מה זו הצלחה בשבילך?

מה זו הצלחה בשבילך?

הודעה בעיתון
תגובה בפורום
חברה שאמרה משהו
מתי המשפט הזה נשמע כמו הצלחה,
מתי אתם מחייכים ככה בשקט לעצמכם ואומרים הנפילה מעבר לפינה?

קשר חדש

New member
הצלחה בשבילי היא השגת תוצאה שהוגדרה מראש כיעד בדרך לגיטימית

אם ניקח דוגמא קיצונית. אם אני אשמע שמישהי ירדה 10 ק"ג מתוך 10 ק"ג שהיא רצתה לרדת, אבל הקיאה כל הדרך, זאת בעיני לא הצלחה (למרות השגת היעד).
לעיתים הדרך היא לגיטימית, אך לא רלוונטית אלי. במקרה הזה, זה נחשב להצלחה בעיני, למרות שאני לא מתכוונת לעולם לפעול בדרך הזאת.
אם ניקח דג' מתחום הדיאטה, מישהי רצתה לרדת 10 ק"ג, ירדה אותם, תוך הקפדה על תפריט מדויק עם כמויות ושקילות של האוכל. זאת הצלחה בעיני למרות, שאני לא מתכוונת לעולם לפעול במסלול הזה, זאת לא אופציה בעיני עבורי.

Ron W

New member
בלי להצטנע לא אוהב לחוש הצלחה בהרזיה

להיות במשקל הנכון צ"ל עניין טריוויאלי זכות (או חובה) בסיסית של התנהלות בריאה.
הרזיה היא תיקון. אני חש הצלחה אם תקנתי משהו שלא אני קילקלתי, כמו בעבודה.
אם גידלתי משהו, אפילו צמח שפורח בזכות הטיפול שלי, ההצלחה שלו משמחת.
נימוק: רובינו נחוש גאווה כביכול מירידה במשקל ממחמאות וכד' אבל בשלב מסוים הן יגמרו
ואז אם נסמכנו מדי על ההצלחה הזאת, שכבר לא מייצרת תגובות, נאבד את המוטיבציה...

קשר חדש

New member
אני בהחלט מסווגת הצלחה בתיקון דברים שאני בטעות/לא בטעות

קילקלתי כהצלחה שלי.
לפעמים בעבודה יש טעויות. רק מי שלא עושה לא טועה. אם ניסיתי לתקן והצלחתי, זו הצלחה שלי בתיקון הטעות. למה לא בעצם?!.
זה לא הצלחה בביצוע המשימה המיקדמית. במשימה המקדמית, היתה היתה הצלחה חלקית, כי בדרך היתה טעות, וזה דרש הרבה יותר זמן ומשאבים מהצפוי. אבל במשימה החדשה, שהיא משימת התיקון, בוודאי שאני רואה הצלחה.

Ron W

New member
אני חש מבוכה על טעות ומסיק לקח כדי לא לחזור עליה

קשר חדש

New member
ולא עושה פעולות לתיקון?!

ברגע שהגדרת משימה שמטרתה תיקון הנזק, היא כבר משימה בפני עצמה. או שתצליח בה או שלא. אם תצליח, למה לא לייחס לזה הצלחה במשימת התיקון.

Ron W

New member
חזרה לתפריט כחזרה לשגרה יוצרת את התיקון הנדרש מאליו

קשר חדש

New member
אני חושבת שגישה בריאה לחיים היא,

שכשיש חוסר הצלחה בוחנים אותה מתוך רצון אמיתי ללמידה והתפתחות. לא מתוך הלקאה עצמית, כעס, בושה ואכזבה.
כשיש הצלחה, שמחים בה.
גם החזרה לשגרה אחרי מעידה היא הצלחה בפני עצמה. בעיני, וכפי שגם אתה בוודאי יודע, יש פעמים שעשית אותו דבר אלפי פעמים, ועכשיו משום מה אתה לא מסוגל להמשיך ולפעול באותה צורה יותר. ככה שזה לא מובן מאליו, שאחרי נפילה ואפילו אחרי הצלחה תבוא בקלות ופשטות הצלחה נוספת. ואם זה לא מובן מאליו, כדאי לשמוח ולהתגאות בהצלחת החזרה לשגרה.

למעלה