חוצפה ישראלית..

אם את אומרת......

TheShining

New member
מכרים ומשפחה לא שואלים, הם יודעים

(שאין לי כוונה להתחתן או לעשות ילדים).
אם אנשים זרים יחסית או מכרים חדשים שואלים, אני עונה משהו מתנשא וציני. זה בדרך כלל סותם להם את הפה.

ESPS

New member
זו אכן חוצפה בעיניי

פשוט חוצפה וחטטנות. כי אנשים כאלה לא מתחשבים באיך אתה מרגיש ולאן אתה שואף בחיים. הם פשוט דוחפים לך לתוך האוזניים את מה שהם חושבים עליו באותו רגע, ולמעשה... אין להם שום נושא אחר לדבר עליו. כי הם יודעים רק להיות שליליים וביקורתיים.
ועוד לא הזכרתי כל מיני מסורתיים... זו מכה בליגה אחרת.

יש משהו מאוד עצוב בעובדה שלעתים את/ה ( הכוונה אליי ) פוגש רחוב ידיד ותיק מביה"ס, ואתה יודע שהוא בדיוק במצבך, רווק, נטול חברה, סטרייט, מתחבר ליהדות ולמסורת, ועל כן אתה מרגיש כלפיו מידה של הזדהות, סימפטיה, אתה נוקט בזהירות שלא לדרוך על היבלות שלו , ולפתע, הוא עצמו מטיף לך על גדולת המצווה שבהקמת משפחה... מצותת פסוקים מהתנ"ך.. "פרו ורבו" וכו' וכו'.
מצב מוזר ומביך.
הוא כאילו מאתגר את מידת הסבלנות שלי, מתגרה בי לתקוע לו איזה יציאה חריפה.

דווקא לא..

מבחינתי יותר מציק, ויסלח לי ה', זאת סבתא.
היא מעט סנילית, אז היא שוכחת שהיא שאלה אותי ממש לפני שתי דק' (ואפילו פחות מזה) אם אני יוצאת עם מישהו או אומרת כמה שהיא רוצה להיות נוכחת בחתונה שלי.

אני יודעת שהיא לא שולטת בזה, אבל ביקור של חצי שעה אצלה יכול להוציא אותי במצב רוח דיי ירוד..

שאר המשפחה לא נוגעת בנושא הזה, לא בפניי בכל אופן.

אני נשואה אבל חוסר טקט זה אנדרסטייטמנט

לישראלים-תמיד חייבים להגיד משהו.
אם זה היה לפני שהכרתי את בעלי- נו מתי תמצאי חבר רציני (כאילו אלה שיצאתי איתם היו סתם...), ואחרי שהכרנו-נו מתי חתונה, ועכשיו זה "נו מה עם ילד".

כל הזמן אנשים מחטטים ורוצים לדעת מה קורה.

אני מכניסה באוזן אחת ומוציאה בשנייה, לא להתרגש, לענות בצורה צינית אם בא לך.

אני למדתי לשקר

אין ברירה
שקר לבן זה דבר מבורך

למשל לחברה אחת שתמיד חפרה לי על זוגיות
אמרה שיש לי חבר.
חברות אחרות שמקבלות אותי כמי שאני
יודעות את מצבי ואיתן אני מרגישה בנוח לחלוק הכל.

לחלק מהחברות הדתיות שלי אומרת
פסוקים מהתנך
"קשה זיווגו של אדם כקריעת ים סוף"
ואז הן מבינות

ואז אומרת תמיד לקינוח "השם יעזור, הכל משמיים"
ובכך הדיון מסתיים עם הניצחון שלי

לאנשים זרים שלפעמים נדבקים וחוקרים
אני אומרת שיש לי חבר {בניתי תסריט מוכן מראש}
ואם הם שואלים פרטים
אני זורמת לספר שהסקס אצלנו מצויין

לדעתי
צריך ללמוד לשקר
ולהיפטר מביישנות
במדינה שלנו להיות ביישן זה ממש לא משתלם.

חוסר טאקט

לא כולם ניחנו בו.
אנשים גם לא תמיד בעלי רגישות כלפי אחרים, גם לא תמיד יודעים להבין שאחרים מתנהלים אחרת מהם.
וחטטנות זה משהו שקורה הרבה, גם מאחורי הגב ולא רק ישירות בפנים.

Purple Mushroom

New member
לא ממש

הפעם האחרונה שמישהו דיבר איתי על הנושא, זה דוד שלי הדתי, שלשום בחתונה של אחותי, ודיבר איתי על הטעות שעשיתי עם גרושתי, שלפי דעתו, רק ניצלה אותי, ואת כספי שלא ממש היה לי.
עדיין במשפחה, וגם אני, במשפחה אופטימיים לגבי עתידי הזוגי, שיום יבוא, ואמצא מישהי לחתונה. אני רק רוצה התחלה של דייטים עם מישהי יותר מתאימה, שיוביל לסיפור אהבה יותר מוצלח מבחינתי ומבחינתה.
אני חושב שבחתונה שלשום, סבתא שלי, שכבר אישה די מבוגרת. (גבורות), כבר פסלה אותי לחתונה שניה. אמרה שכבר התחתנתי. יותר מדאיג זה מצבו של בן דוד שלי, שגדול ממני בשנה וחצי, ועדיין רווק, בלי זוגיות נכון להיום.

למעלה