ליעל שלום

ליעל שלום

יש לי בעיה כבר חצי שנה של בלט דיסק באיזור L5-S1 עם הקרנה לרגל ימין. טופלתי באמצעות פיזיותרפיה דרך קופת החולים והמצב השתפר במעט. כבר ארבעה חודשים מאז הטיפול האחרון. הבעיה נוצרה אתמול, כאשר פניתי לפיזיוטרפיסט מוסמך באופן פרטי, ולאחר טיפול ראשון אצלו התחלתי להרגיש שהמתח בגב חזר. הוא אף ציין שתהיה לי אי נעימות כמו בתחילת המקרה אבל זה ישתפר. השאלה שלי האם באמת מצב כזה באמת יכול להשתפר כתוצאה שחזרתי לטיפול ו"הערתי" משהו רדום (שכבר הרבה זמן לא כואב לי) או שפנייתי לפיזיוטרפיסט באופן פרטי היתה טעות? תודה מראש.

להתייעץ

enlightened self (כינוי חביב,דרך אגב), ראשית -פניה לפיזיוטרפיסט/ית זה אף פעם לא טעות! מכיוון שקשה לדעת במדויק מה מצבך ואיזה טיפול נעשה, הדבר הטוב ביותר זה להתייעץ עם מי שמטפל בך.תבקשי הסבר לתופעה ותישאלי את השאלות שמטרידות אותך.מכיוון שהפיזיוטרפיסט שטיפל בך צפה את התופעה יש להניח שהוא יוכל להסביר במה מדובר.תיתקשרי אליו.חוסר הוודאות והחשש פוגע ביכולת שלך להתמודד עם כאב וחבל. יעל - ברכותי על האתר. נירית פיזיוטרפיסטית

ננו9

New member
הנה תיאוריה אפשרית...

לא להיבהל???? זה קודם כל. דבר שני, היה עוזר אם היית מציינת את גילך או כל עבר רפואי אחר כדי שיהיה קל יותר להבין את התמונה. לפי התיאור שלך הבלט שבין החוליות L5-S1 מקרין כאבים לרגל ימין. ראשית יש צורך לדעת מה גרם להיווצרות הבלט בדיסק. בהנחה שזה "קרה מעצמו" יש יסוד סביר להניח שישנה הפרעה למערכת העצבים (העצב הסיאטיק?) באזור הגב התחתון וגירוי עצבי זה מופיע ומקרין בצורת כאב, גם לרגל ימין. תחושות בגוף מועברות על ידי שדרים חשמליים המועברים דרך העצבים. כאשר התאמנת ועשית את תרגילייך, מערכת העצבים היתה מתורגלת ו"בכושר" להפעיל את השרירים הספציפיים לצורך האימון. לאחר ארבעה חודשי הפסקה, אותו חלק מסויים בעצב די התנוון והלך לישון, מכיוון שלא ביצעת את הפעולות הדרושות להפעלתו...(כנראה). העצב התעורר משנתו לאחר הביקור אצל הפיזיו', וכעת הוא יורה לכל הכיוונים. אולי כדאי לשאול את עצמך האם ישנם גורמים המקלים על הכאב?? או האם ישנם גורמים המחריפים אותו? איזה סוג כאב זה? מחטים וסיכות או כאב עמום? מהי התדירות שבה מופיע הכאב?? למשך כל היום או רק בפעולות חדות? תמיד הכי טוב להתיעץ. תרגישי טוב

אוקי כמה הבהרות ../images/Emo9.gif

אני בן 25, עבדתי בעבודה פיזית קשה לפני המקרה, למשך שנה וחצי. אמנם לא כל יום היה עומס שמצריך פעילות מאומצת, אבל בכל זאת. נתפס לי בעבר הגב, תמיד באותה נקודה, אך תמיד גם יכולתי לצאת מזה בקלות יחסית. מאז המקרה אני נזהר שבעתיים, וקיבלתי הדרכה (די) יסודית מהפיזיותרפיסט לפני ארבעה חודשים. חימום וקירור הם הדברים שעוזרים לי להתקפים פתאומיים. עברתי זריקות נגד כאבים בערך חודש מאז המקרה: זריקה אחת רגילה להרדמת הכאבים, וכשזה לא עזר, זריקה נוספת כירורגית לתוך עמוד השדרה, כך שמבחינת כאב אני חושב שאני מכוסה
הקטע הוא, שכשהייתי אצל הפיזיוטרפיסט לפני כמה ימים, הלחץ בגב חזר ובגלל זה נכנסתי ללחץ
תודה לכם על היעוץ.

למעלה