מה תרצו - רמז גדול או קטן?

DoronModan

New member
מה תרצו - רמז גדול או קטן?

ועצה שהיא לא רמז: שתרכזו במקום אחד את כל מה שאתם יודעים בוודאות, מתוך רמזונים או מתוך הסקה שלכם.

מיכי 10

Member
רמז ענאאאאאאק, כמובן.

כי החידה הזאת, לי היא נראית ממש בלתי פתירה.
מצידי לא דחוף, כי רק מחר אחזור מתישהו הביתה, אל המחשב שלי ואל המילונים.

Eldad S

New member
אני לא יודע...

תגיד לי, אני צריך רמז, או שאולי הצלחתי לפתור בינתיים?

DoronModan

New member
אז הרמז הוא

בחידותינו הקודמות samideano הפך ל-sano, והיה אותו עיקרון עצמו החידה הקודמת לה. אותו עיקרון משמש אף כאן. אני בכוונה לא מציין את מהות העיקרון.
אני ברור?

Eldad S

New member
הבאתי בחשבון את העיקרון הזה

גם כשחשבתי על הפתרון ביומיים האחרונים, אבל הוא כל כך נראה לי רחוק כאן, ששללתי את האפשרות שהוא משחק כאן תפקיד כלשהו.
עכשיו הפתעת אותי לגמרי.
בכנות, לא בטוח שאצליח לפתור. אבל... אני מוכן לחשוב מחדש, אולי במקרה, כעבור יומיים, שוב יהיה לי רעיון...

DoronModan

New member
אוה, סו"ס מודים לי על רמז

ולא "אוי אוי אוי, הרמז לא עוזר לי. מה יהיה, החידה קשה מדיייי"
סתם, ברוח טובה ובחברוּת.

DoronModan

New member
רק שימו נא לב,

שהעיקרון הזה חל הפעם לגבי חלק מהאגף הראשון, והוא מהווא חלק ממילת הפתרון, לא לגבי כל מילת הפתרון.

Eldad S

New member
נראה לי שעכשיו

הרמז נשמע מסובך עוד יותר.
טוב, אני עובד מהבוקר מוקדם על אחד התרגומים, וטרם הגיעה העבודה הנוספת, הדחופה. נראה לי שאזדקק לרמז נוסף, אבל אם בכלל, אז רק בעוד יומיים, כי אנסה לחשוב עוד על החידה (במקרה הנוכחי כל כך הייתי בטוח שפתרתי, שאני מתקשה לחשוב על כיוון חדש, אבל לא תהיה ברירה).

DoronModan

New member
אל תסתבך

האגף הראשון של החידה הוא transitiva rondo. העקרון שעליו דיברתי חל לגבי חלקו הראשון של האגף הזה. סך הכל זה פשוט. (כלומר מסובך, כלומר פשוט... תלוי למי מהפותרים מתייחסים)

Eldad S

New member
בעקבות הערתך זו, הלכתי על

פשוט.
מה שמזכיר לי את דבריה של סבתא שלי ז"ל, באחד המשחקים שלנו לפני כשלושים שנה: מאך א פשוטן. ("תעשה פשוט" - לא צריך האנט).
בדוק את הפתרון שלי. האם באה מנוחה ליגע?

למעלה