חיל האויר...

homos3

New member
חיל האויר...

מישהו יכול לשים פה את התג יחידה של בסיס תל נוף... וגם אולי יש למישהו במקרה תמונה של "סיכת חמש"?

התג משמאל

adi ben e

New member
נצל"ש

אם אני מתגייסת לחיל אויר, ומיודעת לקורס מכיות, איזה תג יהיה לי? של חיל אויר כללי כזה או אחד התגים האחרים של חיל אויר? ובאיזה שלב מקבלים את התג? סוף טירונות/קורס?

dudster

New member
מכים בחיל האויר

משרתים או בחצרים, או בביסנמ, או בעובדה או בטכני, או עוד כמה שלא זוכר כרגע. אחד מהתגים האלה.

Lenore

New member
כיוון שתהיי בביסל"ח חצי שנה

בקורס, אז יהיה לך תג נ"מ. ביסל"ח כיוון שהוא כזה קטנטן שייך לביסנ"מ. את התג יחידה תקבלו במסע שלפני הטקס השבעה. ואז כשתהיי בבסיס שלך תקבלי תג של הבסיס כמו כולם.. בהצלחה!

dudster

New member
לא זכור לי שהייתי טכנאי מוטס

או טכנאי בכלל. זה סיכה של טכנאי ציוד בטיחות והצלה, מקפלי מצנחים של קורנסים בזמנו, מקפלי סירות מילוט, מרכיבי זוודים, כיסאות מפלט, ערכות ע"ר ועוד ועוד ועוד ועוד ועוד. סתם סיכת וואסח שהיתה לי. ואת הסיכת חמש נתתי למישהי, ואת הסיכות של תל נוף ותחזוקה הורשתי בכלל, קיצר עשקו לי ת'חיים.

adi ben e

New member
לא הבנתי...

זו סיכה לכומתה.. נכון? תג אני לא מקבלת? או שהתג הוא בהתאם לבסיס שאני אשרת בו בסדיר?

dudster

New member
סיכה לכומתה זה וואסח שחיילים

משועממים קבעו לא תיקני לשים סיכות על הכומתה. לא תיקני לענוד סיכות על החולצה למקצועות שלא קשורים אלייך. הסיכות האלה הן למדים.

adi ben e

New member
בעע

לא הבנתי... בקיצור... לא יהיה לי תג? ואיפה בסופו של דבר שמים את הסיכה הזו?

dudster

New member
תג יחידה קשור

ליחידה שאת תהיי בה. אם תשרתי בחצרים אז יהיה לך תג יחידה של חצרים, אם בביסנ"מ אז של הנ"מ אם בעובדה אז של עובדה (תג יפה), אם בטכני אז של הטכני וכך הלאה. תגי יחידה מקבלים אחרי הקורס, אחרי השיבוצים (יש בה"דים, כמו חיל הים, בהד 20, בהד 11 וכו') שנותנים לקורסיסטים תגי יחידה של הבהד. סיכה שמים מעל הכיס במדים.

adi ben e

New member
ואתה יודע איפה

אני יכולה למצוא את כל התגים? (מעבר למה שיש באתר של צה"ל)

למעלה