חלופה ״טבעית״ לילד בן 3.5 עם adhd

DSSH

New member
חלופה ״טבעית״ לילד בן 3.5 עם adhd

שלום אני לא בקיאה בכלל בכל הקשור לרפואה אלטרנטיבית ורציתי להתייעץ לגבי האפשרויות שלי אם קיימות בנוגע לעזרה לבן שלי בן 3.5 כאמור,אשר מראה סימנים של ADHD . עברנו סדרה של אבחונים והוא מטופל השנה בגן חינוך מיוחד אך אין עדיין ״כותרת״ פורמלית לבעיה שלו.. מה שברור שהוא היפראקטיבי ודי עם הפרעת קשב וריכוז, כך גם עולה מהאבחונים שהוא עבר. מה ניתן לעשות לפני שאני פונה לעזרת הריטלין?? היינו אצל נטורפתית לפני כמעט שנה ולא התרשמתי.. הציעו לנו אומגה 3 ולהוריד לו מוצרי חלב- דבר שאי אפשר לעמוד בו לאורך זמן!!מה לעשות????

shahaful

New member
מספר עצות

שלום לך יש מספר דברים שניתן לעשות כדי לטפל בילדך. קודם כל, עניין התזונה חשוב ביותר, יש הרבה מזונות שהם "מחממים" או "מקפיצים" ,אלו הם מאכלים שגורמים לילד אי שקט ומגבירים רגישות לגירויים, חשוב ביותר להסתכל על מה בנך אוכל ושותה ולשנות אם יש צורך, גם אם זה לא קל. דבר שני שניתן לעשות, זה לתת לבנך צמחי מרפא המותאמים לו, כאלו שירגיעו אותו ויעבדו על חוסר האיזון בגוף שגורם לו להיות היפראקטיבי. דבר שלישי הוא טיפול בנקודות הדיקור, אם ע"י מחט או ע"י עיסוי הנקודות, ע"פ אבחנת מטפל המתמחה בילדים. אני מציע לך בחום, למצוא נטפל בעל ניסיון בטיפול בילדים, ולהתייעץ עימו על טיפול בבנך ועל תזונה נכונה יותר. בהצלחה שחף

DSSH

New member
תודה על התגובה המהירה,האם יש מאכלים ספציפיים

האם יש מאכלים שידועים כ"מחממים",ציינתי כבר שאמרו לי לצמצם מוצרי חלב אבל זה די קשה..בנוסף אמרו לי לצמצם דברי מתיקה.. האם עצם שימוש בצמחי מרפא יכול "לחפות "על התזונה של הילד?? עד כמה זה יהיה יעיל מבלי למנוע מילדי מוצרי חלב? יש לציין שהוא צורך מטרנה בין פעם לפעמיים ביום כמות של 150 מ"ל מקסימום +מעדן \מנת גבינה\קוטג' ליום כ 4 ימים בשבוע+כוס חלב בערב כ 3-4 פעמים בשבוע..לדעתי זו לא כמות גדולה מדי..מה דעתך/דעתכם?.?

shahaful

New member
תשובה

שלום לך אני בדיעה שיש לצמצם את מוצרי החלב כמה שיותר, במידה והוא אוכל אורז, ירקות, בשר, קטניות, אין לו כבר צורך במטרנה והגיע הזמן לגמול אותו. זה לא פשוט אבל כדאי. בנוסף, כמו שנאמר לך לצמצם מתוקים, שוקולדים ומשקאות ממותקים. צמחי מרפא מאוד יעילים, אך אם התזונה היומיומת אינה טובה או מתאימה, זה יפגע ביכולתם לעזור. אין צורך במוצרי חלב, הוא יקבל יותר סידן בטחינה או חמאת שומשום ומקטניות מסוימות. החלב גורם לכבדות מחשבתית ולערפול מסוים. בהצלחה

למעלה