כמה שאלות

טל991

New member
כמה שאלות

שלום. אז ככה... מה ההבדל בין בלט דיסק לפריצת דיסק? אני שואלת כי רופא אחד אמר לי שיש לי בלט דיסק ורופאה אחרת אמרה לי שיש לי פריצת דיסק, ולמעשה בלט דיסק ופריצת דיסק זה אותו הדבר. אז כן, זה אותו הדבר? דבר שני, הלכתי לכעשרה טיפולים כירופרקטים אך לצערי הכאב לא עובר. המליצו לי על פילטיס ופלדנקרייז, ואכן התחלתי להתעמל בשיטות אלו, אך בינתיים אין שיפור. יש עוד טיפול שתוכל להמליץ לי עליו?(יש לי בלט דיסק בין L4 ל-L5, ואני סובלת מכאבים קשים בגב התחתון). שאלה אחרונה, מהי הדרך הנכונה לבצע כפיפות בטן? האם נכון ליישר את הגב כולו על הרצפה או שכשאני יורדת עם הגב למטה, אני צריכה לשמור על הקיעור הטבעי של הגב? תודה!

בלט ופריצת דיסק

הדיסק עשוי משכבה קשה ובתוכה חומר נוזלי. בלט דיסק מתאר מצב בו הדיסק בולט בדרך כלל אל תעלת העצב בעמוד השדרה. בפריצת דיסק החומר הנוזלי של הדיסק פורץ מבעד לשכבה הקשה של הדיסק והסימפטומים קשים יותר. הסבר נוסף תמצאי במאמר "פריצת דיסק" המופיע בפורום זה. קיימת שיטת טיפול חדשה הנקראית flexion-distraction והיא יעילה במיוחד לבלט או פריצת דיסק ב L4-5 ו L5-S1. ניתן לקבל טיפול זה בחלק ממרפאות הכירופרקטיקה. מידע על השיטה תמצאי באתר www.coxtecnic.com כפיפות בטן יש לעשות עם ברכיים מכופפות ב 90 מעלות (הרגליים מונחות על כסא) וגם ירכיים ב 90 מעלות לגוף. מומלץ להשתמש במכשיר עם תמיכה לצוואר ואז הרגליים מונחות על הקרקע והברכיים מכופפות ב 90 מעלות. בהצלחה,

נמשל

New member
האם הטיפול שהזכרת

יעיל גם במקרים של אנשים הסובלים מc.p, המתבטא בחולשה קלה בחצי גוף, שכן אולי יש חשש שבעקבות הc.p, המצב יכול לחזור שנית? והכתובת של האתר שהזכרת הוא: http://www.coxtechnic.com/ הנה קישור אוטומטי

תשובה

הטיפול יעיל במקרה של בלט או פריצת דיסק גם למי שסובל מCP אבל כמובן לא למי שהבעיה היא רק נוירולוגית כתוצאה מCP. ותודה על תיקון הקישור.

למעלה