כל יום התחלה חדשה

צופיתי 2

New member
כל יום התחלה חדשה ../images/Emo15.gif

מתוך "כל יום התחלה חדשה" "אנו לעולם לא יכולים לחזור לאחור, זה בטוח." (דפנה דו מוריה) אתמול עבר, אך ההתנסויות של אתמול ישתקפו בהתנסויות של היום. למדנו גם מהמצבים הטובים וגם מהמצבים הרעים של אתמול. המקומות שאנו הולכים בהם היום ישפיעו גם כן על הכיוון שלנו מחר. אנו לא יכולים לשנות את מה שכבר קרה, אבל אנו יכולים לשלב באופן חיובי את כל מה שהחיים מעניקים לנו מהרגע הזה. עם כל התנסות, אנו נעים לקראת הבנה יותר גדולה של תעלומות החיים. כשהיום הולך ומתגלה לפנינו, אנו חווים את ההרפתקאות שהוא שם בדרכנו. מה שאנו חווים הוא רק שלנו, ויתרום להתגלות של הגורל המיוחד שלנו. אנו נעים קדימה, רק קדימה. הדלתות מאחורינו סגורות לתמיד. היכולת להתמודד בכוחות נפש עם מה שבא אלינו הינה מתנה מהתוכנית הזאת ששייכת לכולנו. היכולת לשחרר את אתמול ואת השנים האחרונות הינה עוד מתנה של התוכנית. והאמונה שמה שעומד לפנינו ביחד עם מה ששחררנו יארגו את הריקמה של ההתפתחות הנכונה שלנו – הינה המתנה המשמעותית ביותר שתוכנית זו נותנת לנו. אני לא צריך לחזור לאחור שוב. זה נחסך ממני. הגורל שלי נמצא בעתיד. ואני יכול להיות בטוח שהוא יביא לי את כל מה שאני רוצה, ויותר מזה.

עליזה 63

New member
רק להיום:

רצון האלוהים או רצוני? "המשכנו בחשבון נפש אישי וכאשר שגינו, הודינו בכך מיד." צעד עשר במכורים אנונימיים גילינו שככל שאנו חיים יותר בהרמוניה עם הרצון של הכוח העליון שלנו עבורנו, כך גדולה יותר ההרמוניה בחיינו. אנו משתמשים בצעד העשירי שיעזור לנו לקיים הרמוניה זו. על בסיס יומיומי, אנו מקדישים זמן כדי להתבונן בהתנהגותנו. חלק מאתנו בוחנים כל פעולה בעזרת שאלה פשוטה מאד: "רצון האלוהים - או רצוני?" במקרים רבים, אנו מגלים שהפעולות שלנו התאימו לרצון הכוח העליון שלנו עבורנו ושאנו משתלבים בעולם סביבנו בהתאם. במקרים מסוימים נגלה, בכל זאת, סתירה בין ההתנהגות שלנו ובין הערכים שלנו. פעלנו לפי הרצון שלנו, לא לפי רצון אלוהים והתוצאה הייתה צרימה בחיים שלנו. כשאנו מגלים סתירות כאלה, אנו מודים שטעינו ועושים פעולה מתקנת. עם מודעות גדולה יותר למה שאנו מאמינים שהוא רצון האלוהים עבורנו במקרים כאלה, סיכויינו לחזור על פעולות אלה קטנים יותר. סביר להניח שנחיה בהתאמה רבה יותר עם רצון הכוח העליון עבורנו ועם העולם סביבנו. רק להיום: אני שואף לחיות בהרמוניה עם העולם שלי. היום אבחן את פעולותיי ואשאל: "רצון האלוהים, או רצוני?"

למעלה