כולסטרול

כולסטרול

טיפול בהיפרליפידמיה יכול להעשות באמצעות תרפיות שונות ויש להתאימן למטופל ולסיפורו האישי . אם תציין/תצייני באיזו תרפיה התמחותך ותתן/תתני פרטים על המטופל נוכל להמשיך ו/או משתתפים נוספים בפורום זה יוכלו להשתתף בתהליך הייעוץ

nuritgr

New member
כולסטרול

שלום רב ותודה על התשובה המהירה אני לא מטפלת במישהו אחר. אני הפציאנטית. אני בת 62 וסובלת מכולסטרול גבוה 255.6 . LDL=160 ; HDL=83 ; טריגליצירידים נמוך דווקא. כצמחונית שאיננה אוכלת בשר או עוף אני מרבה לאכול דגים. ביצה פעם בשבוע בערך - לא תמיד, סויה/טופו ; גבינה עד 5% , יוגורט 3% , ירקות חיים ומאודים, מעט פירות - בערך זה כל התפריט. מאחר שאינני רוצה לקחת תרופות כימיות, אני מסתפקת בלצטין, כדורי שום - ולא שום חי מפעת הריח, אומגה 3 (שמן דגים) ויטמין E טבעי וכו'. אינני יודעת מה זה היפרליפידמיה והאם זה עשוי לשפר את המצב. אהיה אסירת תודה על תשובה מפורטת , וכן מה ניתן לעשות עוד?

לקבלת תשובה מפורטת

אם את המטופלת אז אינך בפורום הנכון, מכיוון שזהו פורום לייעוץ למטפלים ברפואה טבעית, ישנו פורום לרפואה משלימה ושם בטוחה אני כי תקבלי את כל התשובות לשאלותייך תרגישי טוב

bestofhealth

New member
כולסטרול

זה אולי ישמע לך מוזר, אולם סה"כ הכולסטרול שלך אינו מאד גבוה. היחס אצלך בין ה - LDL וה - HDL הוא מצוין. אני לא הייתי דואג יתר על המידה. מה שיותר חשוב מכולסטרול כ -מרקר חזוי בעיות CAD עתידיות זה דוקא CRP, או בשמו המלא C-REACTIVE PROTEIN שמהווה אינדיקציה על דלקת בינונית עד חמורה בגוף. באופן עקרוני כולסטרול גבוה יכול הרבה פעמים לנבוע מבעיות או דפקטים במטבוליזם של שומנים - LIPID METABOLISM, ולא בהכרח רק בגלל צריכת שומנים רווים. הדבר שכדאי לעשות היא בדיקת דם לא שגרתית (יתכן שתצטרכי לעשות באופן פרטי ולא דרך קופ"ח) אשר תכלול פרופיל מינרלים מורכב. הרבה פעמים הבעיה יכולה לנבוע מחוסרים של מינרלים מסוימים או עודפים של אחרים. במקביל אפשר לעשות (שוב בדיקת דם לא שגרתית) פרופיל של FATTY ACIDS. זאת כדי לראות אם יש אצלך חוסר איזון או יחס לא נכון בין לדוגמא אומגה3 ואומגה 6. אני עקרונית לא חושב שכאן קבור הכלב, במיוחד לאור התאור של הדיאטה שלך, והאכילה היחסית מרובה של דגים. לאחר שעושים בדיקות אלה ניתן אולי לשנות לך מעט את הדיאטה או להוסיף לך מינרלים שחסרים, בין אם באמצעות מזון או באמצעות תוספים. שוב זה ישמע לך אולי מעט מוזר, אולם האם את שותה מספיק מים בין הארוחות? יש קשר ישיר בין צריכה לא מספקת של מים וכולסטרול גבוה. ה - LDL הנחשב ע"י כולם לכולסטרול הרע הוא בעצם לא כל כך רע מטבעו. כולסטרול מיוצר בגופנו, והגוף בעיקרון לא מיצר חומרים שמזיקים לו. בין שאר תפקידיו זה לצפות את הדופן הפנימית של עורקי דם וכך להגן עליהם מנזק היכול להיגרם להם מדם חומצי מדי. חומציות גבוהה של הדם נגרמת בין השאר כאשר אין מספיק צריכה של מים. צריך לשתות בערך אונקיה (OZ)אחת של מים על כל קילו משקל. זאת אומרת שאם לדוגמא משקלך 60 ק"ג רצוי שתשתי כ - 60-64 OZ של מים ביום. זה כמובן לא כולל משקאות המכילים קפאין או תאין. רצוי ומומלץ כמובן לשתות מים מינרלים ולא מי ברז. על כל ליטר אחד של מים ששותים יש לקחת רבע כפית של מלח ים. אפשר להמיס במים. שוב, לי אישית הכולסטרול שלך בהתחשב ביחס הטוב בין ה - HDL ל - LDL לא נשמע מאוד מדאיג. אני הייתי מנסה לתקופת מה את נושא משטר המים, עושה אולי אחרי 3-4 חודשים עוד בדיקת דם להשוואת הכולסטרול, וממשיך משם. אסיים בשני אתרים בהם תוכלי להרחיב את הקריאה על הרעיונות שהעליתי. www.dgrisanti.com www.watercure.com מקווה שעזרתי, הרגישי חופשיה ליצור קשר, לחוות דעה ולעדכן.

בעניין השיטה

האם השיטה הזו מוכרת לך כמטפל ? האם כמטופל ? או פשוט נתקלת באתר באינטרנט ? אשמח מאד לתשובתך

למעלה