חוויות מפסטיבל נשים

התהוות

New member
חוויות מפסטיבל נשים

פורסם ב9 במאי 2004, 15:09 אזהרה: תכנים קשים בחלקם. קשים מבחינה ריגשית... קשים מבחינה "לא מתקבלים על הדעת"... ז"א, אני לא מרגישה שזאת הודעה "רגילה" ושכל אחד ירצה לקחת חלק בה. במקרה הגעתי לשם. עם קערת א.בוקר יושבת לי בצד על הדשא ומביטה במעגל הנשים הגדול, כולן בעיניים עצומות קוראות "אמא". מסיימת לאכול ונכנסת למעגל, הן כבר סיימו. ועכשיו הגיעה זמן לשאול שאלות את המתקשרת. דיברתי איתה כבר, אני יודעת שהיא לא שרלטנית. כל הנשים דיברו על האמהות שלהן- על הקשר. מישהי סיפרה שהיא לא מתעברת, המתקשרת שאלה אותה שאלות על המשפחה שלה (מה שמות האחים? כמה חדרים היו בבית?...) ואז המתקשרת שאלה שאלה- "תספרי על האח שלך, תגידי עליו כמה מילים" והאישה אמרה שהוא ב"א טוב מאד וכולם יודעים שהוא כזה ב"א טוב ונדיב... ואז המתקשרת אמרה שהיא תעבור הלאה כי היא לא רוצה לפתוח את זה עכשיו. האישה ענתה לה שהיא יודעת למה היא מתכוונת (אונס- אבל היא לא אמרה את המילה הזאת. זה היה ברור כזה) אבל זה לא קרה, קרה משהו אחר. אז המתקשרת בקשה ממנה להגיד מה קרה והאישה אמרה שהיא לא רוצה אז המתקשרת אמרה שזה יעזור לה לרפאות את עצמה ושהיא בסביבה תומכת ומאפשרת... אז האישה בכתה וסיננה "זה גדול עליי" ואז חברה שלה באה וחיבקה אותה ואז האישה התחילה לספר שבעלה של אחותה הגדולה היה אונס אותה כשהיא היתה בת 12, אבל היא כבר לא כועסת יותר כי הוציאה הכל. המתקשרת אמרה שזה לא נכון- כן יש בתוכה המון כעס והיא נתנה לה הנחיה להתחיל לפנות אל הב"א הזה ולהגיד לו את מה שיש לה להגיד לו. אז האישה התחילה לצרוח לו את מה שהיה לה לצרוח. בכיתי כמו אני לא יודעת מה... האישה "דיברה" על כך שכל הזבל הזה בתוכה, בתוך הרחם שלה והיא לא יכולה להוציא כי זה נפשי ולא פיסי ואז המתקשרת אמרה לה פשוט להפנות הכל אל מרכז המעגל- להכנס אל אמצע המעגל ולהתחיל להוציא ולהוציא ולהוציא ולהתנקות ולהתטהר... והאישה נכנסה (3 בנות מסביבה מלטפות). באיזשהו שלב שלושת הבנות התבקשו לעזוב ולתת לה לעשות את זה בעצמה ואז כשהיא רצתה לחזור לשבת המתקשרת אמרה לה שהיא לא תחזור ככה במצב כזה- היא עדיין לא הוציאה הכל, היא לא זקופה. ובנות מסביב צעקו לה שמה שקרה לה זאת לא אשמתה ושהיא יכולה להיות זקופה וגאה ויפה ושהיא נפלאה. לבסוף היא חזרה לשבת ואז בנות אחרות שבכו התחילו לצעוק שבחיים יותר אף אחד לא נכנס אליהם מבלי שהן ירצו ושהגוף שלהן הוא שלהן. עמדנו ושלחנו אש קרה ושקטה אל תוך המעגל במטרה לשרוף הכל- לשארוף את כל מה שייצא החוצה, מהאישה ומאיתנו. כששורפים, עושים הסכם עם עצמנו, שדברים כאלה לא יקרו לנו, אפילו לא ברמה הכי קטנה. בכיייי אדיר... ואז צחוק מטורף של המתקשרת שמצחיקה את כולנו. אח"כ היו מלאנתלאפים טיפולים בנות לבנות... אהבה לאהבה... זאת היתה הסדנא האחרונה שהשתתפתי בה. שייצאתי משם, הייתי חייבת לאכול... ידעתי שהוצאתי המווווון שעברתי המווון ופתאום אכלתי אהבה. עשיתי אהבה עם עצמי. הלכתי לבריכה בכדי להתפנק. אחרי המרתון של סדנא ועוד סדנא ועוד סדנא ועוד סדנא... פתאום, כבר נכנסתי כ"כ עמוק ולא היתה אפשרות אחרת מבחינתי מלבד לאהוב את עצמי ולכבד את עצמי וללטף מבפנים. החוויה של הסדנא היתה מטורפת, לא חשבתי על כלום. לא ידעתי מאיפה זה בא ולא שאלתי בכלל... בכיתי בכמויות. המעגל היה חזק מאד, כאילו חלק מה"אני" נשל לטובת קבלה של המעגל כאנרגיה משותפת (לא כל ה"אני", המשכתי להיות אגואיסטית וכו´ אבל הרבה פחות, כאילו שפעלתי מתוך מקום אחר...) ~~~ למדתי מה זה כבוד. אחרי שבוע שאני עוברת כל מיני דברים עם המילה הזאת... כבוד. זה כזה חזק... הקבלה המוחלטת הזאת- להתייחס לא בזלזול ולא להזיק למה שהסכמתי לקבל. ~~~ סדנא עם המתקשרת בערב הראשון. לא ידעתי מה זה תקשור וזה נראה לי שרלטנות תמיד. או לפחות משהו לא מושך במיוחד. היא דיברה הרבה וסיפרה מה זה ואיך זה הופיע אצלה וכל מיני כאלה (כאלה דיבורים). שאלתי אותה אם היא רוצה שישאלו אותה משהו ספציפי והיא ענתה שלא חייבים. אז אמרתי לה שאני רוצה לשמוע מה יש לה להגיד לי ואז היא אמרה לי "וגינה" ואני הייתי כזה: (הדגמה: :-*) ואז היא אמרה לי להתחיל לתקשר עם המקום הזה ולראות מה הוגינה שלי רוצה. זה היה די הפתעה... זה מין כזה "מה יש לך להגיד לי?" "וגינה" חחחח.... ~~~ ראיתי איך אני במסלול אחרי שום דבר. לא יודעת להסביר. כאילו כל מקום שאני אשאף אליו זה "שומקום". ההליכה היא במעגלים ולא קדימה כמו שנדמה... ואני רוצה להגיע למרכז ~~~ wise woman אהההההההההה מדהים מדהים מדהים מדהים. אני לא יודעת מה הלך שמה... לא זוכרת כ"כ... זה היה מטורף. זה היה מאד קשור לוגינה (ולכל האיזור)- לנשום משם ואח"כ גם להוציא את הרגשות העצורים שמה וכל מיני (חחח... בעוד אני כוצתבת את זה אני ממש תוהה איך יושבי הפורום <במיוחד בנים> יגיבו כשהם יקראו את זה... <יגיבו בינם לבין עצמם הכוונה>). אני זוכרת שרקדתי וצרחתי ואז שמתי לב שהחולצה שלי כבר התחילה לפצוע אותי (לבשתי מין סוודר כזה עם גופיות שכל הזמן היד שלי התחכחה שמה וזה היה מה-זה לא נוח) ואז ממש רציתי להוריד אותה- אבל הייתי בלי חזיה. אז אמרתי "טוב בטח מישהי תתפשט כאן אז אחרי שהיא תתפשט גם אני אתפשט" ואז זה נראה לי נורא מצחיק שאני מחכה שמישהי אחרת תעשה את זה בעוד שאני יכולה לעשות את זה ובנתיים אני פוצעת את עצמי. אז הורדתי את החולצה (וכמובן שהיו בנות שאמרו לעצמן בראש "הי עכשיו גם אני יכולה" ואז גם הן הורידו- זה משעשע הפסיכולוגיה הזאת). ואז נשכבנו והמנחה המליצה להוריד את התחתונים... ופשוט שכבנו- וואי קשה לי לכתוב על זה- זה כאילו דברים שאני מרגישה שאנשים לא יקבלו. ...אבל לטובת מי שכן תקבל (ולטובת עצמי, אני רוצה לשתף)- אוקי, אז שכבנו ופשוט הרגשנו נשיות והתחברנו למקום הזה של החופש- "לילית" (זאתי שאדם גירש כי היא עשתה מה שבא לה ובמקומה הביא את חווה) והתחברנו אליו ונתנו לה (לנשיות/לילית/קאלה) לבוא אלינו. ואז רקדנו איזה מאה בנות (בלי תחתונים) רוקדות בחדר אחד אחרי שהן התחברו למקום מאד נשי אצלן- זה היה עצמתי מאד מאד מאד. האור היה מאד חשוך ואז המנחה הדליקה את האור וכמה זוהר ייצא מהבנות! זה היה מ-ד-ה-י-ם הן היו מדהימות אחת אחת! בכלל במהלך הפסטיבל קלטתי שכמה שנשים יותר מחוברות לנשיות שלהן הן מתחילות להיות יותר ויותר יפות. וכאילו זה משהו שאפשר ממש לראות. (המשך בהודעה הבאה)

התהוות

New member
המשך

עשיתי "אום" מדיטציה וזה עוד היה אחרי הוויז וומן ששמה התפרעתי לחלוטין... חח... ובאום כידוע, שעתיים וחצי של מדיטציה, רובה דיינמית מאד מאד... אבל שרדתי אותה כמו גדולה והיה כיף אדיר. סיימנו ב2 וחצי בלילה. בחלק של "ריקוד האוהבים"- רקדתי עם מישהי מדהימה ובהתחלה בכלל עצמתי עיניים ואח"כ פתחתי אותן ופחדתי פחד מוות! כאילו, רקדתי חופשי צמוד אליה ונגעתי בה חופשי וכל זה אבל הקירבה הזאת הפחידה אותי לאללה. בכלל, גיליתי שיש לי פחד מאינטימיות עם נשים. וזה מצחיק, כי הייתי עם נשים בצורה "מינית" ושמה אני לא זוכרת פחד מאינטימיות. כאילו שזה משהו אחר מה שהלך שמה... זה היה מאד מיני אבל לא... זה היה "משכר" זה היה להבלע בתוך הריקוד מבלי לחשוב, רק להרגיש את מה שקורה. וגם, "להרגיש" בצורה שונה. זה היה "אמאלההההה השפתיים שלה כ"כ קרובות לפנים שלי" וזה היה שקט עצום ביחד. ~~~ פשוט הרגשתי את הלילה. את השוני של הלילה מהיום. אלו פשוט 2 דברים שונים שאפשר להרגיש אותם. ברגע שהרגשתי את הלילה מתקרב זה פשוט הציף אותי... לילה... מממממ... אהההה... מממ... כיף.... ~~~ פגשתי מישהי בסדנאת טנטרה. ישבנו אחת מול השניה והיינו אמורות לספר כל מיני דברים וגם להקשיב. ואז היא התחילה להגיד לי כל מיני דברים על כמה שאני ילדה מיוחדת (אינדיגו?) ואז שאלתי אותה למה היא בחרה להגיד לי את זה אז היא ענתה שהיא לא בחרה וזה פשוט ייצא ממנה. ואז נבלעתי לה לתוך העיניים... הרגשתי איך אני מתחברת למקום גדול כזה... וישבנו שם בוהות בעיניים אחת של השניה במשך הרבהההה זמן.... זה היה מדיהים. בכלל, כל הזמן אמרו לי "וואו את כ"כ צעירה וכבר את פה". וזה כיף לי כ"כ להיות הקטנה כולם מריעפים עלי אהבה וחיוכים... ועוד אמונה שלי זה שיש הרבה פחות בושה- אנשים פחות מתביישים ממני כי אני ילדה. אבל גם מרצים לי על החיים נגיד היום אמרו לי "אל תמהרי, אל תקשי על עצמך, קחי ת´זמן את עוד ילדה" וזה לא באמת נוגע אלי, מי שאמרה לי את זה לא מכירה אותי או משהו, היא לא יודעת חחח... אני פשוט מרגישה, והרגשתי את זה מאד חזק במהלך הפסטיבל שאני מחוברת למקום מאד מאד גדול שמדריך אותי ושאני חלק ממנו, אז מה "קחי ת´זמן"? כאילו הלווווו מה הקשר לזמן בכלל?!?!?! פסיידר . ~~~ היתה סדנא שבה עמדנו במעגל וליטפנו את זאת שמקדימה בכל הגוף (מאחורה) ואז נשענו אחורה אחת על השניה ואז קלטנו שהז לא כ"כ הולך אז עברנו להשען בישיבה וזה היה ממש מעגל גדול של מאה/עשרות נשים שפשוט נשענות אחת על השניה תוך כדיי חיבוק... זה היה כזה כיף! (האמת שזה היה יכול להיות הרבה יותר כיף אם זאת שנשענה עלי לא היתה שוקלת פי 2 ממני... אח"כ גם נשענו קדימה... המנחה (רישיקה) אמרה שאחנו סוחבות על גבינו המון נשים, את כל הדורות של הנשים במשפחה שלנו... זה יישר העלה אצלי התנגדויות. אני לא אוהבת את רוב הנשים במשפחה שלי. ז"א לא אוהבת את האופי שלהן. פתאום הרגיש לי מגעיל ולא נעים. אח"כ רקדנו מלא כראוי לכל סדנא שמכבדת את עצמה (פשוט כמעט כל הסדנאות היו משולבות עם ריקוד)- ואני נכנסתי לאקסטזה מטורפת!!! רישיקה (המנחה) שאלה אם למישהי יש משהו להגיד וישר קיפצתתי למקרופון וצעקתי לכולם שאני אוהבת אותם ושהן רוקדות נפלא וכ"כ יפה ומקסים. ואז רישיקה שאלה אותי מה אני מאחלת לעצמי אז באותו רגע לא היה לי שומדבר לאחל לעצמי אבל הרגשתי לא נעים לא לענות לה (רק אח"כ הייתי מודעת לכך שלא הייתי חייבת להזדהות עם ההרגשה הזאת)- אז עניתי "אני אוהבת אותי ושאני אמשיך ללכת בדרך הנפלאה שלי ולהעצים אותה". ואז כמובן ישר שפטתי את עצמי-"מה להמשיך ללכת?! מה זה היה הקישקוש הזה?! אני בכל מקרה הולכת בדרך אין משהו אחר" ובלה בלה בלה... יצאתי מהסדנא הזאת והרגשתי שאני מחוברת פשוט למשהו עצום ונפלא מעין כמוהו. פשוט ראיתי את זה והרגשתי את זה וזה לא היה בכלל מוטל בשום ספק (בניגוד לעכשיו ). ~~~ יום למחרת התחלתי להרגיש רע עם עצמי- רע עם הכל, אני בזמן האחרון מרגישה שאני בורחת ממשהו... בורחת נונסטופ ואז אני אומרת לעצמי שזה בסדר להרגיש רע ונכנסת לתוך זה. כי אני לא "באמת" מרגישה רע ואני לא חושבת שזה משנה- זאת סה"כ הרגשה. התחלתי לחקור את עצמי לעומק דרך שאלות חדות כאלה, כמו אז שהייתי מנסה לנתח ת´עולם ואת עצמי- בדיוק לנסות לנתח. אבל מצד אחד זה הרגיש לי כ"כ חסר טעם כי אני לא מכירה כ"כ הרבה ממני ולנסות להבין את עצמי זה לא הגיוני ומרגיש לי כמו שטות גמורה. מצד שני הרגשתי שזה נכון לי לאותו רגע לבחור לעשות את זה. ~~~ ישבנו אחת בתוך השניה והתחבקנו והתחלנו לצרוח, המשפט הראשון היה "אני רוצה". ואז התחילו לעלות כל מיני דברים "אני רוצה שיקבלו אותי" "אני רוצה להרגיש חופשיה להיות מי שאני" וכיו"ב... המשפט האחרון (היו עוד כל מיני באמצע) היה "אני צריכה אהבה ולא סבל" (שיניתי באיזשהו שלב ל"רוצה" כי זה היה יותר מדי לא הגיוני, גם המשפט בשלמותו היה עבורי לא הגיוני אז שלא נדבר על ה"צריכה"...). ואז שפטתי את עצמי ואת המשפט "כאילו הלווו?!?! מה זה הקטע הזה לשנוא סבל?! מה רע בסבל?!" כי שמעתי את עצמי צורחת "אני שונאת לסבול, לא רוצה לסבול, רוצה אהבה- כל הזמן רק לאהוב..." יש 2 קטבים/צדדים הפוכים בי שמרגישים אחרת. עכשיו עולה לי- זה מה שאני רוצה, אני לא יודעת אם זה בסדר או לא כי אני לא יודעת מה בסדר. בסדר/לא בסדר לא קשור לשום דבר. אני לא מרגישה את המטרה שלי אז אין לי כ"כ יכולת להגיד מה יוביל אליה ומה לא באופן הגיוני, אני יכולה להסכים לקבל משהו או לא לקבל משהו ואני סומכת על עצמי. אבל כל מה שאמרתי עכשיו זה צד אחד בתוכי.. יש עוד מלא... ואז אחרי הצרחות נשכבנו אחת בתוך השניה והיה שיר כזה "הולד מי פור אבר אנד דונט לט מי גו" (זה בערך היו כל המילים שלו, הרוב היה מנגינה) ואני בכיתי... ווואיייי... זה לא יאמן מה שמילים כאלה יכולות לעשות. כאילו תמיד יש את ההרגשה של ברצון להיות "ביחד", הרצון שייגנו עלי, שיחבקו אותי... אבל הוא לא אמיתי- זה ממש ברור לי. מה זה "לא אמיתי"? זה שאם יחבקו אותי מלא זמן אני כבר ארצה ללכת ושאם ייגנו עלי אני אתנגד. הרצון הוא משהו אחר- לא באמת שמישהו לא יעזוב אותי אף פעם. ש"מישהו לא יעזוב אותי אף פעם" זה כמו פיצוי על משהו שאני רוצה ולא הרצון האמיתי. ככה מרגיש לי. בכל מקרה, אמיתי או לא- הרצון קיים והוא כואב בי. ~~~~~~~ בסוף נפגשנו עם הגברים וזה היה כזה ברור השוני. לפחות השוני בהתנהגות שלי... ראיתי איך אני הרבה יותר שחקנית שיש לידי בנים... ואני לא חושבת שהייתי מתפשטת ככה סתם ליד מלא גברים (כמו שעשיתי עם הנשים). ~~~~ כל הזמן אומרים לי ואמרו לי שיש לי הרבה אומץ. וזה מצחיק בהתחשב לכך שאני מרגישה פחדנית מאד מאד. ~~~

וואו

נשמע לי כמו חתיכת חוויה.. כשקראתי את דבריך.. בכיתי וצחקתי.. שמחתי לקרוא. באמת. עשה לי ממש טוב לקרוא את החוויה האינטרוספקטיבית שעברת. אני לא מכירה אותך בכלל, ואני ממש גאה בך :)

הגיגית

New member
נשמע מדהים

מאד מזכיר לי את "נשימא" פסטיבל שהייתי בו לפני 4 ו3 שנים. וגם סגנון הכתיבה שלך מזכיר לי את שלי לפני כמה שנים מרגש ונוגע ללב תודה ששיתפת אותנו

who is in

New member
אשה ../images/Emo13.gif

את אשה מופלאה

ToryMaster

New member
המממ

מה זה בעצם "פסטיבל נשים"? מתי זה מתקיים? אפשר קצת פרטים? זו נשמעת חוויה מאוד חזקה, הייתי שמחה לנסות.

התהוות

New member
פסטיבל נשים "שאקטי"

מתקיים כל שנה באשראם במדבר. http://www.tantra.co.il/

למעלה