חשש מצלקת

2אנה

New member
חשש מצלקת

שלום, ביתי בת ה- 8 חודשים עושה את צעדיה הראשונים בהליכה. היא נפלה ונישרטה בפניה מברזל לפני 3 ימים. השריטה איננה עמוקה מאוד, אפילו לא ירד דם אך היא משמעותית, נמצאת במרכז הלחי ואי אפשר לפספס אותה. אני חוששת מאוד שתישאר צלקת במקום אסטרטגי כל כך. צבע עורה בהיר מאוד והשריטה שהחלה להגליד - אדומה. הייתי איתה אצל רופאת עור. לדבריה לא כדאי למרוח כלום ויש רק לקוות שלא תישאר צלקת. אני תוהה אם כדאי ללכת לייעוץ אצל פלסטיקאי שמתמחה בילדים כדי למנוע השארות צלקת אם ניתן בכלל. מה המלצתך? האם ניתן מרוח משחות בגיל כה צעיר?

צלקת

שלום, ניתן לטפל בצלקות בעזרת משחות. בשלב הראשוני מס' ימים לאחר הפציעה רצוי לשמור על השריטה משומנת, ניתן להשתמש בוזלין, ויטמין E, או כל משחה אחרת. לאחר שהאזור החלים ניתן להמשיך לשמן את האזור וגם לבצע עיסוי לאורך קו הצלקת. אפשרות אחרת, שוב לאחר שהצלקת החלימה הינה שימיוש במשחות סיליקון שיכולות לשפר את מראה הצלקת. בנוסף חשוב להמנע מחשיפה לשמש. יעוץ אצל כירורג פלסטי לא יזיק. בהצלחה,

2אנה

New member
בהמשך לתשובתך

אני מודה לך מאוד על תשובתך המהירה. האם אתה מתכוון שאשמן את הצלקת כבר עכשיו - כאשר היא עדיין שריטה? השריטה אומנם כבר "סגורה" אך עדיין לא החלימה. האם קרם פנים לתינוק של ואלדה יכול לשמש לכך? מה הכוונה במשחת סיליקון? קיבלתי מרוקח דוגמית של משחה בשם מדרמה. האם אתה ממליץ להשתש בה? אם כן - באיזה אופן? ושאלה אחרונה - יש בידי הפנייה לכירורג פלסטי אך בקופת חולים מכבי אין אחד שמתמחה בילדים. האם כדאי לפנות למומחה כזה באופן פרטי? תודה לך.

צלקת

כן, רצוי לשמור על האזור משומן, אך בשלב זה ללא עיסויים לאזור. ניתן להשתמש בשמן תינוקות. משחות סיליקון ניתן לרכוש בבתי מרקחת, כאשר הפצע פתוח לא להשתמש בסיליקון אלא רק לאחר שהצלקת סגורה. מדרמה היא גם כן סוג של משחה שיכולה לשפר צלקות, מריחה מס' פעמים ביום על האזור. לגבי מכבי - ניתן לראות כל כירורג פלסטי, בכל מקרה אני עובד במכבי גם ככירורג פלסטי לילדים. בהצלחה,

2אנה

New member
בדקתי במכבי

ולדבריהם אי אפשר לקבוע אליך תור כי עדיין לא התחלת לעבוד שם... אם יש דרך אחרת אודה לך אם תספר לי עליה. מאוד הייתי רוצה שתראה אותה. שוב - תודה על התשובות.

למעלה