לופוס בלי כאבי מפרקים

natasha95

New member
לופוס בלי כאבי מפרקים

זה יכול להיות שאין לי כאבי מפרקים או עייפות כאילו אני חיה את החיים שלי כרגילל אני עובדת בשתי עובודות ובכלל לא מרגישה חולה או משהו כזה בתוצאות הראשונות של הביופסיה הנפרולוגית אמרה לי שזה לופוס אבל אני בכלל לא מרגישה אותו יש אולי אפשרות שבתוצאותת המלאות הם יגידו לי שהם טעו ואין לי לופוסס או שאני סתם חולמתת ??!!

ל3

New member
הי נטשה

הלוואי שהייתי יכולה להגיד לך- "בטח זה לא לופוס, לא אם את לא עייפה וכו' ", אבל לופוס היא מחלה רבגונית שמתבטאת אצל כל אחד אחרת. לאחד זה יפגע בפרקים לעוד האחר בעור. לאחד בריאות בעוד לאחר בכליות וכו'. לא חייב להופיע עייפות קיצונית או כאבי פרקים בלופוס. זה נכון שיש סימפטומים שהם שכיחים יותר ויש שפחות אבל אף חולה לופוס לא דומה למישנהו. דווקא אחוז הפגיעה הכליתית בלופוס הוא 50% לכן זה לא נדיר המצב שלך המזל הוא שעם טיפול נכון ואם טופסים את זה בזמן לרוב זה הפיך והכלייה מתאוששת . מכאן חשיבות הטיפול- אם אבחנו אותך כחולת לופוס על סמך ביופסיה קשה לי להאמין שזו טעות ובוודאי שערכו בדיקות נוספות כמו נוגדנים ל ANTI DNA, ANA, C3,C4, ANTI RO, ANTI LA. ANTI SSB וכו'? שווה לברר את הסוגיה הזו עם הראומטולוג שמטפל בך פשוט לשבת ולדבר איתו על הספקות והחששות שלך ויחד איתו להבין מדוע ניתנה האבחנה הגורפת של לופוס
מאחלת לך בריאות ואשמח אם תוכלי לעדכן במצבך

למעלה