לחץ רב בעבודה

collie

New member
לחץ רב בעבודה

שלום, הרבה פעמים בעבודה שלי בתחום ההייטק יש לחצים בעבודה וזה אומר שעות ארוכות וגם סופי שבוע (מהבית). לא תמיד יש תקופות כאלה אבל לרוב כן יש. עכשיו יותר מחודשיים יש לחץ של פרוייקט שחייבים לסיים וידענו מהתחלה שה DEADLINE ממש לא סביר. זה אומר שאני עובדת יותר מ11 שעות כל יום בעבודה והרבה פעמים ממשיכה מהבית. גם סופי שבוע. כבר אין לי כוח. אני כבר לא נפגשת הרבה עם חברות טובות כי אני מסיימת אחרי 20:30 בעבודה (ורוב הפעמים ממשיכה מהבית)וגם לא הולכת למכון כושר בגלל העבודה. יצא גם ששתי ימי שישי אחד אחרי השני הלכתי לעבודה. מה שמעצבן זה שהמנכ"ל בכלל לא שואל. יום שישי האחרון במקרה שמעתי אותו בטלפון אומר למישהו שהוא יכול לבוא ביום שישי כי אנחנו עובדים. סליחה...זה יום שישי תשאל אם אני יכולה ושזה לא יהיה מובן מעליו!!! לא משלמים לי על זה. ביום שישי הזה יש לי משהו במשפחה בצהרים והמנכ"ל אומר לי היום בערב שביום שישי אנחנו בעבודה. לא שואל אם אפשר ולא כלום. אפילו לא שואל אם אני רעבה (המינימום לשאול אחרי כל ההשקעה והשעות שאני בעבודה). אמרתי לו שאני לא יכולה יש לי משהו במשפחה. אז הוא אמר אז לא נסיים עד יום ראשון וכבר קיבלנו דחיות מהלקוח. (בנינו גם ביום שישי אם אני יעבוד לא נסיים וזה גם לא בעיה שלי שהניהול של הפרוייקט על הפנים ומשניהל את זה עזב פתאם בעמצה) . אמרתי לו שאני ממש לא יכולה לעבוד ולא מוכנה להריב עם כל המשפחה (בנינו זה לא יקרה אבל חשוב לי מאד להיות איתם במסיבה). אז הוא אמר טוב אני לא יכול לחייב אותך לעבוד. אני פשוט מתוסכלת ואין לי כוח כבר. מצד אחד נוח לי שם ומצד שני בזמנים כאלה אני רואה שהוא יותר דואג לעצמו ממה שלעובדים שלו. מה אתם אומרים? איך להתנהל נכון במצב כזה? אשמח לשמוע מאנשים מה קורה בחרבה שלהם בזמן פרוייקט חשוב ולחצים. תודה

היי ../images/Emo140.gif

האמת שאני לא דוגמא. אני בלחץ בעבודה, בלחץ בבית עם תינוקת חדשה, ובכלל בלחץ. אני לוקחת על עצמי יותר ממה שאפשר, ולא יודעת להגיד לא. גם אני הייתי מגיעה בימי שיש לעבודה, עובדת מהבית גם סופי שבוע. עובדת בחגים. זה לא צריך להיות ככה. לדעתי חוסכים בכח אדם על חשבון עובדים קיימים. עכשיו כשיש לי תינוקת, לא תהיה לי ברירה אלא לעשות את השעות שלי. לכן, הם הבינו שצריך להוסיף לי עוד עובד/ת כי אני לא אוכל יותר לעבוד 12 שעות ביום. טוב עשית שלא ויתרת על האירוע המישפחתי, עם כל הכבוד למנכ"ל, יש חיים אחרי העבודה. אם לא מוצא חן בעיניו, שיוסיף עוד בן אדם לצוות. עודף לחץ זה מצב שיכל להביא לחולי. את חייבת להציב גבולות. במיוחד שאת גם לא מתוגמלת על זה.

מתקמבקת

New member
את חייבת לקחת את זה יותר באיזי

מה שהוא עושה זה הפעלת לחץ ריגשי. "טוב, אני לא יכול לחייב אותך לעבוד"- זו גישה פולנית שנועדה לשבת לך על המצפון ולרוב היא עובדת. מה שצריך לעשות במקרים האלה זה קודם כל לעבוד על עצמנו, להחליט שהזמן שלנו חשוב ויקר לא פחות משל אחרים ואם רוצים שתעבדי בזמן הזה אז קודם כל צריך לשלם לך. אולי כרגע זה לא נוח לך לעלות את הנושא הזה, אך ברגע שיסתיים הפרוייקט בהחלט הייתי מוצאת לנכון לפנות ולהבהיר שאת לא עובדת בחינם ואת מצפה לתשלום עבור השעות הנוספות. אולי ינסו לזלזל בך ולהפגין עליונות ולגרום לך להרגיש שעושים לך טובה שאת עובדת שם, אך בטווח הארוך יילמדו להעריך אותך יותר כאחת שעומדת על שלה. גם בעבודה שלי יש פרוייקטים ודדליין ולחצים, כרגע אני מתמחה אז זה פחות רלוונטי עבורי אך אני ראיתי איך אנשים אחרים מתנהלים שם. קורעים את התחת אך בהחלט דורשים ומקבלים תמורה עבור זה. המנכ"ל לא צריך לשאול אם את רעבה או להפגין התעניינות. נכון, זה יותר נחמד כשיש יחסי עבודה נעימים אך הוא לא חבר שלך ולא ההורים שלך שיישאלו עם אכלת. אני לא הייתי נבהלת מיחסים קורקטיים עם הבוסים שלי, להפך. נסי לראות את הדברים מנקודת מבט אחרת ולעמוד על שלך, לדעתי זה יכול רק לעזור

איך מסרבים לבוס

לא פשוט להיות אסרטיבי מול בוס שמעמיס עליך ובמיוחד בתקופות משבר איך אומר לממונה שלך "לא" וחוזרים הביתה בשלום? כדאי לך לעיין במאמר הבא . נקווה שגם המופקדים על ניהול עסק יקראו ויפנימו ממנו כמה דברים

למעלה