כמות מים ניכרת בברך לאחר ניתוח מניסקוס

jethro1982

New member

5 שבועות לאחר כריתה חלקית של מניסקוס לטראלי ברך ימין (לדברי הרופא המנתח, התברר שהמניסקוס המדיאלי וה-ACL, על אף שה-MRI החווה על קרעים בהם, לא נזקקו לטיפול כלשהו).
נמצא בפיזיותראפיה וחל שיפור הדרגתי, אולם נראה שהמים בברך מסרבים להתפזר להם (או שהם עושים זאת מאוד לאט). בביקורת לפני שבוע אצל אורתופד, הוא רק אמר "לא ללכת במשך שעות" ונתן מרשם ל- Brexin 20 mg (אחרי שאמרתי לו שאני מעדיף לו לקחת כדורים מהסוג של Arcoxia, אבל הוא בכל זאת נתן לי כדורים מאותה משפחה). כבר 3 שנים שאני לא לוקח תרופות והגוף שלי לומד לרפא את עצמו. האם הכדורים-רעלים הללו גם מזרזים את פיזור המים בברך? האם ישנן דרכים נוספות (מלבד זמן) לעודד את פיזור המים?
תודה.

שלום

לגבי התרופות - לאחר ניתוח יש צורך בשימוש על-מנת לשלוט על התהליך הדלקתי, להפחית כאב, ובכך לסייע בתנועתיות המפרק - דבר שלעצמו יעודד את שחרור הנוזלים המצטברים לאחר ניתוח.

למקצוע הפיזיותרפיה יש כלים יעילים מאוד בהורדת נפיחויות לאחר ניתוח-
בנוסף לעידוד פעילות המפרק אנו משתמשים בעיסוי מקומי, חבישות, חימום/קירור, ובמקרים מסויימים גם שימוש במיכשור חשמלי.

באופן כללי, 5 שבועות לאחר ניתוח (ארתרוסקופיה?) סביר שעדיין תהיה נפיחות מקומית. מאמין שצוות הפיזיותרפיה שמטפל בך יודע איך להתמודד עם מצב זה ויוכל לסייע לך בכך באופן יותר ספציפי.

בריאות שלמה,

ערן שפירא

למעלה