יש לי שאלה

יש לי שאלה ../images/Emo92.gif

היי גל שמעתי שלא טוב לקרוא לילד על שם אדם שנפטר בטרם עת,,, אני קרויה על שם אחות אבי,,,היא בקושי הגיעה לגיל 16,,, אכשהו הקטע הזה מלווה אותי כל חיי,,, בעבר התייעצתי עם 2 רבנים בכדי לשנות או להוסיף או משהו כזה,,,והם לא ראו את זה לנכון,,, אבל עד היום- לא שלמה עם שמי, עבר לזה שגם לא אוהבת את השם שלי,,, האם לדעתך יש בזה עניין או לא? תודה רבה

גל סופר

New member
בכל מנהג יש עניין ../images/Emo13.gif

אכן, ע"פ היהדות לא טוב לקרוא לאדם על שם אדם אחר שנפטר. השאלה היותר חשובה במקרה הזה היא- למה בחרו לקרוא לך כך? ויתרה מזו, שאלה חשובה גם כן- מה את מרגישה עם השם הזה? למה הוא מציק לך?

תודה גל על תגובתך,,,ובכן,,

אבי ז"ל הבטיח שאם תוולד לו בת אחרי שלוש בנים, הוא יקרא לה בשם אחותו ז"ל,,,והוא קיבל אותי (חיוך)לא אחרי הרבה זמן מהאמירה הזו,,,וכך הוא המשיך את שמה- דרכי,,,לצערי הרב,,, אני מרגישה עם השם הזה- מסתובבת במעגלים,,,פשוט ככה,,, תודה גל

גל סופר

New member
בדר"כ, רבנים נמנעים מלהחליף שם כשהוא..

בדר"כ רבנים נמנעים מלהחליף שם שמופיע במקורות. ובכל אופן, האם את מעוניינת בבדיקת השם והתאמתו אלייך? אם לא מפריעה לך, הציגי כאן את השם שלך בכדי שנוכל להתבונן בו, לחקור ולהחכים.

גל סופר

New member
שימי לב לכל מה שאני צריך ../images/Emo13.gif

שם מלא [שם פרטי מנוקד]. שמות ההורים.

גל

גם שם משפחה? ,,לא הבנתי,,חחח ואיך מנקדים ? אין לי מושג ידידי איך עושים את זה,,,חחח טוב לא נורא,,,בכל אופן תודה על הכוונה,,

גל סופר

New member
מזל שהשם שלך הוא מהמקורות, ככה ניתן לנקד ../images/Emo13.gif

נָעֳמִי. נעמי ע"פ התנ"ך הייתה אשתו של אלימלך [במגילת רות]. אם נסתכל על האנרגיות הזיכריות/ניקביות של השם, נראה שנעמי מכיל דווקא איזון מבחינת קבלה-נתינה. אני יכול להבין למה קשה לך. לנעמי, בתנ"ך, לא היה קל בכלל במהלך חייה. ואכן, עצם זה שאביך בחר את השם לפני שנולדת, גם לזה יש השפעה [ולא טובה במיוחד]. ע"כ, אני מרשה לעצמי לומר לך בפשטות- לכי אחרי ליבך. לא סתם את מרגישה שאת דורכת במקום כל הזמן, ולא סתם התחושה ששום דבר לא זז. נעמי זה לא שם קל, אע"פ שקיים בו איזון. בהצלחה

wow גל יקר-תודה רבה../images/Emo70.gif../images/Emo140.gif

אני לוקחת קרוב מאוד את עצתך,,תודה מכל הלב
עזרת לי מאוד

גל סופר

New member
בשמחה ../images/Emo24.gif

אגב, אני ממליץ לך לקרוא את מגילת רות, אולי תקבלי מזה תובנות מעניינות
מצרף לינק

איזה יופי,,,../images/Emo51.gif../images/Emo51.gifנשמר במועדפים

ובטח שאקרא בכדי לקבל תובנות
תודה לך על הכל גל

נתי ס

New member
אתה אומר שלא טוב בכלל לקרוא לילד ע"ש

מישהו שנפטר ?? אצלנו במשפחה כך נהוג אבל אם שינוי קטן.. לדוגמה : לאחותי קוראים חן ע"ש סבתא של אמא שלי שקראו לה חנה..האם זה נחשב.. הם עושים את זה עם כוונה לשמור על השם אך משנים מעט שישמע עדכני...
ד"א, נעים מאוד! אחלה פורום! תתחדש ובהצלחה!!

גל סופר

New member
תודה על הברכות ../images/Emo24.gif

המנהג לקרוא על שם אנשים שנפטרו הוא דווקא מבורך ביותר, אך יש מקרים חריגים שדווקא לקרוא על שם מישהו שנפטר גורם נזק לאדם שנקרא על שמו. כל מקרה לגופו
ברוך הבא

נתי ס

New member
וואלה..

ז"א אם זה לא ע"ש מישהו שמת בטרם עת... אלה להפך אז הכל בסדר?? ומה אתה אומר על שתי שמות..?? לכולנו במשפחה יש שתי שמות..יש לזה משמעות?? נ.ב. אם כבר ברוכה הבאה

גל סופר

New member
בדיוק.

אם כי גם לזה לפעמים יש סייגים. בעניין 2 השמות, תסתכלי קצת בדיונים למטה, דיברנו על זה
והנה, תיקון: ברוכה הבאה

ladybug4NLP

Active member
לא מבינה גדולה - קצת כן

למיטב ידיעתי לא מקצרים את שם האדם, מקסימום מוסיפים עליו ברגע שמקצרים את חנה לחן משתנים כמה וכמה דברים: 2 אותיות שזה פחות אנרגיה מ-3 אותיות (ובדרך כלל רצוי לפחות 4 אם אפשר לאשה תמיד טוב שיהיה בשמה את האות ה' (שרי אמנו היתה עקרה ואז חילקו את השם שלה ל-2 היא ובעלה קבלו ה/ ונולד יצחק גם המשמעות של השם השתנה מהאות נ' שהיתה באמצע השם עכשיו נהיה ן' סופית שזו אות שמושכת מטה כל הנ"ל נאמר כאינפורמציה בלבד כי כבר נאמר שכשהורים קוראים לילד בשמו הם מקבלים רוח נבואית לגבי האנרגיות של הילוד הכלולות בשם. אפשר לחיות אם כל שם- השאלה היא איך ובאיזו קלות או קושי ו... יש אנשים שלמרות שמם ה"קשה, כביכול, זה התיקון שלהם לעשות תיקון על אף קשיים גדולים שיהיה שבת שלום

גל סופר

New member
אני לא כ"כ מסכים עם הטענה הראשונה

אני לא מאמין ב"פחות אנרגיה" בגלל שיש פחות אותיות. האותיות הללו מתגבשות לצירוף, ואם אנחנו מסתכלים מבחינה אנרגטית, נהוג להסתכל על הצירוף כצירוף. 2 אותיות זה לא פחות אנרגיה מ3, אלא זה שם עם 2 אותיות [ולו, אגב, יש "חוקים" בפני עצמו]. כנ"ל גם בנוגע לשם עם 3 אותיות וכו'.

למעלה