חידת היגיון רצ"ב

DoronModan

New member
את מתקרבת

כלומר הפתרון שלך זה לא זה. נחמד לומר ש-estas ו-krome יוצרים את estra אבל זה בכל זאת הסבר טיפה דחוק.
אבל את צודקת שהמילה היא 'נוסף'
איך עוד אומרים אותה? ואם את לא זוכרת, תנסי להיזכר איך אומרים 'להוסיף'?

מיכי 10

Member
ho ve...

aldono - תוספת.
שיכול אותיות ל-la nodo.

ואפילו רמזת לי מזמן, במילים "הפוך בה והפוך בה" או משהו כזה. שהבנתי כבר אז שזה רמז. והפכתי כל מיני דברים בחידה, ורק את זה לא.
מצטערת, אבל הפעם כנראה נאטמתי אל החידה מההתחלה, ובעקשנות.

עכשיו אני לא מחכה לאישור, אלא בטוחה שזה נכון, ונכנסת לקרוא את הספוילרים של אלדד, ואז אלך מהר מהר לישון, סוף סוף.

טוב, נו. אז אולי יש לך חידה חדשה, שמקווה שתוציא אותי מהפדיחה?

DoronModan

New member
Ho, finfine
Vi laciĝadis kaj ektrovis, kredu, do

כל הכבוד!

ותתפלאי, אני אפילו לא זוכר שאמרתי 'הפוך בה והפוך בה', ובכל מקרה זה היה בלי קשר (אין מקרה- רק מה') לשֹיכּוּליישן.
ואין פלא שעכשיו לא חיכית לאישור. כשזה זה - זה זה. (נשמע קצת גרוזינית)

יש לי - תתפלאי מס' 2 - מחברת שבה אני רושם במקום צעטלאך הכל מכל וכל. רשימות קניות, משימות, נסיונות לפתור חידות ווצאפ, וגם: רעיונות לחידות היגיון רצ"ג והלאה, אז יש עוד 3-2 חידות באמתחת.

אבל "סתכלי" - בהתחלה כל החידות היו יותר קשות, והתרגלת, וגם אלדד, ובעצם כל הפותרים והפותרות, שהחידות נהיות קלות, אבל זה לא שנהיו קלות, ה'כושר' שלכם השתפר, אז הכל נהיה קל יותר לכם.
אז עכשיו אם אתן חידות קשות יותר, זה רק כי אני לא רוצה שתפתרו מיד.

מיכי 10

Member
אהה. "Vi laciĝadis kaj ektrovis, kredu" - תרגום יפה

ל"יגעת ומצאת, תאמין"

אני באמת מתפלאת שסוף סוף קיבלת את עצתי, לרשום את החידות שצצות במוחך הקודח - בכלל, ולא על פתקים שאתה מאבד תדיר - בפרט!
סוף סוף "יש שכר לעמלי", כי באמת הייתי מתאכזבת מהתירוץ הקבוע הזה שלך, שאם אתה לא כותב את החידות מיד בפורום (כולל בשבתות ובחגים, או רגע לפניהם), אתה מאבד אותן.
והופתעתי לטובה שבזמן האחרון המנהג הזה השתנה לטובה. אז עכשיו מובן למה.

ואגב, זה מצחיק: כי גם אני רושמת לעצמי דברים בכל מיני מקומות משונים וטפשיים, כולל על - דפים גדולים, פתקים קטנים, שולי עיתונים ולפעמים במחברות.
אבל במקרה (אין מקרה
) גם אני התחלתי בשבועות האחרונות לכתוב ביומן ישן וריק, בגודל מחברת קפיץ, ועם דפים עבים. וגם אני כותבת בו הכל מכל כל: רשימות של משימות בבית ובחוץ, כולל למי אני רוצה או צריכה לכתוב או להתקשר, רשימות של הזמנות אונליין (בתקופה זו), שיחות עם חברות הביטוח, האינטרנט וכאלה (עם תאריכים, כמובן, ועם מי דיברתי), וגם סיכומים קטנים של שיחות זום עם מילים בא-ו.

ולגבי החידות, מקווה שאתה צודק. תודה.

DoronModan

New member
בתרגומי הוספתי do, כלומר: kredu, do

למדתי פעם מדוד שמגר את הביטוי 'אז מה?', זה שבאנגלית אומרים so what כך:
kio, do? וזה אכן נשמע טוב יותר מ-do kio? אין צורך לומר, שמבחינה דקדוקית טהורה, שניהם אפשריים.

DoronModan

New member
ואם ראית את החידה החדשה

את מוזמנת להגיב, כמו שאלדד עושה, גם אם עדיין אין לך כיוון.
ואגב, עדיין אני מרגיש אי נוחות רבה מזה שטרחתי לכתוב סיכום על מפגש אספרנטו האחרון שלנו, ואף אחד לא הגיב.

DoronModan

New member
קראתי לא מכבר את הסוגריים

והבנתי כמובן, רק שעכשיו אני מבחין שהיא נראית כמו חידה בפני עצמה.

מיכי 10

Member
לאיזה סוגריים אתה מתכוון? איפה?

עדיין לא קראתי את החידה החדשה, כי כל הזמן "מזפזפת" בין שלושה פורומים, טלוויזיה, וואטסאפים משפחתיים, ארוחת בוקר מאוחרת, וכד'.
עכשיו אפתח את החידה.

DoronModan

New member
הסוגריים

על השליחה, שבעטייה אנשי השיטה האחרת מתנגדים לגינון שלך אצלם.

מיכי 10

Member
אהההה, זה. :)

אבל את החידה הזאת רק אתה יכול לפתור. 5 אותיות. בעברית.

Eldad S

New member
מסתבר

שההצהרה שהחידה קשה - מביאה אותי לפתרון. גם הפעם.

קראתי אותה שוב עכשיו,
וחשבתי על ה- aldonita שלי... חשבתי על כך שיש משהו במה שחשבתי, כי זה מתאים לאגף השני בהגדרה.

ואז גיליתי... מקודם הייתי בטוח (משום מה) שיש בפתרון שבע אותיות; בדקתי כעת שוב, ואני רואה שיש בפתרון רק שש אותיות.. :)

אם כך, aldono מסתדר יופי. והוא מסתדר גם משום שהוא שיכול אותיות של La nodo.

ואיך הגעתי לזה? כי פתאום קלטתי שאין קשר בין la nodo לבין ניסוח החידה. כלומר, קלטתי שכנראה מדובר שוב בשיכול (מה גם שצריכות להיות רק שש אותיות בפתרון). אז הצבתי את ה-aldonita שלי מקודם, והוא עיצב את עצמו לתבנית החדשה בתור aldono.

מ.ש.ל.

DoronModan

New member
מ-עו-לה

סגולה מנצחת לא מחליפים

אני רואה שפתרת די מאוחר בנשף.
כמובן שלא תמיד יהיו שיכולים.
אהבתי את מהלך הפתרון. אמש ממש צחקתי מתחת לזקן שכבר הגעת כמעט.

מיכי 10

Member
כמובן שעדיין לא פתרתי. אבל יודעת שאתה מתעניין

אוי, כל מה שכתבתי נמחק לי פתאום, חוץ מהכותרת.
ואני עצבנית מכדי לנסות לשחזר.

אנסה לעבור לשאלה ששאלת אותי בינתיים, ושעכשיו אוכל להמשיך לענות עליה, כי גם שם כבר נמחק לי.
נראה לי שכמה "תפוז"ים נרקבו היום בפרדס, וזה לא מתאים לי עכשיו בכלל!

למעלה