה אתה חושב? שחף

הי שחף

כן, כולן אפשרויות סבירות. בעיניי, הדומיננטיים ביותר בהקשר הזה הם ה-LIV ואפילו עוד יותר ה-CHONG. ההשפעה של שניהם על הדם (והשפעת הדם עליהם) ברורה. ה-LIV שולח ערוצים פנימיים לכל איזור הגניטליה ובראיה מסויימת אחראי ישיר על בלוטות ההפרשה שמעורבות בסינדרות זה. נראה כאילו נדרש פה מהלך משולב של סילוק החום (לא הייתי מקרר) ןהזנה של ה-LIV (CHONG) ורמת ה-XUE בכלל... אשמח לתובנות.

shahaful

New member
CHONG

למרות שמרידיאן ה CHONG נובע באזור זה, לא הייתי ממהר לערב אותו בפתולוגיה זו. המרידיאנים המיוחדים, לדעתי, מעורבים יותר בפתולוגיות עמוקות יותר, כמו למשל פתולוגיות המערבות בעיות הורמונליות. אולי יש כאן קשר לוסטיבוליטיס, דרך הקשר של ה CHONG למערכת החיסון, אך זהו לא קו המחשבה הראשון שלי בנוגע לפתולוגיה זאת. תודה שחף

למעלה