יוצאת מהארון קצת..

Y10000

New member
יוצאת מהארון קצת.. ../images/Emo8.gif

ולא, לא כמו שאתם חושבים! :) שמי יערה ואני בת 17 וחצי.. אני לומדת סינית מנדרינית כבר 10 שנים ומדברת אותה די שוטף הבעיה שלי היא שאין לי אומץ לדבר :/ או לכתוב! [זה למה אני כותבת בעברית עכשיו ] קרה לכם פעם שאתם יודעים שפה ואתם פשוט מתביישים לעשות טעויות?

Y10000

New member
חח מה זאת אומרת?

וד"א, אני מצטרפת לפורום! שכחתי לומר את זה חח אולי ככה נתחיל לאזור אומץ :)

GnomeBubble

New member
ברור

קורה לי כל הזמן.
הפיתרון היחיד לזה הוא להתחיל לדבר בלי לפחד לעשות טעויות. את תעשי הרבה טעויות וזה שתתפסתי שטעית שנייה אחרי לא יעזור. זה מאוד מביך, אבל פשוט אין דרך אחרת להתגבר על זה. חייבים לנסות לדבר בלי לחשוב כי זאת הדרך היחידה להפנים את השפה. כתיבה זה קצת יותר קל, כי יש לך זמן לחשוב ולבדוק את עצמך לפני שאת שולחת את ההודעה. בגלל זה כמעט בכל שפה שלמדתי (האמת שבכל שפה חוץ מעברית וסינית
) למדתי לכתוב לפני שלמדתי לדבר. ברוב השפות שאני יודע זה בעצם עדיין המצב - רק ביפנית אני מרגיש מספיק בטוח לדבר. אבל תראי, זה שהתחלת ללמוד סינית בגיל כזה צעיר זה כבר טוב. ובהחלט לא נראה לי שיש לך ממה להתבייש. מהניסיון שלי, אפילו אם תטעי בכל מילה שנייה (ולא נראה לי שתטעי כל כך הרבה), הסינים יתרשמו רק מעצם זה שאת יודעת לדבר.

Y10000

New member
תודה רבה!!

אני בעצמי מדברת 6 שפות ואין לי בעיה באף אחת חוץ מסינית.. אולי אני פשוט סתם מפחדת P: ותודה על העצה, אולי אני באמת אתחיל להתכתב וככה ללמוד יותר! 谢谢

orbarvaz

New member
תעשי לך QQ זה המסנג'ר של הסינים

ככה אפשר ללמוד איך לבנות משפטים וגם יש מלא סמיילים

Huang Long

New member
הי, רציתי לכתוב לך מסר אבל ישנה

תקלה ותפוז עובדים עליה. יש לי את המסר שמור. אם את רוצה אני אוכל לשלוח לך ל-e-mail.

למעלה