טיפול לפני תנועה...

אבו-דני

New member
טיפול לפני תנועה...

--- נזכרתי בדבר חשוב לפני רכיבה וזה הטיפול לפני היציאה והאכיפה כמה נקודות לעניין ואני מניח שטאז יצטרף להשלים מה שיחסר... א. יש לבדוק שהסוס בריא וכשיר ליציאה ב. יש להבריש את גבו של הסוס היטב תחילה עם מברשת גסה בסיבובים נגד כיוון השערות ואחר כך עם מברשת עדינה עם כיוון השערות בתנועות קצרות וכל כך למה? חישבו לו הייתם מטיילים עם תרמיל גב כבד והיה לכם אבן קטנה ומעצבנת בין התרמיל וגבכם האי נוחות שתרגישו דומה לאי נוחות של הסוס במקרה של גוש בוץ את קוץ על הגב מתחת לאוכף. ג. יש לבדוק את השמיכה שמונחת מתחת לאוכף על ידי העברת גב כף היד שהיא יותר רגישה מכף היד על מנת לאתר עצם זר ולנקותו לאלתר. ד. יש לנקות פרסות מכל אבן או דבר אחר (ולא רק לפני רכיבה) מאותה סיבה שאינכם רוצים אבן בנעלכם. ה. סוס שהוא "חם" מומלץ להריץ ריצה קלה בעיגול לונג´ לפני היציאה למנוע בעיות בתחילת הרכיבה עצמה. זהו עייפו לי האצבעות אם החסרתי דבר מה ... יש לנו את טאז לרפואה

לבי

New member
תודה רבה לך!!!!!!!!!!!!!!

אתה אחלה מנהל.........

taz512

New member
רק הוספה קטנה.

עוד כמה דברים שידיד כאן לא הזכיר. 1)דבר ראשון וחשוב מאוד זה להתאים את הציוד לסוס. אוכף צריך לשבת נכון על הסוס כי עם הוא לא ישב טוב הוא יכול לגרום לבעיות גב לסוס. 2)לפני ששמים את האוכף לבדוק את התחתית שלו גם. גם שם לפעמים נתפסים דברים. 3)מתג לשים לב שהמתג יושב נכון ולא מפריע לסוס. זאת אומרת לא חופשי מדי ולא הדוק מדי. זה דבר מאוד חשוב כי במקרה והמתג חופשי מדי זה יציק לסוס והוא יכול לשבור שיניים. ועם הוא מעודק מדי זה פשוט הורס לסוס את הפה וגורם "לפה קשה". משהו שאני חושב שחשוב לציין. זה, תמיד ברכיבה ברגע שיש לי בעיה עם סוס, זה משהו שאני עושה. דבר ראשון אולי משהו לא בסדר איתי. אני מציק לסוס, אני לא יושב נכון או משהו בסגנון. דבר שני אני בודק את הציוד. אולי יש איזה קוץ קטן מתחת לאוכף, המתג לא יושב נכון או יש אבן בפרסה. אחרי שעוברים על הכל אפשר לבדוק עם הבעיה היא בסוס ואז יש את כל הדרכים להתמודד איתה. עד כאן מטאז מקווה שעזרתי

אבו-דני

New member
תודה לטאז התותח..

--- תמיד אפשר לסמוך עליו שישלים את החסר ...עכשו יהיה לנו פורום מושלם

taz512

New member
תודה תודה תודה ../images/Emo8.gif

אני רק שמח לעזור ולשתף אנשים אחרים בידע שיש לי. טאז שד שמח

למעלה