לד"ר הוברט - אישור תרופת קסלודה

Tzili and Gili

New member
לד"ר הוברט - אישור תרופת קסלודה

אובחנתי כסובלת מגידול של רקטום T3N0 קלינית בגובה 8 סמ. ב- PET CT ללא פיזור מרוחק. אני מיועדת לטיפול קרינתי+כימי טרום ניתוחי ב-FU5 או לחלופין בקסלודה. הגשתי בקשה למכבי לקבלת קסלודה שנדחתה בטענה כי מתן קסלודה בהתוויה של טיפול ניאואדג'ובנטי אינו רשום בארץ או בכל מדינה אחרת המוכרת ע"י המז"ח. לפי מיטב הבנתי זהו הטיפול המקובל בשנים האחרונות במקרה כמו שלי (קודם הקרנות+כימי ורק אח"כ ניתוח) . האם תוכל להפנות אותי למחקרים או מקורות מידע אשר תומכים בשיטת טיפול זו?או במילים אחרות, למשהו כתוב שיכול לשכנע אותם לאשר את התרופה (במכבי אמרו שאם אראה להם מחקרים מבוססים אז ישקלו שנית.....) תודה מראש

hubert

New member
קסלודה

השילוב של קסלודה והקרנה טרום ניתוחית בסרטן הרקטום מוכר ויש עליו מאמרים. אבל בארץ כשאנו מבקשים תרופה יש לעמוד בקריטריון או של סל התרופות:לצערי הקסלודה נכנסה לסל אבל לא בשילוב עם הקרנה בסרטן הרקטום או רישום בFDA או בארופה לאינדיקציה זו בכדי שמכבי זהב או ביטוח בריאות של חברת ביטוח יאשרו את הטיפול. כך שאני מציעה לברר אם קסלודה רשומה לאינדיקציה זו בFDA או ארופה. בנוגע למאמרים אני בטוחה שהאונקולוג ששלח אותך לטיפול ישמח לספק לך למרות שהם לא יקדמו אותך לצערי. בהצלחה ד"ר הוברט.

Tzili and Gili

New member
תודה על התגובה המהירה

כבר בדקתי ב -FDA וזה לא מתאים להתוויה. מה שמוזר לי בכל העניין זה שכאשר הציעה לי האונקולוגית את התרופה היא אמרה שאין שום בעיה מול חברת הביטוח והם יאשרו. (כנראה דיברה מתוך ניסיון). תודה בכל אופן

למעלה