מה, אין רפואת שינים למבוגרים? שאלה חשובה!

beautiful lady4

New member
מה, אין רפואת שינים למבוגרים? שאלה חשובה!

היי, אני משוחררת בת 21, מאד מפוחדת אם תוכלו לעזור לי. לפי כשבועיים, שמתי לב שמתחילה לבצבץ לה שן אחורית. שן בינה. לא כאב לי או משהו, סתם הלשון שלי מצאה את דרכה לשם וכך זה התגלה. מהר קבעתי תור לרופא, הרופא שלח אותי לעשות צילומים וכך עשיתי. הדגשתי לרופא משהו מאד חשוב, עשיתי יישור שיניים בגיל 13-16. הבנתי ששיני בינה עלולות לעקם חלילה את השינים הישרות הקידמיות. בתצלום התגלו עוד 2 שיניים נוספות שעוד לא צצו. כשחזרתי לרופא עם הצילומים יום למחרת (זה היה טרטור לא נעים) הוא אמר "אוקי, בריאות" זהו? בריאות? הן עתידות לעקם לי את השיניים? "לא יודע, תקבעי תור לאורטודנט או שתעקרי" לא רוצה לעקור אם זה לא נחוץ. אתה לא יכולה לומר לי משהו בעינין? "לא" קבעתי תור לאורטונד בעוד כ 3 שבועות. הכי קרוב שהיה להם. בתצלום, לא צריך להיות מומחה גדול כידי להבחין שהשן שכבר צצה מפריעה מאד לשן שלידה, פוגעת לה בשורשרים ומעקמת אותם. הוא לא נתן לי שום חוות דעת. השאלה שלי, אם זה באמת עלול לעקם, כמה תוך כמה זמן זה קורה? תוך כמה זמן שן בינה גדלה באופן מלא? (חודש? ארבעה חודשים? שנה?) האם הן יכולות לא לגדול ולהשאר בתוך החניכיים לתמיד? חשוב לי להדגיש , שלא כואב לי, לא מרגישה כלום. האם כדי לעקור אותן? גם את אלה שעוד לא הספיקו לבצבץ?

למעלה