לידת תאומים

לידת תאומים

שלום רב אני בשב' 37+1, הריון תאומים לא זהים (בן ובת, שקים נפרדים, שיליות נפרדות), לאחר טיפול IVF. אני מאוד מאוד מתלבטת לקראת הלידה. העוברים שבוע שעבר היו במצגי ראש-עכוז, ואני מאוד מעוניינת לנסות לידה וגינלית. אציין שזו לידה שניה שלי. הלידה הקודמת היתה רגילה, ללא חתך (קיבלתי רק פיטוצין כי הפתיחה נתקעה אחרי קבלת האפידורל). הערכה אחרונה בשב' 36+2 היתה 2.400 ו2.600 ק"ג. הטכנאית אמרה שכנראה זו הערכת יתר כי היה לה קשה לבצע את כל המדידות... בכל אופן, כל ההריון חשבתי שכלל אין בעיה ליילד ראש-עכוז, ובשבועיים האחרונים הרופאה מאוד התחילה להלחיץ אותי שכמעט ואין רופאים מנוסים בילוד עכוז (גם אם זו לא לידת עכוז של עובר יחיד אלא חילוץ של השני...). רציתי לדעת- 1.אם סה"כ כל הסטוריית ההריון תקינה לחלוטין (מלבד GBS שנמצא השבוע חיובי), האם אמורה להיות בעיה לגשת מראש ללידה וגינלית? או אולי זה סיכון מיותר שלא כדאי לקחת? שמעתי דווקא על לא מעט הצלחות בלידות כאלה... האם יש משהו שצריך לוודא עם הצוות טרם לידה כזאת? 2. בנוסף, איני יודעת אם במסגרת הפורום תוכל לענות לי על שאלה זו- אבל האם בליס מיומנים בביצוע הפרוצדורה, והאם בכל משמרת (כולל לילות וסופ"ש...) יהיו רופאים מספיק מנוסים בכך? הרופאה אמרה לי שזה פשוט יהיה תלוי משמרת בכל בי"ח כי הרופאים היותר ותיקים שמיומנים בלידות עכוז נמצאים לרוב בשעות הבוקר (מה שלא היה כלל עולה על דעתי, שסוג הלידה יהיה תלוי במשמרת עליה אפול?!). 3. מי הצוות המקצועי שאמור להימצא בלידה כזאת? תודה רבה!!

,תאומים

בליס תמיד יש רופא מומחה בתורנות שיש לו ניסיון בלידת תאומים כשהשני עכוז אם תבקשי לסיים בניתוח נכבד את בקשתך

למעלה